Pipi Pikksukk murdis etenduse ajal jalaluu

Mari KLEIN, Ragne JÕERAND 15. aprill 1999 00:00
"Teise vaatuse keskel jookseb Pipi politsei eest ära ja hüppab katuselt alla," kirjeldab haiglavoodis lamav Ülle Lichtfeldt etendust. Pipi-Ülle hüppaski, aga nii õnnetult, et murdis pöialuu. Oli see nüüd jalast välja turritavat konti nähes või meeletust valust, igatahes kaotas näitlejatar teadvuse.

Õnneks asus katuselt allahüppamise koht lava taga, nii et lapsed koledat pilti ei näinud. Täissaalile mängitav etendus tuli aga katkestada.

"Pipi sõbrad Tommy ja Annika teatasid lastele, et Pipiga juhtus õnnetus ja sellepärast ei saa nad etendust lõpuni vaadata," räägib Rakvere teatri peaadministraator Marika Tint. "Kõik võisid pooliku etenduse eest raha tagasi küsida, aga seda ei teinud keegi."

Pipi ei ole surnud

Lapsed olid mures ja tahtsid Pipile appi minna. "Kui ma Pärnus traumapunktis olin, helistasid veel paljud lapsevanemad," on 29aastane Ülle Lichtfeldt heldinud. Ta lisab, et nagu musta huumorina kõlasid traagilisel etendusel viimastena politseiniku sõnad: "Nüüd sai ta küll surma!" Nii näeb ette etenduse tekst.

"Kui ma oleksin teadvusel olnud, saanuksin ju vastu hõigata midagi positiivset," muretseb Pipi lastele jäänud mulje pärast. "Tervitage lapsi ja öelge, et ma saan varsti terveks," palub ta.

Endla teatrisse kutsutud kiirabi viis Lichtfeldti Pärnu haigla traumapunkti. Seal tuvastati tal vasaku labajala pöialuu murd ja nihestus. Näitlejanna jalg pandi kipslahasesse. "Alguses ei saadud luud paika ja ta hüppas jälle siit välja," näitab ta valges sidemes jalal luu murdumise kohta.

Täna tehakse operatsioon

Pärnust sõitis Ülle koju Rakverre. "Pool järgmist päeva olin Rakvere haiglas. Siis saadeti mind siia," räägib ühes pealinna haigemajas lamav näitleja.

Lichtfeldt sõnab, et täna tehakse talle operatsioon. "Asi peab vist küllaltki hull olema," kardab ta. "Keegi ei räägi mulle midagi konkreetset."

Uus Pipi juba harjutab

Rakvere teater peaks plaani järgi "Pipi Pikksukka" mängima veel viis korda. Väljakuulutatud etendused ära ei jää. Patsilise Pipi osa täidab teatri lavastaja, etenduses seni inspitsiendina kaasa löönud Eili Neuhaus.

Rakvere Teater lubab, et ka Pärnu lapsed näevad "Pipi Pikksuka" etenduse kunagi lõpuni. Siis, kui Pipi-Ülle terveks saab.