Arvamust selle kohta, kas riigikogulane Märt Sults käitus linnahalli maalingutega katmist korraldades õigesti või mitte, ei tohiks kujundada vaid muinsuskaitsealuse objekti ajutiselt ülesvuntsitud välimuse põhjal. Nüüd, kui teame, et projektile kulus 15 000 eurot Tallinna maksumaksjate taskust ning et muinsuskaitseametnike ja tänavakunsti austajate vahel puhkenud konflikti on Sults teadlikult isikliku valimisvankri ette rakendanud, paigutub linnahalli ülevärvimise aktsioon samasse ritta teiste keskerakondlikult kõmuliste valimiskampaaniatega, nagu K-kohuke.

Nii on vaid loogiline, et Sultsi tegemiste vastu tunneb huvi ka erakondade rahastamise järelevalve komisjon. Miks ei osutunud käimasolev Edgar Savisaare protsess, kus muu hulgas on arutlusel olnud Sultsi erakonnakaaslaste eksimused Tallinna vahendite kasutamisel isikliku tuntuse suurendamiseks, piisavaks hoiatusmärgiks kunstigümnaasiumi endise direktori jaoks, saab põhjendada vast ainult sellega, et mõni inimene lihtsalt peab õppima enda vigadest. Sama näib kehtivat gümnaasiumi praeguse juhi, Märt Sultsi tütre Mari-Liis Sultsi kohta, kes hämas, et tema ei tea koolile laekunud tuhandete eurode tagamaadest midagi, olgugi et rahataotlusel oli tema allkiri. Udujutuks osutus seegi, et muinsuskaitseamet polevat objekti värvimist kunagi keelanudki, nagu viitas Märt Sults. Mida aga arvata tänavakunstnike väidetest, et projekti tegelik maksumus peaks olema ligi viis korda odavam kui selle tarbeks eraldatud 15 000 eurot?

Kuid järelevalvekomisjoni otsusest põnevamgi on, millise hinnangu annab Sultsi tegemistele esmalt erakond ja mis veelgi olulisem: valija. Et just valija oskavat hästi hinnata, millal on poliitik ületanud aktsepteeritava piire nii kampaania sisu, maksumuse, paiknemise kui ka palju muu poolest, on tõusnud oluliseks argumendiks, et üle vaadata ka poliitilise välireklaami keelu vajalikkus.

Jaga artiklit

9 kommentaari

R
Rahvas  /   10:26, 18. sept 2017
kogub allkirju linnahalli maalingute toetuseks, aga ajakirjanikud jahuvad valimistest?Õiged ajakirjanikud on vist välja surnud või siis nende artikleid ei avaldata .Häbi ei ei ole sellist pläma kirjutada? Inimesed on nende maalingute poolt.
T
tõega näkku  /   17:07, 17. sept 2017
Eestis on nii, et väga pisuke aeg on jäänud midagi teha ja korda saata.Sest kohe-kohe on tulemas jälle uued valimised ja iga liigutust saab tõlgendada valimiseelse reklaamiga.Linnahalli maaling ei sisalda ühtegi valimisega seotud detaili ja oli mõeldud kritselduste, nõmeduste ja roppuste kinni katmiseks, mille eest võib ainult tänada nende sadade tuhandete turistide nimel, kes on külastanud või külastamas Tallinna ja sadamast tulles on iga päev senist pornograafiat imestusega vaadanud .Tallinn on turismilinn ja igasugused poliitilised mängud Tallinna oponentide poolt ei kaalu üles UNESCO pärandiga Tallinna prestiizi

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis