Nädala TOP

TOP 5 | Poliitik tuleb tuppa järele (3)

Elis Kusma, toimetaja, 15. september 2017, 17:18
 Robin Roots
Tõdemus, et loodus tühja kohta ei salli, kehtib ka poliitilise reklaami puhul – kui välireklaam on aktiivse agitatsiooni ajal keelatud, siis seda aktiivsemalt trügib poliitik valija vaatevälja (sotsiaal)meedias, sest seda seadus otsesõnu ei keela. Kuid lubatu piire kombitakse mujalgi – eks ole ju kolossaalne välireklaam ka linnahalli hoone ülevõõpamine Märt Sultsi eestvedamisel. Et viimast toetas 15 000 euroga Tallinn, oli vaid aja küsimus, et juhtumit asub uurima erakondade rahastamise järelevalve komisjon.

Kui võimatu on saada võid?

Seda võib igaüks oma kodupoes proovida – on suur tõenäosus, et maitsestamata võid pole kas üldse müügil või saab seda ainult kalli raha eest. Ometi on aastakümnetetagusest defitsiidist asi kaugel – valitsusjuht ei tõtta isiklikult võiladusid avama (kuigi huvitav kokkusattumus on, et võid pole saada siis, kui Keskerakond võimul on), ning leiva-saia ja leivapealse lai valik poodides tuletab pigem meelde ühe teise peaministri sõnu „kui see on kriis, siis ainult sellises kriisis ma tahaksingi elada.“

Kritiseerida võib, aga teisi

Kas pärast Varro Vooglaidi ennustust, et EKRE võimule pääsedes pannakse teater NO99 üldse kinni või profileeritakse ulatuslikult ümber, peaksid kultuuriinimesed end ohustatuna tundma või mitte, oleneb sellest, kui realistlikuks EKRE valimisvõitu pidada. Kuid et samal ajal heidab Vooglaid vaimueliidile ette võimude ees lömitamist, pole EKRE kriitikutele koha kätte näitamisega ähvardamine midagi muud kui silmakirjalik.

Töökoht ees, ametnik järel

Miks on vaja tuhatkond ametikohta pealinnast mujale kolida, on arusaamatu hiljemalt pärast ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo kommentaari, et riik ei peagi olema kuluefektiivne. Et sedasorti ettevõtmiste puhul raha tõepoolest ei loeta, tõendab kas või haridusministeeriumi paiknemine (ja paisumine) kahes linnas korraga. Seda ajal, kui kaugtöö võimaldaks ametnikul võtta tööd kaasa sinna, kuhu ta ise tahab.

Mida saab katuseraha eest?

President Kersti Kaljulaid jõudis riigikogu sügisesel avaaktusel vaevalt nõuda, et oleks avalik, kuidas ja kellel täpselt on võimalik riigikogult katuseraha küsida, kui Ridala vallavanem teatas, et koduvalla heaks 10 000 euro saamise tingimuseks oli kohalikel valimistel IRLi ridades kandideerimine. Sellise rahajagamissüsteemi jätkumine räägib nii mõndagi meie poliitilisest kultuurist.

3 KOMMENTAARI

e
et saada pettusega su hääl kätte 29. september 2017, 10:33
ja hakata ajama endale kasulikku rahasuunamise poliitikat
k
Kindel 28. september 2017, 06:16
MEIE TEEME sundkorras toas omale HÄÄLE. TEISED niimoodi ei oska.
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee