(Tiina Kõrtsini)

Edgar Savisaare protsess on meeletult palju meediakajastust saanud, kuid sageli ei jõua lugejateni see, milline õhkkond kohtusaali täidab.

Alles üleeile küsis ärimees ja üks süüdistatav, Hillar Teder, möödaminnes, kas ajakirjanikud ikka naudivad seda tsirkust. Sellega meenus mulle kohe ühe kohtuasja kajastanud ajakirjaniku kommentaar, et loodetavasti ei heida Savisaar enne protsessi lõppu hinge, siis saab vähemalt teada, kas ta on süüdi või mitte. Märkusi kuuleb siit ja sealt, kuid samas ei paista kohtuasi kuhugi jõudvat. 

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus küsitleb üksteise järel tunnistajapingis käivaid ametnikke, kuid enamiku suust kõlavad laused “ma ei tunne Savisaart isiklikult“, „tegin oma tööd nii nagu ikka“, „mind ei survestanud keegi“. Samal ajal kõlgutab protsessi võtmetegelane ratastoolis jalga ja loeb südamerahus Indrek Hargla romaani. Kuulajaskond piirdub sageli vaid kolme-nelja ajakirjanikuga. Kas tõesti näeb ses protsessis aina rohkem tsirkust ja üha vähem vettpidavaid tõendeid ja tuleb Savisaare kombel retoriliselt küsida, kas prokuratuuri padrunisalv on juba tühjaks jooksmas? 

Jaga artiklit

12 kommentaari

K
kohtumaja  /   14:35, 15. sept 2017
prokurör Evestus on väga ebameeldiv olevus, Ta püüab kogu hingest Savisaart vangi panna. Ilmselt teenib sellega midagi suuremat, kas kohta ministrina või isegi peaministrina. Jäl..estan sellist nagu see evestus.
K
Kurb  /   14:27, 15. sept 2017
Loomulikult on Savisaar aus inimene ja südistused väljamõeldised. Küllap hirmutatakse kapoga, kes ei taha tunnistada valet. Võimu nimel ollakse võimelised takistajad teelt koristama.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis