Eesti uudised

Mida saab teha kohus, mida kohtutäitur? 

Kuidas on võimalik Eesti-suguses võlgnike paradiisis oma raha tagasi saada (35)

LISA KOMMENTAAR

Eesti ei ole VÕLGNIKE paradiis 18. september 2017 13:12
Eesti võlaõigus seadus tehti võlaandjate kasuks selline, mis on nii ahne, et võlga ei ole võimalik ära maksta.Omad vitsad peksavad.Näiteks Soomes on nii, et mida rohkem võlnik teenib, seda rohkem jääb talle ka kätte, mis õhutab võlgnikku rohkem tööd tegema.Eestis aga jäetakse võlgnikule ainult miinumum, mistõttu tal ei ole mõtet kahe kohaga tööl käia- elu sellest paremaks ei lähe.
Kle LEPING 17. september 2017 10:40
Mina leppisin õhtulehega kokku, et debiilseid kommentaare siia ei kirjutata! Aga näe, mingi LEPING ikka kirjutab ja näitab oma lollust!
LEPING 15. september 2017 14:59
MINA LEPPISIN PANGAGA KOKKU,ET NEMAD EI MÜÜ SIHVKASID JA MINA EI ANNA LAENU.NII LIHTNE SEE ONGI.TAHAD LAENU MINE PANKKA.ILUSAT SÜGIST KÕIGILE LAENAJATELE.
Mida te jahute 15. september 2017 12:33
parim viis oma raha kätte saada on võte nr 2, kutsu võlgnik metsa, korjake oksi ja käbisid puu alla üheskoos, siis seo köis võlgniku jala ümber ja ürita üle oksa visata. Asi tundub imelik, aga esimesena läevad tal keelepaelad lahti. Ja kui ei , küsi tulemasinat, kindel et leiate kompromissi ! Proovitud!
To mida te jahute 15. september 2017 14:52
Proovisin natuke teistmoodi, liiga ei teinud. Tulemus oli, et MINA sain 3 aastat tingimisi, peaaegu oleks istuma läinud. Ja tänu sellele, et pätil olid teised pätid POLITSEIS tööl.. Ja siis seletatakse "õigusriigist"??
vanasõna 15. september 2017 12:24
Kui tahad sõbrast lahti saada, siisanna talle laenu!
Raha on see, mis tüli tekitab ja sõbradki riidu ajab. Anna laenu ja sa näed, kuidas laenusaaja sind varsti igati vältima hakkab. Seda eriti veel siis, kui sa talle lõpuks antud laenu ning tähtaegu meelde tuletad.
julgur 15. september 2017 12:42
rahal on imettegev jõud ja kui kuld räägib siis teised vaikivad.
! 15. september 2017 12:21
Sa hoia oma raha ja ära kellelegi laena, Ega ära käenda võõraid laene. Siis ei juhtu midagi halba. Mina olen korra õppelaenu käendamisega vastu pükse saanud. Pääsesin õnneks siiski vaid väikese "kooliarahaga". Ja võtsin õpetust kogu ülejäänud eluks. Aga neid, kellele ma suurema summa raha olen laenanud, neid võib ühe käe sõrmedel üles lugeda ja jääks sõrmi veel ülegi. Kuid need on siis ka tõesti sellised inimesed, keda ma läbi ning lõhki tunnen ning tean ja usaldan. Isegi neid, kellele vaid mõnikümmend eurot võn laenata on vaid üksikuid. Alles täna hommikul kolistas mul naabermaja Olev ukse taga,, pohmellis nägu peas. Et anna, sõber! Aga tutkit! Sellisele ei anna isegi mitte viiekatki.
15. september 2017 09:51
kilkidest ja kruudadest suurvõlgnikud ainult irvitavad kõigi ja kõige üle,väikestel sms võlgnikel aga koorib riigi repressiivaparaat 10 nahka seljast.
Jan 15. september 2017 08:54
Lisaks kaheksajalgsetele puukidele, ründavad igast uksest aknast ka kahejalgsed.
Hoidke ja kaitske endid!
Kasutage aju!

Türi Maffia 15. september 2017 08:29
Võõpsu vägev 15. september 2017 09:13
ütlen otse ja ütlen ausalt . Ei kudagi moodi pole see võimalik. Ainus ,kes kõik võlad sisse nõuab on riik, sest tema omanduses on seaduslik vägivallaaparaat.
Jah, mis puudutab eraisikut 15. september 2017 10:20
Samas kirjutab riik korstnasse meeletus koguses maksuvõlgasid, mis on ettevõtetel tekkinud just riigi ees, kaudselt siis ka meie kõigi ees. Osale seltskonnale on see juba tavapärane äri ajamise viis - loome/ostame äriühingu, teeme äri, makse riigile ei maksa, aga kui asi hapu, siis muudame ärinime, juhatuse liikmeid, laseme üle võlausaldajad (muidugi need keda kannatab lasta) ja loome/ostame uue ettevõtte, sest nimi on ju puhas. Nördima paneb see, et riik laiutab käsi stiilis "olukorra parandamiseks ei saa midagi teha" ja manitseb võlausaldajat vastutustundlikkusele, ise seejuures enda nõuete sissenõudmiseks lillegi liigutamata. Võib olla lille liigutab, aga sellest ei piisa.
ab 15. september 2017 07:46
Kui panna ka ametnike töötasu sõltuvusse tulemusest, muutuks palju asju kardinaalselt!
Ära unista 15. september 2017 19:41
Kui ametnik hakkab tööle, seadust järgima ja kodanike asju ajama- siis on ta varsti ametist lahti.
Et miks?
Ta segab teistel ilusat elu elada ja ta on poliitikutele oht, sest kodanike, st lihtsate inimeste seas on ta populaarsem kui poliitikud.
Liigkasuvõtjate paradiis 15. september 2017 07:00
Oma 15. september 2017 06:58
Kaval Ants 15. september 2017 06:57
Kõige kavalam on seda mitte välja anda, siis pole muret selle tagasisaamisega.
seesinane Ants on tark ja nutikas 15. september 2017 09:19
Isegi Põrgupõhja Jürkale tõmbas mütsi silmadeni pähe. Nii kaugele ei jõudnud oma tegemistes isegi kunagised neitsi Maarjale pühendatud maa mõisasaksad. Nemadki kasutasid musta töö ( orjakeste soolavitstega peksmiseks) neidsamu eestlastest maakaid. Tänased antsud on aga oma esiisalt saanud geneetilise pärandi ,mis lubab kaasmaalasi kottida oluliselt rafineeritumal tasemel.
06:57-le 15. september 2017 13:47
Artikkel sarnasele mõtlemisele rõhubki, et uuri,mõtle,tingi...Aga see kõik tundub ka sellisena, et seadused ei ole Eesti riigis täitmiseks ja täitmatajätmine instantse ei huvitagi...
juga 15. september 2017 06:12
Ma ütleks küll, et tegu pigem kohtutäiturite paradiisiga. Teevad peaaegu, mis ise tahavad. Pluss veel nende lisa- ja n.ö. teenustasud.
Ehh 15. september 2017 10:39
Kohtutäiturid ei ole riigi teenistujad, nad on FIED, sellepärast teevadki, mis pähe tuleb.
Kala 15. september 2017 00:32
Võlgnike paradiis - nii just ongi. Kellegile ei lähe korda, et inimene on aastaid elanud ametlikku töötasu omamata, samas nõudeid tema vastu on kümneid, osad juba aegunud osad veel mitte. Varsti aeguvad kõik nõuded, siis saab jälle pätti teha. Nii lihtne see ongi. Ei piirata autojuhilube, ei välisreise ega relvalube. Elab nagu miška. Täitur laiutab käsi ja kogu lugu.
arvaja 15. september 2017 05:13
Väga asjalik jutt!!!
Võtsid pangalt laenu,jäid makseraskustesse ja sa oledki pätt.
Samas,inkassofirmad keevitavad summadele mitme kordselt kui mitte 10 kordselt juurde siis see on täiesti aktsepteeritav.Või siis kohtutäiturid, kelle tasud on ülikõrged.
Riik ongi loonud sellise olukorra,kus võlast ongi pea võimatu välja tulla,sest peale oma võla pead sa tagasi maksma igasugustele inkasso ja kohtutäituritele,kes mingi kirja saatmise eest küsivad sinult meeletut raha.
er 15. september 2017 06:04
see riik toodab teadlikult võlgnike, et riigijuhid saaksid veel uhkemaid pulmi korraldada ja et saaks veel-veel uhkemaid pulmi korraldada, siis tehakse võlgniku võlast vabanemine maksimaalselt võimatuks....irw...tänu millele võlgnik lihtsalt loobub võla maksmisest, et oleks natukenegi võimalik inimlikult elada selles tobedas riigis
kuule arvaja 15. september 2017 09:38
Enamus laenajaid on ise süüdi, et tema asjad kohtutäiturite ja inkassode kätte jõuavad. Kui tekivad makseraskused siis hakatakse nõudeid eirama, viivitama, ennast peitma, valetama ja vassima, selle asemel, et võtta laenajaga ühendust ja arutada tagasimaksmise võimalused läbi.
Ähh 15. september 2017 10:46
Ja võlausaldajad on kes? Milleks üldse laenata kui teatakse, et tagasimaksjat sellest laenajast pole?
Ahh 15. september 2017 13:58
ja laenaja? Mis sa laenad, kui tead kindlalt, et tagasi maksta ei jõua.
Ei ole nii! 15. september 2017 19:46
Niipea, kui teatad pangale, et sul on makseraskused, nõuavad nad koheselt kogu summa äramaksmist. Muidugi lõpetavad ühepoolselt lepingu ja annavad asja ka kohtusse, kus loomulikult jääb peale panga soov ja mitte kedagi ei huvita, mis teist edasi saab.
See on süsteem, tootmaks kuulekaid madalapalgalisi ja kõigega nõus olevaid orje.
Kala 15. september 2017 00:32
Võlgnike paradiis - nii just ongi. Kellegile ei lähe korda, et inimene on aastaid elanud ametlikku töötasu omamata, samas nõudeid tema vastu on kümneid, osad juba aegunud osad veel mitte. Varsti aeguvad kõik nõuded, siis saab jälle pätti teha. Nii lihtne see ongi. Ei piirata autojuhilube, ei välisreise ega relvalube. Elab nagu miška. Täitur laiutab käsi ja kogu lugu.

polegi võimalik 14. september 2017 23:40
Mis läinud, see läinud, kirjutage korstnasse ! Kuid annan tasuta nõu. Pikaajalise võlausaldajana soovitan alati ! enne võla andmist muretse võla võtjalt kinnisvara või vallasvara, millest on võimalik hõlpsalt vabaneda ja seda kasuga, ehk siis kiirmüügi hinnaga ja kasumiga ! Alati võib võla võtjal viltu vedada ja siis pole sul pikka soigumist, müüd midagi maha ja oled omadega mäel. Kui sedasi ei talita, on pisarad kerged tulema. Uskuge mind.
hm 15. september 2017 09:39
Misasja see muretse võla võtjalt kinnisvara tähendab?
kinnisvara on 15. september 2017 10:46
korter, maakrunt, maja, tootmishoone vms. Vallasvara on auto, kaater, mootorratas, televiisor jne.
Ja mis tulemus on? 14. september 2017 23:06
Tulemust pole! Tulemus hiljem lihtsalt, et Sina oled veel võlgu ja nende täituritega kogemus olemas- siis, kui tahad mingi firma käest oma raha kätge saada, siis nemad ei saa midagi teha, aga kui vastupidi.. Mida te seletate?! Kus minu raha on?!
sass 14. september 2017 23:04
1. Huvitav on see, et justminnist on mehele varem tulnud hoopis teistsuguseid vastuseid. Kas 4. võim sundis Niklust ajusid liigutama?
2. Hr Nikluse soovitus võlglase mustalt töötamise kohta infot koguda lõhnab eraviisilise jälitustegevuse poole, mis on karistatav.