Eesti uudised

Mida saab teha kohus, mida kohtutäitur? 

Kuidas on võimalik Eesti-suguses võlgnike paradiisis oma raha tagasi saada (35)

Juhan Haravee, 14. september 2017 21:53
MA TAHAN OMA RAHA TAGASI: Ootaja aeg on pikk. Enne laenamist tasub mõelda, kas saaks tagatiseks võtta mõne võlgnikule kuuluva asja, et hiljem probleemide tekkides oleks hõlpsam võlga kätte saada.Foto: Vida Press

“Kui võlgnikul on auto, siis saab lasta kanda võlgniku auto kohta liiklusregistrisse pandi ja selle alusel hiljem võlgniku auto maha müüa,” soovitab riigiametnik tuhandetele petta saanud võlausaldajatele võimalust, kuidas leevendada muret, milles riik ise inimesi tõhusalt aidata ei suuda. Tuleb iseendale loota ja väikestviisi detektiivi mängida, selgub ametnike selgitustest.

Eelmisel nädalal ilmus Õhtulehes lugu Järvamaa pensionärist Aleksander Kuusikust, kellel on riigis lokkavast seadusetusest kõrini. Mehe väitel pole tal lootustki võlgnikult kätte saada ligi 800 eurot, mille Harju maakohus viis aastat tagasi tema kasuks välja nõudis. Kuusik on riigi peale pahane, sest kohtuotsus, millega võlgnik maksma kohustatakse, ei lähe korda mitte kellelegi peale võlausaldaja. Petta saanud pensionäri meelest tuleks lõpp teha võlgnike paradiisile Eesti vabariigis.

Kontrolli enne laenamist

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.11.2017
Kohtutäiturite kukrud tühjenevad
18.09.2017
Kohtutäiturite koja hinnangul peaks kõikide võlgnike andmed avalikuks tegema
06.09.2017
Juhtkiri | Võlglane läinud, raha ka?
06.09.2017
PETTA SAANUD PENSIONÄR: „Eesti on võlgnike paradiis!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee