3
fotot
Inimeste evakueerimine pommihoiatuse pärast Peterburi Stockmanni kaubanduskeskusest 14. septembril 2017. (AFP / Scanpix)

Venemaal jätkuvad anonüümsed telefonikõned, milles teatatakse lõhkekehadest rahvarohketes kohtades, mille tagajärjel on evakueeritud tuhandeid inimesi. Täna päeval hoiatati, et mineeritud on mitu Peterburi kaubanduskeskust, mille järel võimud viisid läbi evakuatsiooni, kirjutas Interfax.

Peterburis evakueeriti inimesed 13 kaubanduskeskusest, nende seas Galeriist, Stockmannist ja Radugast.

Peterburi elanikud on jaganud sotsiaalmeedias teavet, et evakueerimisel on võimud teatanud, et see toimub „tehnilistel põhjustel“.

Politseilt ei ole Interfax kommentaare sel teemal saanud.

Viimase ööpäeva jooksul on anonüümkõnedes teatatud näiteks Moskvas lõhkekehade olemasolust lennu- ja raudteejaamades, hotellides, koolides, kaubanduskeskustes, ettevõtetes jm. Seetõttu on Moskvas evakueeritud kokku üle 100 000 inimese, sh ka Punaselt väljakult.

Samas öeldi Interfaxile, et peaaegu kõik kõned selliste teadetega on saadud internetikanalite kaudu Ukraina alalt.

Jaga artiklit

4 kommentaari

J
Jama  /   23:27, 14. sept 2017
Ajakirjanik võiks tutvuda vene uudistega. Paljudes venemaa linnades, alates Kamtshatkast kuni Moskvani, tehti pommiähvardusi ja tegemist ei ole Ukrainaga vaid terrori organisatsiooniga "Islami riik" mis on keelatud venemaal.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis