Eesti uudised

Riiklik päästevõrk ei takista narkomaanil põhja kukkumist

Endine sõltlane: kõigil on narkomaanist ükstapuha

Marvel Riik, 17. september 2017 13:02

160 KOMMENTAARI

m
myra/ 12. mai 2018 09:21
Tere, ma olen uue saidi liige, olen 30-aastane kahe lapse ema. See on kindlasti šokeeriv ja tõeline tunnistus, mida ma kunagi näinud olen. Ma külastasin foorumit siin internetis pärast seda, kui mul oli oma abikaasa vastuväide ja kuue aasta pikkune abielu oli jagatud ja ma olin täiesti ebajumalik ja ilma lootuseta, sest püüdnud kõik võimalused, et saada oma abikaasa tagasi pärast seda, kui ta palus palju ära, ja tegi kõik endast oleneva, et veenduda, et ta tuleb tagasi, kuid mulle pole midagi välja töötatud ja ma mõelnud mõnikord enesetappu .... Ma nägin imelist tunnistust sellest võimsast ja suur kirjutamise ratas kutsus prohheti Baze foorumil. Ja ma nägin, kuidas Ta perekonda taasühendas ja tõi naise mehe tagasi 24 tunni jooksul. Ma pole kunagi seda uskunud, sest ma ei kuulnud kunagi ega õppinud midagi maagist enne .. mitte hinge oleks võinud mind mõjutada maagiliste ilmadega, mitte enne, kui prohheti Baze tegi seda minu jaoks ja ta taastas minu 5-aastase abielu tagasi minusse ja tõi oma abikaasa tagasi minusse sama 24 tunni jooksul, nagu ma loe internetis .. ma olin tõesti üllatunud ja šokeeris, kui mu abikaasa tulid minu maja juurde ja põlgutasin andestust kerjama ja ma võtsin teda tagasi. Mul on tõesti sõnavabadust, ja ma ei tea, kui palju mulle anda tunnustust prohvet. Baze on kindlasti Jumal mulle ja kogu mu elu ja perekonnaga ... ta tegi oma tööd, nagu ta 24 tunni jooksul tagatas mulle ja see andis mulle optimistliku tulemuse ja ma sain oma mehe tagasi saada. just nüüd on mu mees nii palju armunud minus ja minu lapsed nagu kunagi varem. See õigekirja juhtimine pole aju pesemine, kuid ta avas silmad, et näha, kui palju ma armastan ja tahtsin teda, ma tõesti ei tea, kuidas kõige paremini olla tänulik, et tuua õnne mu ellu ja perekonda, ja nüüd olen rõõmus naine veel kord. Võite ka oma mehe tagasi pöörduda. Võtke ühendust temaga prophetbaze4spell@gmail.com Kas teil on abielus elu probleem? Kas soovite olla ausalt hea akadeemiliselt? või soovite, et teie Ex lover tagasi lahkelt saata e-posti / whats-app +2348020904961 ja jagate oma head tunnistust.
h
26. aprill 2018 21:35
Harimatud inimesed! Kahju lugeda neid kommentaare
h
26. aprill 2018 21:35
Harimatud inimesed! Kahju lugeda neid kommentaare
u
Urmo/ 20. september 2017 13:38
Narkomaanid on ise endale oma häda valinud ja maksumaksja rahaeest neid aidata ei tohi.
Sama peaks kehtima alkoholi tarvitajate maksakahjustuste ja muude haiguste kohta- ei mingit abi. Ka näiteks purjus peaga kukkunud inimestele peaks keelama arstiabi. Las paranevad ise. Jääd purjus peaga välja magama- külmu surnuks...
vale kiirusevalik autoga, paned matsu.. keerad kellelegi ette- rooma ise koju, ei mingit abi... ise süüdi raisk...
Jne jne... laseme ühiskonnal siis juba puhastuda mitte ainult narkaritest vaid keelame abi kõigile, kes iseenda otsuse tulemusena hädas. Kõigile sama puuga...
???
p
Peaks vist hoolima?/ 19. september 2017 09:46
Narkomaanil küll teistest ükstapuha pole. Ei tea hoolivamaid ja südamlikemaid inimesi kui narkomaanid. Nemad hoolivad kõigist teistest aga teised ei taha narkomaanidest üldse hoolida kuigi on narkomaanide hädades peasüüdlased. Mina olen suur erand ja hooliks neist lausa sedavõrd, et avaks süstlavahetuspunktides ka tasuta heroiini jagamise. Pangu endale veeni niipalju kui mahub.
s
sellest / 19. september 2017 15:35
huumorist nad ei saa aru.
n
narkomaania/ 18. september 2017 18:37
suitsetamine ja alkoholism on täpselt samasugused narkomaania vormid ja miks peab mingeid muid keelatud aineid tarvitavaid nüüd kuidagi erilisemalt kohtlema! Hoopsi mind tuleks eriliselt kohelda, kes ma tarvitan riiklikult lubatud sõltuvusaineid ja maksan mingeid määratuid aktsiise ja käibemakse riigi kassasse! Mul selline küsimus- kas alkoholismi ja suitsetamisest loobumisele mõeldud ravi on riiklikult tasuta, või tuleb selle eest ikkagi maksta? Narkomaane nagu turgutatakse nagu vist tasuta, ma ei tea, kuidas selle raviga on
s
Seega tarvitaja tapab tema isiklik tahtejõuetus mis ei lase loobuda/ 18. september 2017 22:41
Võimetus taluda ebamugavusi. Võtke siis pealegi järgmine droogiannus
e
eit/ 18. september 2017 14:28
olin 4 või 5 aastane , kui isa ütles umbes nii , tea , et sinu heaolu on sinu oma asi , kedagi muud see ei huvita ... nüüd olen 73 ja tänan teda mõttes iga päev .õigeaegse õpetuse eest . tänapäeval kasvatatakse suurel hulgal mõttetuid inimesi .
n
no mida saab teha/ 18. september 2017 11:55
keegi peale narkomaani enda sõltuvusest vabanemiseks.

k
koplikas/ 18. september 2017 11:34
Minul ei ole narkarist ükstapuha! Minul on soov, et narkarid oleksid ühiskonnast eraldatud ja see ei ole ükskõiksusest, vaid elukogemusest. Olen pidanud korduvalt kodumajast välja ajama narkarvargaid, Eestis on narkarid reaalselt tapnud täiesti kõrvalisi neile tundmatuid inimesi. Narkariks ei saada juhuslikult ja loodusjõudude tulemusel - see on inimese enda teadlik valik olnud. Ei saa näpuga näidata kõigile - see, kes süüdi, vaatab narkarile vastu peeglist. Ei ole olemas endist sõltlast - on sõltlane, kes on suutnud end võõrutada mõnuainete kasutamisest, kuid sõltlaseks jääb ta elu lõpuni, ka siis, kui suudab püsida mõnuainetevabana.
a
A.L./ 18. september 2017 11:28
Mul kama,et ta süstla otsas istub.Maei pea sellepärast tal diileriks hakkama.
c
Csass/ 18. september 2017 10:46
Kui palju mõtlevad narkarid teistele? Kas need fonditegijad on ise mõnele muule heategevusele annetanud?
a
ab/ 18. september 2017 10:20
mis ajast narkarid meil looduskaitse all on? Meil on teisigi, keda kaitsta!
m
muredega ema/ 18. september 2017 09:47
Ma pole senini kohanud mitte üht osavõtliku narkomaani. Alati on neil oma rida ajada. Mis me nüüd siis teeme?
t
tohuvapohu/ 18. september 2017 09:34
Terve lasnagorsk on söltlasi täis, köik usuvad savisaart ja jumaldavad teda neid tuleb koheselt ravima hakata ! muidu see katk läheb levima ja siis on p..djets!
k
K.T./ 18. september 2017 09:02
Miks mul peaks kaastunne olema ja peaksin muretsema inimese pärast, kes vabatahtlikult on valinud narkomaani elu? Nüüd on häda käes: kõigil on ükstapuha, aga sul endal oli ju ka oma elust ükstapuha, kui narkot hakkasid panema.
m
mis jutt see nüüd olgu/ 18. september 2017 09:23
vaata keskerakonna poole , nemad ju hoolivad . Inimene on nende jaoks hindamatu väärtusega aare!
p
Paks jurakas/ 18. september 2017 09:01
Kas ma pean narkarile siis hommse doosi muretsema

u
uppuja/ 18. september 2017 08:57
päästmine ongi tema enda asi välja arvatud Liibya rannikul, kus tullakse juba rannale järele.
v
vada seal on teine asi/ 18. september 2017 09:32
seal, Liibüa ranna piirkonnas, käib agar ennetustöö. Teatakse juba , et mingi seltskond on ette võtnud ühissuitsiidi ja et seda ära hoida tehakse ennetusretk ja tuuakse need õnnetud vabasse maailma , kus ka nemad saaksid paremat elu nautida.
t
tule taevas appi/ 18. september 2017 13:58
Need ei ole õnnetud, vaid teiste kulul elada soovijad. Kui vaja võib fotograafi jaoks teha kurba nägu ning võtta ka mõni laps lähedusest pildile. No ei ole saa minu käest kaastunnet.
k
.../ 18. september 2017 07:17
kes vajab abi ja kui paljud vajavad abi? Ilmselt väga paljud.
Aga kas sina ise oled nii tugev, et saad oma eluga, tööga, perega hakkama, kas sind ei piina väga tihti ärevus haomse ees - kas mul, mu lähedastel, on homme töökoht, võimalus õppida, võimalus võtta iga päev oma rahakotist need eurokesed, mis annava sulle kindluse täna hakkama saada.
Kindlustunnet pole endagi jaoks, kust siis v'õtta see jõud aidata hädasolijaid väljaspool su oma ja su pere isiklikku elu.
Julm - aga uppuja päästmine on ikka eelkõige uppuja enda asi. kui oled võtnud oma elu nagu pidu, piire eirates - kust võtavad teised , kes isegi vaevalt pinnal püsivad, sinu elu elada, sind mülkast välja aidata, kui see vajab aega, tööd, raha, ja seda MÕISTMIST, mis sulle endalegi iga päev vaja läheks.
õ
õige,/ 18. september 2017 08:20
kõik pole ju sündinud psühholoogid,et suudaksid põhjusi näha ja osata üle olla.
n
Narkaril on ju ise endast/ 18. september 2017 07:01
samuti ükstapuha, sest miks ta muidu narkariks hakkab, Seega kui inimene isegi ISE ENDAST ei hooli, siis miks keegi peab seda tema eest tegema?
t
tibu/ 18. september 2017 00:13
aga näidake mulle kasvõi ühte sõltlast, kes ISE pole vabatahtlikult hakanud narkoaineid tarbima?
e
Ega keegi ära ei sure kui päevapealt lõpetab/ 18. september 2017 01:10
Väriseb nii kuu aega võõrutusnähtudest tingituna , sama ahelsuitsetajatega ja viinameestega.
k
Kusjuures / 18. september 2017 08:49
On võõrutusnähud hind, mida tuleb maksta. Enamus on liiga nõrgad, et seda teha.
j
Ja nii ongi!/ 17. september 2017 22:14
Mis sa mõtled et oled narkomaan ja see peab kedagi kottima!!!???
j
jälle kommentaar ei ilmu/ 17. september 2017 22:08
proovin siis uuesti
Artiklist on lugeda
= Olukord muutus kogu aeg halvemaks:
pereelu läks nässu, tekkisid konfliktid,
LAPSED JÄID UNARUSSE
ja mees läks minema.
Ühtlasi läks koos mehega ka Jelena Antonova narkootikumiallikas.
Seetõttu tuli tal ise uimastiäris osaleda.=
Nagu näete, siit onvälja lugeda, et ta OMA MEES varustas seda Jelenat uimastitega.
Kui asi päris hulluks läks, kadus mees minema ja siis hakkas Jelena rahasaamise ja OMALE uimastite saamise eesmärgil ISE seda `õudust` teistele müüma.
See vene pere oli ju täielik narkarite pesakond!
Ei tea, mis nende lastest küll sai?
Kas lapsed lükati ka lastekodusse nagu seda üks ekre abielupaar tegi?
Õudus milliseid lastevanemaid siin meie maal ikka leidub!
Ja siis sõimatakse aga riiki, kui hoopis paljud selliste markomaanide perede lapsed nälgivad.
m
mari/ 17. september 2017 21:44
Keegi ei sundinud tarvitama.
l
lihtne töömees/ 17. september 2017 21:43
kui see minu teha oleks, siis teeksin ka Eestis sellise seaduse nagu seda on Tais, Filipiinidel ja mitmes teises Aasia riigis
- narkodiileritele määrata seadusega SURMANUHTLUS!

m
mida asja / 17. september 2017 21:30
on siin veel ulguda,kui on ise omal vabal tahtel selle valiku teinud,et narkot tarvitada.?Püha müristus, ise oled ju seda tahtnud.
j
Juhan/ 17. september 2017 21:21
ise tekitame probleemi - kohtleme narkoainete müüjaid siidikinnastes, õigemini ei taha nendega tegeledagi. ja siis kutsume maksumaksja raha eest võitlema tagajärgedega.
o
oot.oot, me kohtleme narkoainete müüjaid siidikinnastes?/ 17. september 2017 21:36
Kui sa asjaga kursis ei ole, siis palun mitte oma rumalaid valesid siin levitada.
Narkoärikate vastu käib kogu aeg pidev võitlus.
Suurim kogus tablette, mille Tallinna narkoüksus on korraga ära võtnud, on 26 000. Seda gruppi aga ei tabatud narkoüksuse enda hinnangul sugugi kõrghetkel.
Grupi liikmele, kes oli varem karistamata, määras kohus 11 aastat, teine sai 15 aastat.
11 ja 15 aastat vanglat on sinuarust siis siidikindad?
k
kle oot oot/ 17. september 2017 22:06
kust saab iga poisike kätte narkotsi? kas kedagi huvitab? ei.
kust saavad meie arstistid omale ninna? üllar, üllar, kust nad siis saavad? üllatume nüüd koos, et no lembitu tänavalt pidid saama, räägitakse. äkki on kuulujutt? vist nägin und hoopis? sushiputka "peseb"? äkki ongi uni, aga sellised kuulujutud käivad, aastaid, miskipärast politsei ei taha uurida vist?
j
Juhan/ 18. september 2017 08:32
muidugi siidikindad. paljudes maades, kus asjaga tõsiselt tegeletakse saavad ka eluaegse või lüüakse kohe maha.
tegeleda tuleks pidevalt ja avalikult kõigi silme all häbistada neid, kes viivad kauba lõpptarbijateni. ei suudaks need hulgimüüjad midagi kui puuduks võrgustik. kogu kaup seisaks "hulgilaos" ja käivet ei oleks ning kasumit ei tekkiks. need "suurhangeldajad ja maaletoojad" saaksid sellisel juhul oma karistuse tootjatelt.
j
Juhan/ 18. september 2017 08:57
ja millise karistuse saab see, kes lõpptarbijale esimese tableti müüb ? valest otsast käib see võitlus kui tulemust tahetaks saavutada. kui turg kinni, siis pole ka hulgimüüjatel siia asja.
k
Kas on tuttavad nimed?/ 18. september 2017 10:35
Reet Kazantseva, Mare Haabu, Kairit Aronining, Ervin Bernhardt
n
näiteks/ 18. september 2017 12:00
mida mõtleb inimene kes ostab teismelistele poest alkoholi!
k
Kui ta teeb üledoosi/ 17. september 2017 20:36
Ehk tahab ise vaevast lahti saada? Kas peaks siis riigipoolne kontroll olema?
m
Miina/ 17. september 2017 20:13
Tundke kaasa lastele ja noortele, kes saavad I tüübi diabeedi endast olenematutel põhjustel ning on sunnitud ennast ülejäänud elu igapäevaselt mitmeid kordi päevas süstima.
Narkarinärakas on süstimise endale ise valinud, mida sellistest haletseda?!
m
Mall/ 18. september 2017 00:32
....diabeet 2 on ENDA tekitatud, ja samamoodi enamus haigused. Et siis miks on paksu vaja ravida? Las vaatavad ise.
t
Targale Mallele/ 18. september 2017 06:59
On ikka vahe küll- joodik, narkomaan või paks. Teie loogika järgi võiks ka kõhnad ja ise õnnetusse roninud maha kanda- neid tuleb ju ka ravida. Aga suitsetamisest tekkinud erinevad vähid? Jäätegi maaima üksi, proua perfektne!
k
kilpnääre/ 18. september 2017 10:36
paks ei ole ainult diabeeti tõttu
a
Ausmees/ 17. september 2017 20:05
Olen terve elu riigi hüvanduks rüganud aus kodanik ja mulle tundub, et hoopis minu heaolust on riigil ükskõik! Kui nii edasi läheb, siis hoolitakse pagulastest ja sõltlastest rohkem!
a
arvasin, et ekre trollidel on täna vaba päev, aga / 17. september 2017 20:55
näete, jjõudsingi ära oodata, millal ekre trollid siin pagulastest kisama hakkavad.
Veel puudub nende sõim tolerastide ja liberastide kohra.
j
17. september 2017 21:54
jah, miinuste järgi on
7 ekre valvekommarit ikka täna tööl
k
17. september 2017 22:06
kell 22 tuli neil uus vahetus tööle, küll siis rohkem miinuseid ka laotakse
n
Narkar pole inimene/ 17. september 2017 20:02
Narkomaanide hulgas tuleks läbi viia kampaania "Laena sõbrale süstalt", mitte mingeid krdi süstlavahetuspunkte tekitada!
j
juku/ 17. september 2017 20:56
Kui mul oli vaja apteegist süstitavat rohtu osta, siis ei pakutud mulle mingit süstalt tasuta, osta aga ise.
o
Oot kui süstlavahetuspunkt tehti/ 17. september 2017 19:50
Miks siis mitte kohe ka narkotsi jagamise punkti teha, jääksid jalgrattad keldritesse alles? Või olen millesti väga valesti aru saanud?
k
kutt/ 17. september 2017 19:00
Kes ütles teile et eestis ei hoolita narkarist ? Väga hoolitakse... ausate maksumaksjate rahaga turgutatakse ületoosi äärel olevad elule ja abi kutsuvad enamjaolt need inimesd kes maksvad kinni kiirabivisiidi ja ravimid narkari päästmiseks samuti on hoolimine et narkar saab varastada tööka ja endale vara soetanud inimeste tagant. Hoolime ja kuidas veel hoolime vastaseljuhul oleks kordades rohkem kalmistutel kalmukünkaid mille all narkar. Aamen+

e
eile varastati/ 17. september 2017 18:27
mu tuttava keldrist jalgratas, kas pean vargale kaasa tundma? Müüakse asi väikese raha eest edasi,et järjekordset doosi saada, muidugi mõistame, muidugi hoolime, muidugi mitte ohvrist, sest mis ta siis ostab endale jalgratta, mis ta siis ei hoia seda oma toas voodis mitme ketiga kinni, et narkar sai varastada, ohver on süüdi!
m
Mis toimub./ 17. september 2017 18:14
Lõpetage palun see jut ja halamine. Suitsetaja, alkohoolik ja narkomaan on ikka ise süüdi. Süstlavahetuspunkte ei rajata elumajja ja inimeste rõdude alla ja ametnikud peaks sellest väga hästi aru saama. Meil EV kodanikel on samuti õigus inimväärsele elule, aga praegu püütakse seda eirata ja vägisi tehakse selgeks, et see on kõigi meie huvides. Kelle huvides kas Sitsi 28 elanike või TAI ametnike, et saada linnuke kirja. Tulge palun mõistusele Sitsi 28 elumaja ei ole sobiv koht. Teenust saab ka muud moodi osutada ilma ümbruskonna elanike häirimata. Sitsi asumis elab palju eestlasi ja
veel rohkem EV kodanikke. Kas peame samuti pöörduma kohtusse ,et kaitsta kodaniku õigusi.
m
m/ 17. september 2017 17:20
Jutupaunikud, tehke ise midagi ära. Kaeblemine ei aita, kui tahate aidata.
4
48 a. tubakasõltlane./ 17. september 2017 17:09
Olen selle sõltuvuse endale ise hankinud. Kuigi kahetsen ja oleksin õnnelik kui saaksin pahest lahti. Aga uskuge, rahvas, ma ei palu kelleltki minu nunnutamist. Pean ise sellega võitlema või edasi elama. Sama suhtumine on narkomaanidesse. Kui said endale vea külge omal soovil, saa ka sellest lahti omal soovil. Vastasel korral olen nõus loodusseadusega, "loodus puhastab iseennast".
t
Täpselt. / 17. september 2017 18:50
Jagan sama sõltuvust kuid olen sinust pea 20a noorem. Ma leidsin lahenduse - kui võtan seda sõltuvust niisugusena, et "ma saan igal ajal suitsu teha kui ma tahan kuid ma püüan end hoida olukorras, et MIKS ja KAS ma TAHAN", see on mind aidanud, et ma näiteks ei tee mitu päeva ühtegi suitsu või ka mitu nädalat. Üldiselt kui on tahtmine teha püüan piirduda 4-5 suitsuga päevas. Teen sest elus on liigapalju muresid, üksindust ja stressi. Tean, et kui võtaks end käsile saaks sellest pahest vabaneda küll, lihtsalt tahtejõudu on vaja panustada ja enesesse uskuda. Ühel päeval lõpetan, päevapealt, mitte viimase sigaretiga mis pakki jäänud vaid lihtsalt kui tunnen, et enam ei taha ja see aeg on lähedal... Lihtsalt, usk endas on tarvis läbi analüüsida sügavamalt. Loobumine ei lahenda muidugi mingeid probleeme aga samas ei lahenda ka selle sõltuvuse toitmine. Ma olen olnud varem ka endapeale pahane, et suitsu tõmban, samas kui mul on valida kas tubakas, alkohol või narko, ma ei kõhkle ja pigem las olla see esimene, alkot ma pm ei tarbi - kui mingi üritus, matus vm siis võtan pitsi, muidu ei joo isegi õlut ja ei tunne, et millestki ilma oleks jäänud.
e
ei ole ju/ 17. september 2017 22:29
jutt suitsust . . . . . . ,. (:((
6
66 aastane suitsumees./ 17. september 2017 19:05
Eks minagi püüan piirata.Mahajätmisele olen käega löönud.
Aga mul ei ole suitsetamise pärast elu nahka läinud.Ei ole suitsetamise pärast tööpäevi vahele jätnud,rääkimata vargustest jm.kuritegudest.
4
48 a. tubakasõltlane./ 17. september 2017 19:59
Sinulgi võib staaži juba 48 a. olla? Olen minagi 66. a, millest 48 tossanud. Aga jah, kellelegi pole võlgu jäänud, kuritegusid pole sooritanud, tööluuse samuti. Mis see enam annab kui päevapealt lõpetan? Kas elan kauem, et uudset ja täis lisaaineid toitu söön? Siiani pole tervise üle kurtnud.
m
Mart/ 17. september 2017 20:01
Suitsetama hakkasin 16_selt ja nii 28 aastat järge mooda. Oli elus ka selliseid aegu, kui tuli kopkad kokku korjata ja mõelda, mida osta, kas suitsupakk või pool leiba. Kunagi sai isegi osta hirmkalleid suitse taksost. Ja nii kõik see aeg oli suitsetamine tähtsam kui miski muu. Viimaks läks juba 2 pakki suitsu päevas. Ei tekkinud üldse mõtet, et suitsetamine maha jätta. Ja ühel hommikul lihtsalt tekkis mõte, et mispärast ma seda raha tuulde iskan. Ja oligi kõik. Mitte ühtegi suitsu rohkem ei teinud ja saab juba 9 aastat.
Miks ma seda räägin? Ise peab tahtma loobuda. See, et teised sulle räägivad suitsetamise või narkotsi kahjulikkusest, pole määrav.
Keegi ei saa sind aidata, kui ise pole soovi.
m
Mart, sinuga nõus, sama ka ise juba kirjutasin!/ 17. september 2017 21:19
jaa, ma üle poole noorem siin mõnest pika staažiga mehest aga ma ei näe põhjust miks vanemad inimesed peaks loobuma mõttest sõltuvus seljatada?
Tegelikult on süviti sellele mõteldes küll üpris lihtne näiteks lihtsalt proovida, et kuidas on olla ilma. Mul oli pea täis pakk jakitaskus kui mõtlesin, et aga ma saan ju hiljem ka tõmmata ja siis hiljem mõtlesin sama jälle, esimene kord kui pikemalt ilma olin siis häiris see, et reaalselt ei olnud mul ühtki suitsu ligi, avastasin, et palju lihtsam on kui pakk on käeulatuses. Lihtsalt ei võta, tead, et on, et saad alati võtta ja lõpuks päeva lõpul ununebki, pm ikka tasub vanemana see ka maha jätta, tervisele annab kohe suht ruttu tunda.
i
ilus naine/ 17. september 2017 22:13
vinge mees oled, minu lugupidamine! päriselt.
m
Mart/ 17. september 2017 22:15
Esimesed kaks kuud kõndisin ringi suitsupakk ja tikud taskus. Lihtsalt pidid kaasas olema. Tahtmist suitsu teha polnud, aga hommikul tuli ikka pakk tasku panna.
Sõbrad tossavad siiamaani ja imestavad, kuidas mul tahtmist suitsu teha pole. Ilmsi tõesti pole, kuid mõnikord unes näen , kuidas suitsu tõmban.
Nii et kuskil alateadvuses on see ikka olemas.
k
kas/ 17. september 2017 22:12
tõesti oled nii kehv vend, et ei saa maha jäetud? ma tean ühte erilist tr oppi, kes maha suutis jätta ja sina nüüd ei suuda? no võta end kätte ja tee ära.
v
vkr/ 17. september 2017 16:53
Mis ma pean siis narkomaanide pärast nutma hakkama või?! Iseasi, kui nad oleksid mu oma peres, siis küll.
n
17. september 2017 16:39
Narkonäljas inimene on kõige kohutavam ja kõige ohtlikum,
ta võib oma hulluses su päise päeva ajal ära ka tappa kui sa talle raha ei anna.
p
pisike/ 17. september 2017 16:25
süstlavahetus punktidesse tuleb tuleks paigaldada süstimis automaat, mis välistaks narkomaanide üledoseerimised uimastavate ainetega.kindlasti väheneks seoses sellega ka teiste nakkushaiguste levik nagu aids,kollatõbi...jne.
s
Süstlavahetuspunktid,/ 17. september 2017 17:11
kui narkomaania kaasaaitajad, tuleks üldse sulgeda.
k
Küsimus ongi!/ 17. september 2017 18:53
"süstimis automaat, mis välistab narkomaanide üledoseerimise"
OT, aga kuidas või kust saab automaati üldse EBASEADUSLIK uimastav aine?
Saage aru, uimastavad ained on EBASEADUSLIKUD!!! sellega peaks kõik olema ju niigi ammendunud ja sel teemal pole üldse mõtet arutleda. Aga miks tubakasõltlasi ja alkohoolikuid riik seljuhul represseerib? Neile ka automaadid kust saab uue pudeli või sigaretid? Oleks ju õiglane
n
Nojah/ 17. september 2017 16:10
Küll ikka lööb lokku! Vabas maailmas ongi inimese vaba valik mida oma eluga peale hakkab.
j
jne./ 17. september 2017 17:06
kui mõni kuulus tegelane on armusõltuvuses ja naudib elu rõõme ja teine kes naudib teisi tegevusi, siis see on kohe halb
k
kuidas küll mõni tobu/ 17. september 2017 17:20
aru ei saa,
mis vahe on armusrõõmudel ja
narkosõltlase "rõõmidel"?
j
Jaaa, armu ja muud rõõmud/ 17. september 2017 19:00
Üks hullem asi mis mida narkomaane on pannud vI h ka ma on see, häbi tunnistada kuid olen olnud armunud narkomaani. Ma uskusin, et ta on hea inimene, et tema südames on inimlikkust, empaatiavõimet. Ta käitus minuga alguses ilusti, ei olnud eriti pealetükkiv ja oli kuidagi südamlik, kuni mingi ajani. Kui kõik laiali lendas (sain teada, et tore tüdruk pugib seeni ja tablasid jne) siis kõigele sellele mõteldes, suht depreka piiril otsides internetist lugusid laiast maailmast mis minu olukorrale sarnased, saingi infot, et need inimesed on tegelikult tühjad, võltsid - nad võivad jätta sulle mulje, et hoolivad sinust kuid südames haigutab suur auk, selge peaga oled sa nendejaoks olematu, keegi kes doosieest maha ka müüdaks kui võimalik. Neil puudub empaatia. Jah, eks neile kes meeletut orgiat tahab pidada, neile muidugi meeldib värvilistest tablakatest läbiimbunud ja märg L I B U voodis kuid kas ka neile, kes tahaks päriselu? Minu teha oleks siis kõik sõltlased kupataks terasetootmise mannergutesse.

k
kui/ 17. september 2017 15:59
inimene läheb süstla teele siis ka temal on ju lähedastest ja teistest ükskõik. Siis miks mina peaksin ühele egoistile, kes tahab kaifi saada, kaasa tundma? Seni kuni tuntakse uhkust avalikult allmaailma üle, seni ei toimu siin konnatiigi suuruses riigis mingeid muutusi!
n
No, kirjuta siis meile ka/ 17. september 2017 16:29
kes tunneb Eestis avalikult uhkust allmaailma üle?
Aga just sinusugused tüübid, kes Eestit vihkavad ja halvustavalt konnatiigiks nimetavad, ajavadki tavaliselt siin sellisseid narkoärisid.
o
ootoot/ 17. september 2017 16:59
riik ju tunneb, kui noolitseb selle saasta eest? eesotsas kalikovaga.
k
kui to : 16:29/ 17. september 2017 17:25
vaata mina ei ole oma elus mitte kordagi mitte mingitki narkot tarvitanud, veelvähem sellega äri ajanud. Sul vist kanepist aju sassis, et kommentaari lugeda ei oska. Ei vihka ma Eestit, olen selles riigis sündinud ja kasvanud. Loe meediat siis näed kui uhkustavalt esilehed pasundasid allmaailma liidri tapmisest, alles hiljuti monumendi püstitamisest jne. Mitte üheski teises riigis sa selliseid "uudiseid" lugeda ei saa, sest ükski teine riik ei tunne uhkust sellise organisatsiooni eksisteerimisel. Kas sa arvad, et selle monumendi raha said nad võililli müües?
m
miks?/ 17. september 2017 15:59
Miks on kõige rohkem narkomaane Ida-Virumaal? Aga sellepärast, et seal elab ju väga palju venelasi.
Ida-Virumaale toovad venelased ise Venemaalt igasuguste nõksudega narkootikume salaja üle piiri.
need müüaksegi siis tavaliselt kohalikele ummadele venelastele, kes tahavad ka seda värki PROOVIDA, nagu ka see endine markomaan Jelena Antonova, kes siin ka ju oma lugu pajatab.
v
Võts/ 17. september 2017 17:16
Mida siin modereerida???
n
Narkoman/ 17. september 2017 18:27
.. ju siis seda, et is eoleme süüdi ja nn. haigekassa raha meie peale kulutamine on mõtetu raiskamine arvestades kui pikad on ravijärhekorrad jne.
Aga ka oleme hea äri nii haiglatee , kui ka politseile.... kes tevad meie pesasid aga hoiavad oma tööd.
j
jessas,/ 17. september 2017 21:14
sa ei oska isegi normaalselt kirjutada--kõik laused kirjavigu täis.Ja sellisele peaks kaasa tundma?
ö
öelge mulle rumalale/ 17. september 2017 15:50
kes käeseb hakata neid aineid tarbima. Kas tõesti pole muid meelelahutusi või raha millegile muule kulutada. Arvan, et normaalne ikka enne mõtleb kui otsustab seda proovida.
Tee sporti, käi reisimas jne. Pealegi on ju teada mis sellega kaasneb. Enamused saavad kusagilt HIV-i
Miks peaks teised sind, kes on vabatahtlikult selle reha otsa astunud, aitama.
Või asi on selles, et mis keelatud , see on põnev ja peab kindlasti proovima.
n
no, mida te jälle modereerite!/ 17. september 2017 15:44
Tol ajal sõltlaseks muutunud 35 aastane - Amtonova - "Proovisin huvi pärast!“
Ja nii siis tuligi tema ellu amfetamiin, veel fentanüülin ja õnneratas lakkas keerlemast.
Kõlab umbes nii
- amfetamiin astus tema korteri uksest sisse
ja hüppas kohe nagu iseenesest selle venelanna suhu…my god!
Kus on küll mõne täisealise inimese mõistus?
Kui noored ja rumalad teismelised hakkavad huvi pärast midagi sellist proovima,
sellest saab veel kuidagi aru.
Aga et juba 35 aastaseks saanud täisinimene hakkab "huvi pärast" amfetamiini proovima - vaat see inimene on kas pime, kurt või viimasegi aruraasukese kaotanud juh..ma.rd.
Ja siis veel nutavad sellised TÄISEALISED N A R K A R I D -
kõigil on meist ükstaspuha
meid ei mõisteta,
meid ei aidata ega ei armastata…jne
o
oh, neid modesid/ 17. september 2017 16:02
enne modereerivad ja kommentaar ei ilmu ega ilmu
siis aga virutatakse kohe topelt!
j
Jürka/ 17. september 2017 19:06
Sinu kommentaaride ilmumise vahe oli ainult 4 minutit. Kas tõesti sa arvad, et sina oled ainuke kommenteerija?
u
uskumatu, milliseid inimesi ikka leidub!/ 17. september 2017 15:40
Tol ajal sõltlaseks muutunud 35 aastane - Amtonova - "Proovisin huvi pärast!“
Ja nii siis tuligi tema ellu amfetamiin, veel fentanüülin ja õnneratas lakkas keerlemast.
Kõlab umbes nii
Amfetamiin astus tema uksest sisse
ja hüppas kohe nagu iseenesest selle venelanna suhu…my god!
Kus on küll mõne täisealise inimese mõistus?
Kui noored ja rumalad teismelised hakkavad huvi pärast midagi sellist proovima,
sellest saab veel kuidagi aru.
Aga et juba 35 aastaseks saanud täisinimene hakkab "huvi pärast" amfetamiini proovima - vaat see inimene on kas pime, kurt või viimasegi aruraasukese kaotanud juhmard.
Ja siis veel nutavad sellised TÄISEALISED NARKARID -
kõigil on meist ükstaspuha
meid ei mõisteta,
meid ei aidata ega ei armastata…jne
i
inimene/ 17. september 2017 15:39
vabandust, et ma nii kirjutan aga ilmselgelt on riigi prioriteet ravida nn. "terveid inimesi" ja seejärel meelemürkide ja alkoholiga pahuksis olevaid inimesi. Kõlab jube karmilt aga meil ei ole naftat, mille abil selliseid programme toetada. Mina olen maksumaksjana ka sellistest muredest kaugemal, raske on end sellisesse võtmesse panna.
Äkki aitaks euroraha selliseid muesid paremini lahendada või meie pehmodest riigiisad ei söenda öelda, et meil on selliseid muresid ja me polegi puhtad viielised?!
l
lumekakk/ 17. september 2017 15:36
Kust jõuab narkootikum inimeseni.See paeks sama kontrollitud olema kui relvadega seonduv. Artikli alguse oli nn juhuslik proovimine ja keskel selgus et allikas kadus ära ,kes oli ta enda mees-ehk diiler oligi mees sellel naisel.!! Piirid kinni ja korralik kontroll laevadel piiripunktides ja piiri perimeetril ? kõik asutused kus on medistiiniline narkoosi jaoks olev narkootikum ka karmi kontrolli alla. Kas seda pole Ev suuteline tegema?
e
Ei saa/ 17. september 2017 19:06
Siis eliit enam niihästi ei saa elada!
Kas oled sa mõtelnud, et mis kanaleidpidi tulevad meditsiiniõdedele näiteks kallid luksusautod?
Kui ei ole siis palun mõtle.
f
Faa/ 17. september 2017 15:33
Promome aga kanepit ja siis imestame kust need narkarid küll tulevad ...
s
17. september 2017 16:35
see kanepi kättesaadavuse teema on alles viimasel ajal tekkinud, pole mõtet kõike ühte patta panna. Kes ikkagi tahab sööb seeni ja selle vastu ei tee sa eriti midagi.
a
Aga/ 17. september 2017 19:07
siis söögugi, ärgu kiregu ainult, et keegi ei hooli ega armasta - sellevastu ei tee sa samuti midagi.

r
roolijoodikutele/ 17. september 2017 15:30
tuleks ka abikäsi ulatada. nt. kui sõidab oma masina sodiks, siis riik uue ostab.
f
Faa/ 17. september 2017 15:29
Mul ei ole üks-taspuha, mul on kama-kaks
a
Arvan/ 17. september 2017 15:28
et narkomaanil on teistest ka jumala ükskõik.
r
Raivo/ 17. september 2017 15:28
Narko on keelatud ja sellega peaks kõik öeldud olema
õ
õige/ 17. september 2017 15:26
tegelikult jah, sest kunagi ju oli esimene kord, aga esimene kord oleks jäänud olemata, kui poleks soovi oma elu ära rikkuda
v
Vanaisa/ 17. september 2017 15:20
Eks see narkomaania ole üks üheotsapilet. Mida kiiremini lõppjaama jõuab seda parem ülejäänutele.
s
Sa teadsid,,,,/ 17. september 2017 15:14
Olin ise alkohoolik 25aastat,nüüd kuuendat aastat kaine! Väljatulek oli kohutav kord haigla kord hullumaja,kui ei oleks mind toetanud perearst,kirikuõpetaja,abikaasa,lapsed,vanemad ja sõbrad ,kes mind iga päev külastasid,siis ma arvan,et ma ei oleks sellega üksi toime tulnud! Minult on paljud alkohoolikutest sõbrad küsinud,et kuidas? Nemad soovivad ka,aga kuna nad on üksikud ja päris põhjas,siis neid ei toeta keegi!
l
lühidalt / 17. september 2017 16:50
a
aga/ 17. september 2017 17:03
sinu mure, mina olen aus, ja ütlen, et mul poleks sooja ega külma, kui oleksid end surnuks joonud. nii on. valik oli sinu enda, keegi ei sundunud jooma.
t
trifiid/ 17. september 2017 20:39
Meie saatsime alkohoolikuid suht ohtlikele töödele kust eluga tagasitulek natuke kahtlane oli. Kui läks õnneks siis au ja kuulsus ning kast viina kauba peale. Kui tagasi ei tulnud, siis vähemalt oli proovitud.
Alkohoolikute/narkarite arutu toetamine ja rehabilitatsioon pole minumeelest kulutatud ressurssi väärt.
m
Ma / 17. september 2017 15:11
ei ole nende vastu ükskõikne,vaid tahaks,et nad kõik üledoosi saaksid!Igasugune maksumaksja raha raiskamine selliste peale on kurjast ja peaks olema karistatav,Samuti ei tohiks juttugi olla mingitest süstlavahetus punktidest.

s
Sa teadsid,,,,/ 17. september 2017 15:02
Esimest korda tarvitades sa teadsid,et võib jääda sõltlaseks,seeganoma valik! Alkohoolikuid ja sõltuvusest vabanemises ei aita ka keegi,ainult tõstavad aktsiisi! Tean rääkida,kuna tänu peremtoetusele sain sõltuvusest vabaks! 25aastat olin alkohoolik ja viimased kolm aastat olin täiesti põhjas. Nüüd olen juba kuuendat aastat kaine! Sõbrad,kes üksi elavad tahaksid ka löpetada,aga ütlevad,et ei suuda! Ma tean mida peab kõik üle elama enne, kui vabaks saad! Ma olin isegihullumajas. Toetasid veel perearst,kes mind haiglasse sokutas,kuna tervis ja süda juperdasid ja seal oled ikkagi arstide silme all. Kirikuõpetaja,abikaasa,vanemad,lapsed ja sõbrad käisid vaatamas. Aga mida ma õeda tahan on see,et joodikut ei aita riigi poolt keegi!!
k
Kurb/ 17. september 2017 15:02
Kui mulle midagi vägisi peale surutakse ja ma olen ohver ja ei saa midagi ise teha, siis tahaksin küll, et aidataks ja hoolitaks, aga ise valin hävingu ja ootan kaastunnet. Mõistus on selleks, mis aitab valida.
ä
ära luuluta/ 17. september 2017 15:08
mitte kellegile ei saa mitte midagi VÄGISI peale suruda!
i
17. september 2017 16:47
Inimesi saab panna haavatavasse olukorda, see ei ole keeruline ja siis kavalusega meelitada neid tarvitama, iseasi, kui palju seda nende siin narkomaanidega on tehtud.
See neo-liberaalne riik on äärmiselt julm kõigi vastu. Üks eksimus ja enam sa ei tõuse kunagi.
m
17. september 2017 16:51
mitte riik, vaid neo-liberaalne julm oled sa ise
t
to ära luuluta/ 17. september 2017 17:04
loetust arusaamine käib sulle üle jõu? loe veel ja veel ja siis loe veel. äkki mõistad uba.
h
Hii/ 17. september 2017 15:01
No mode on siin mõnusalt hoos! Paraku ei muuda tema villis sõrmed ühiskonna suhtumist, pigem just annab põhjust veelgi enam viltu vaadata. Ma ei arva, et mu eelmine komm kuidagi narkarivaenulik oli, ma just soovisin ju neile riigi kulul piiramatus koguses narkotsi. Milleks avaldada selliseid artikleid, millest on teada, et nunnunännu sallivuskomme laekub vähe ja siis aina kustutada? Parem ikka valus tõde kui pea liiva all.
h
Hii/ 17. september 2017 17:40
No tore, et mode mu eelmise kommi ka tagasi pani:)))
x
X/ 17. september 2017 14:59
Tegu ei ole tervise probleemiga vaid iga inimese vaba valikuga. Miks peavad teised kaasa tundma, arstid jooksma ja ninnu nännutama, kui mõni inimene ei suuda normaalset elu elada!?
y
Y/ 17. september 2017 19:08
X kas sina oled meil ninnu-nännu elu elanud?? Ilmselt sina oled meil igati korralik,eksimatu ja alati!käitud100% korrektselt! Huvitav miks sa ültse siin kommid,kas selleks,et ilguda??
v
Vanaisa/ 17. september 2017 14:59
Järjekordne grupp põlatuid ja kiusatuid, kes hakkavad häälekalt nõudma oma ülistamist ja kätel kandmist.
v
17. september 2017 14:51
Vähihaigete jm raske haiguse käes vaevlevate inimeste jaoks ei ole riigil raha, laste jaoks ei ole raha, uute aparaatide jaoks haiglale ei ole raha, pensionäride jaoks ei ole raha-see nimekiri on lõputu. Kas narkomaan, kes on ise selle tee valinud, olles teadlik ohtudest, peaks olema tähtsam teistest? Kas tema väga kallis ülalpidamine haigekassale peaks olema primaarne praegu meie ühiskonnas? Andke andeks, aga inimestel on savi, sest riigil on üldse kõikidest savi ja loomulikult seatakse esikohale nii lapsed, raskelt haiged, haiglate parendamine jne kui süstivad narkomaanid.
e
elu/ 17. september 2017 14:44
Narkomaania on iga tarvitaja eda valik.
r
Roman/ 17. september 2017 14:56
Ja siis? Mis sa öelda tahad?
r
romanile/ 17. september 2017 15:13
mina tahan öelda, et siis nii ongi, surgu maha, kedagi ei huvita ja ei peagi huvitama mingi madal inimsaast ehk narkomaan. lihtsalt alatu, et riik ei abista vähihaigeid, kes pole oma haiguses süüdi, aga mingit kõ nt sa kantakse kätel. ALATU!
muld peale narkomaanidele! kõik nende abistajad on kurjategijad rahva vastu.
p
paneks/ 19. september 2017 15:57
siia ritta ka puudega inimesed. Suhkruhaiged, kuulmis- ja nägemispuudega, liikumispuudega jne. Kui palju riik neid toetab? Minimaalselt. Puue ei ole oma tekitatud, narkomaania ja alkoholism on. Kumbi siis peaks toetama?
j
just täpselt/ 17. september 2017 15:02
tahan ja tarvitan, oma asi, keegi mind vanglaga ähvardama ei tule seepärast!
j
jajah (modereerimisele, jajah, aga ega mu mõtted ei muutu)/ 17. september 2017 15:15
kä rva maha ometigi oma üledo:sis, sa:st!
j
... / 17. september 2017 15:30
ja varastan, tapan, laman renstlis, oma okse sees jms
j
ja siis/ 17. september 2017 17:06
tuleb maksumaksja raha peal kiirabi, teeb korda ja kalikovad jagavad tasuta süstlaid ja muud nänni.
h
Hii/ 17. september 2017 14:44
Ei poolda neid süstlavahetuspunkte linna sees. Linna taga metsas võiks olla üks koht neile, kuhu minu pärast võiksid aeg-ajalt tasuta bussid sõita ja seal peaks neile isekallutajast katkematult narkotsi pähe kallama, et mingil juhul puudust ei tuleks. Ka selle narkotsi võiks riik kinni maksta. Las nad siis käivad kiiresti ja õnnelikult enda valitud tee lõpuni. Selle asemel, et neid aina elule poputada ja nende tekitatud kahjudega tegelda, vabaneks ühiskond kiiresti nõrkadest ludridest. Alles jäänud tugevad siis ehk ei väärata oma eluteel ja saavad isegi vajadusel kiirabi teeneid kasutada. Ratsionaalne mõtlemine ütleb, et kulutused kiirele lõpplahendusele on väiksemad ja efektiivsemad, kui see lõputu võitlus ülejäänud ühiskonna arvelt.

k
küll siis ossinuvsik tegeleks/ 17. september 2017 14:43
kui saaks maksud narkole külge kruvida. Aga niikaua kui ei saa, ei huvita narkoprobleemid ega rahva tervis teda karvavõrdki.
t
to päris mitu.../ 17. september 2017 17:10
läks modereerimisele?
siis koli sinna riiki, nar kar, meil lähete ah ju ja kogu lugu. olete seda väärt, kui palju te rai sad olete teiste elusid ära rikkunud. vargad, röövlid jne, et oma doosi saada.
t
Täpselt. / 17. september 2017 19:13
su arvamus kattub siinsega!
Alko hävitab elusid kuid ka minu kogemus narkosõltlastega on jubedad, palju hullemad kui alkohoolikutega :(
Ja head teed sinna riikidesse minejaile kus kuritegude sooritamine mittesõltlaste vastu on lubatud!
j
Ja modereerime/ 17. september 2017 19:14
nii, et küüned pahupidi, 2. või 3. komm juba läks teadmata suunas - mode on ise ka raudselt naarik
v
värdjasoled/ 17. september 2017 19:15
saad sellest aru, naarikust moderaator
j
Juulius/ 17. september 2017 14:42
Hea küll, mode korjas kommi ära, kus mainisin, et mul sellest hädakisast kama kaks ja Nutu _ Netist ehk eksnarkarist samuti. Et kõiki ei suuda aidata, et aidaku nad iseennast.
t
tähelepanek/ 17. september 2017 14:41
Kodanikul on ükstapuha ja ta vilistab kehtivatele seadustele, nagu näiteks narkootikumide tarvitamise keeld. Nagu sellest veel vähe oleks, võtab ta endale õiguse teha ühiskonnale etteheiteid!
r
Roman/ 17. september 2017 14:56
Räägid Keskerakonnast?
t
teile/ 17. september 2017 14:40
kes ütlete et narkomaan peaks arstiabi saamise asemel mädanema
kui teie või mõni teie tuttav tubakast või alkoholist mingi tervisekahjustuse saate, palun andke mulle teada, tahaks tulla samamoodi näpuga näitama ja naerma
ja üleüldse, kõik suitsetajad ja õllesõbrad ka vanglasse! tegemist ju samamoodi psühhotroopsete ainetega...
n
Nimi./ 17. september 2017 14:57
minu puhul jäid hiljaks selle parastamisega. vend on juba loojakarjas. enne seda jõudis valetada, varastada, teiste elud tuksi keerata. aitasin, käisin järgi, kuulasin ära, istusin kõrval, magamata ööd koos tema hoogudega. suutis isegi paar korda kuuajalisi pause pidada. hakkas juba lootusekiir paistma, kuid siis, ja iga uus start oli ikka südavamale ja kaugemale. kuniks enam ma ei jaksanud. polnud enam jõudu. ja siis oli lõpp kiire tulema. ja olen ikkagi seda meelt, et küürakat parandab haud ning parem õudne lõpp, kui lõputu õudus.
e
17. september 2017 15:58
erinevalt narkomaanist tubakasõltlane ja õllesõber maksavad riigile prisket aktsiisi ja haigekassat,nii,et...
t
to teile/ 17. september 2017 17:12
kui keegi end sigaretist kooma tõmbab, siis jah, parastan ja arstiabi ei ole vaja anda. looduslik valik. alkoga sama lugu.
o
on vaja arstiabi, sest/ 17. september 2017 18:53
sigaretid on riigipoodides müügil
O
@to teile/ 17. september 2017 19:21
On kunagi juhtunud ka sigaretist kooma tõmbamist?Pole küll kuulnud.
j
ja lisaks/ 17. september 2017 21:32
maksab sigaretitõmbaja pool hinnast riigikassasse.
kuisuure protsendi narkohinnast maksab narkomaan riigikassasse?
s
sa parastaja/ 18. september 2017 08:58
Maksa kõigepealt makse! Suitsu ei tee ja niipalju kui mul vaja alkoholi on, toon Lätist. Arusaadav? Kiida oma ossitovskit selle eest. Ei hakka mina 10 eur kuuspakki siit ostma. Mis sellest, et korra kuus tarbin. sots joogu ise oma kallist laket!
O
@teile/ 17. september 2017 19:20
Olen suitsumees ja õlut võtan ka vabal ajal.Olen töötanud (praegu pensionil) ja makse maksnud.Ei ole varastanud ega muid kuritegusid sooritanud.Erinevalt narkaritest.
26. aprill 2018 21:32
j
Juulius/ 17. september 2017 14:39
Et jälle nutame, kui raske on narkari elu. Ja muidugi, egas doosi jaoks raha kokku korjata ei olegi kerge. Ma ei taha halb inimene olla, aga jälle on tegu artikliga, mille peamine eesmärk on haletseda narkarit ja avada rahakoti lõuad.
Naabrimees Mardi papa kommis seda juttu nii . "Olen annetanud loomade varjupaigale, vähiravifondile, kodutundele, pannud käe alla lapselapse sõbranna ekskursioonile. Kuid narkarile ei ole midagi anda. Ja nii lihtne see ongi."
Ja narkar võiks ennast ka ise aidata. Kõiki lihtsalt pole võimalik abistada.
n
Narkovastane/ 17. september 2017 14:31
Minul ei ole narkomaanist ükstapuha, ma ei salli neid silmaotsaski. Nad on süüdimatud pätid ja vargad, kõige hävitajad.
r
Roman/ 17. september 2017 14:57
Oled siis ka Keskerakonnavastane?
o
17. september 2017 15:33
on või ei ole, vahet pole, ega sellest arvamus narkaritest muutub
r
17. september 2017 14:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
K
@Roman/ 17. september 2017 16:23
Kui palju Venemaal narkaritest hoolitakse?
t
to roman/ 17. september 2017 17:13
kle nar kar, ära hüppa siin. aga sõnnik on tabav väljend nar kari kohta küll, tubli.
m
Miina/ 17. september 2017 20:10
Narkarist tibla võtab sõna!
m
Moderaator korjas ära./ 17. september 2017 14:13
Ilmselt ei tohi kirjutada, et minul on nendest jumalla ükstakõik ja ma ei kavatsegi nüüd ummisjalu neid päästma tormata. Igaüks on ise endale oma tee valinud. Ilmselt tohib aga kirjutada vaid etteantud noodi järgi.

N
!!!/ 17. september 2017 14:08
Narkootikumid on igaühe enda valik. Ei tunne mina ennast selles süüdlasena ega hakka end hüpoteetilisest ""süütundest" o k s a tõ.mb.ama. Ning ei liiguta nende heaks väikest sõrmegi.
Ise nad sinna sisse ronisid, eks ise ronigu nüüd ka välja. Kui inimesel puudub tahtejõud ning tugev motivatsioon, siis ei saa keegi teda välja aidata. Miks peaks nüüd kogu ühiskond endale tuhka pähe raputama ning kanna rakkus päästma tõttama?
m
mmm/ 17. september 2017 14:01
Inimestel ei ole ükstapuha, inimesed loodavad, et narkomaanid teevad üledoosi ja surevad. Probleem on selles, et kiirabi käib neid elule turgutamas.
t
to mmmm/ 17. september 2017 14:16
See eest tuleb aga maksumaksjal või ka elu aeg tööd teinud pensionäril haigushoo või õnnetuse korral muudkui oodata ning oodata. Sest meditsiin on alarahastatud ning kiirabi brigaadidel on üledoseerinud narkomaanide päästmisega käed tööd täis.
e
Eks selline suhtumine/ 17. september 2017 13:56
tuleb ju sellest, et narkomaan on ise endale probleemi tekitanud. Kui hädas, siis peavad kõik aitama. Inimesed ei mõista seda.
e
Eestlane/ 17. september 2017 14:42
Ja alkohoolikutega on sama värk
k
Ka l.o.l.l.i.d.e.g.a/ 18. september 2017 08:51
On sama. Nendega, kes sotse valivad.
e
Ehk / 17. september 2017 13:34
n
no/ 17. september 2017 13:27

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee