Eesti uudised

Tühja kõhtu kannatab iga päev 10 000 last, mitte üle 50 000, nagu väitis toidupank.

Statistikaamet: toidupanga lehel olev väide on eksitav

Kristiina Tilk, 14. september 2017 16:38

112 KOMMENTAARI

t
tuleb meelde/ 18. september 2017 13:30
kui maksin ühe lapse koolisöögi eest, siis tema kodus lõunat ei saanud, ehkki oleks tahtnud.Aga kõigile ei jätkunud.Ja kui süüa on vähe, siis emal on alati kõht täis ja tema portsu võivad lapsed omavahel ära jagada, nii oli juba Leningradi blokaadi ajal.
s
statistika amet/ 18. september 2017 13:27
ei saa kuidagi teada näljas olevate laste arvu Eestis, sest isegi kohaliku omavalitsuse sotstöötaja ei ole kohalike laste eluga kursis.ainult neid teatakse, kes lähevad ISE abi küsima.Paljud aga ei lähe, sest neil on piinlik vaesust tunnistada.Eesti on ju edukate riik.
s
Selleks et lõpetada näljahäda tuleb tagada, et sotsiaalkindlustussüsteem tõesti töötab./ 15. september 2017 15:34
"Seal on lapsi kes on näljas", ütleb briti toidupank
Mõned Cornwalli lapsed kannatavad sõna otseses mõttes näljahädade all sest see nõuab sotsiaalhoolekandesüsteemi, mis aitaks raskustes peresid enne kriisipunkti jõudmist rohkem.
Camborne'i bassein ja Redruthi toidupank, mis aitavad madala sissetulekuga majapidamisi ühes riigi enim puudustkannatavatest piirkondadest, annab igal kuul 10 000 toidukorda raskesti toimetulevatele leibkondadele.
Toidupangas töötav Donovan Gardner ütleb, et ta on sageli tabanud raskeid olukordi millega seisavad silmitsi perekonnad, kes üritavad oma lastele toitu hankida.
Hr Gardner rääkis ITV News'ile: "Me teame, et lapsed on seal näljased ja see teeb tõesti haiget.
"Tead, et meil käib siin ka lapsi ja kui nad näevad meil komme mis meile on toodud, siis nad langevad neile peale nagu nad poleks komme kunagi varem näinud.
"Oleme näinud naisi ja mehi kes tulevad siia pisarais mis voolavad alla ja nad ütlevad, et nad pole seda kunagi varem teinud.
"Kui oled töötanud nelikümmend aastat ja sa oled äkitselt koondatud ja hoides käes toidutalongi, siis nad peaaegu kardavad, et me liigitame nad kolmandasse klassi. Selle asemel oleme siin, et neid armastada ja nende eest hoolitseda. "
Hr Gardner ütles, et sotsiaalhoolekandesüsteem peab astuma vahele tunduvalt varem, ehk kaua enne kui pered ja üksikisikud satuvad finantskriisi ja ei suuda enam toime tulla. "Ma arvan, et heaoluriik peab minema poodide tasemele ja kui te aitate inimesi, siis ei jõua nad kunagi sellisesse olukorda," ütles ta. "Toetuste süsteem kipub minu arvates liiga hilja reageerima ja mõned probleemid ongi juba käes."
Trussell Trust toidupanga võrk andis 2016-17 aasta jooksul abivajajatele 1.122.954 kolmepäevast erakorralise toiduabi pakki, eelmisel majandusaastal aga 1.109.309 inimesele.
Trussel Trust toidupankade külastamiste peamised põhjused on madal sissetulek, hilinevad toetuste väljamaksed ja muudatused sotsiaalkindlustussüsteemis, rõhutades seda, kuidas sotsiaalhoolekande reform on nõudlust tõusnud ja jätavad haavatavad inimesed nälga ja rahatuks.
Heategevuse uuring avastas, et erakorralise toiduabi saamiseks suunatakse keskmiselt 16,85% piirkondadest, kus uus toetus nimega Universal Credit on rakendatud üksikisikutele, paaridele ja peredele. Toetuste hilinemine ja muutused toimetulekus on endiselt toidupankadesse suunamise peamised põhjused.
Nende tähelepanekuid kommenteerides ütles Trussell Trust'i tegevdirektor David McAuley: "Keerulise hoolekandesüsteemi lihtsustamise katse on teretulnud, kuid mis tahes suurel reformil võib olla ettenägematuid tagajärgi.
"Toidupangad näevad kõige esimesena kuidas muutuvad sotsiaalhoolekandesüsteemid muudavad inimesi kohapeal ja seega pakuvad otsustajatele varajast hoiatust."
Hr McAuley lisas: "Selleks, et lõpetada Ühendkuningriigi näljahäda peame tagama, et sotsiaalkindlustussüsteem tõesti kõigile töötab."
Welfare Weekly on 12/09/2017
l
lugeja/ 15. september 2017 14:49
statistikaamet räägib ka et eestlased saavad väga head palka....
t
tegelikult saavadki/ 16. september 2017 20:33
aga nad ei saa aru, et kui suur see tegelikult on
a
Annu/ 15. september 2017 13:54
Eestis on ikka palju lapsi näljas.. aga toetame kodutuid, narkomaane, töötuid, kes ei viitsigi tööd otsida ja kõik makstakse kinni ja elavad, kui kuninga kassid...
k
Kas toidu vargus on ikka alati kuritegu ? / 15. september 2017 12:28
Itaalia kohus otsustas et toidu vargus "pole kuritegu", kui oled näljane.
Väikese koguse toidu varastamine nälja vältimiseks ei ole kuritegu, otsustas Itaalia kõrgeim apellatsioonikohus.
Kohtunikud tühistasid Roman Ostriakovi süüdistuse varguse eest pärast seda, kui ta varastas supermarketilt juustu ja vorsti väärtusega 4,07 eurot.
Hr Ostriakov, Ukraina päritolu mees, võttis toitu "kohese ja olulise toitumisvajaduse tõttu", otsustas kassatsioonikohus.
Seepärast polnud see kuritegu.
Üks klient teatas kaupluse turvateenistusele 2011. aastal, kui Ostriakov proovis lahkuda Genova supermarketist kui tema taskus oli kaks juustutükki ja pakk vorsti, kuid ta maksis ainult leivaviilude eest. Aastal 2015 mõisteti Hr. Ostriakov süüdi varguse eest, ning mõisteti kuueks kuuks vangi, millele lisandus 100-eurone trahv.
3. mai 2016
http://www.bbc.com/news/world-europe-36190557
m
murr/ 15. september 2017 12:25
ja meil on vaja euronõudeid vangidele,valitsusele,riigikogulastele,pagulastele aga mitte oma lastele ja rahvale
a
arst/ 15. september 2017 11:57
kahju nendest lastest,kes peavad oma joodikutest vanemate pärast kannatama,nad aina vorbivad purjuspeaga lapsi,muidugimõtlemata sellele ,et nad ei suuda pakkuda lapsele inimvääraset elu

m
Millal alustavad Eesti Ülikoolid reaalse olukorra kaardistamist toidu kättesaadavuse kohta? / 15. september 2017 11:32
2017 aasta näide ühe Suurbritannia Ülikooli uuringu kutse kohta.
Toidu ebakindluse uuring - kas teil on lugu mida saate jagada? Kas olete kasutanud toidupankasid või ühiskondlikke kööke, või kas Teil on raske ennast või oma perekonda toita?
Kas soovite oma lugu jagada?
Ma olen praktikant-psühholoog kes uurib inimeste elu, kellel ei ole toidule piisavat juurdepääsu.
Ma otsin osalejaid kes soovivad oma lugusid rääkida konfidentsiaalselt, sealhulgas sellest, kuidas toetuste süsteemi ja/või puudega inimeste kogemused on mõjutanud toidu kättesaadavust.
Kui olete huvitatud osalemisest, siis palun kirjuta mulle ...@essex.ac.uk
Seejärel võtame ühendust, et korraldada kohtumine teile sobival ajal ja kohas.
Intervjuud kestavad 45 kuni 90 minutit ja teile antakse 10-naelane voucher teie aja kulutamise eest.
Suured tänud,
Minu Nimi
Ülikool Essex
m
Milline on olukord Eestis? / 15. september 2017 11:29
Oxfordi Ülikooli uuring UK toidupankade kohta
Kui majandusaastal 2009/2010 jagasid Ühendkuningriigi toidupangad välja 40.000 toidupakki, perioodil 2015/2016 1,1 miljonit (kellest 415 000 olid lapsed) ja perioodil 2016/2017 1,2 miljonit toidupakki. Seega on vajadus kolmeks päevaks mõeldud erakooraliste toidupakkide järgi kasvanud viimase seitsme aasta jooksul 30 korda.
Briti toidupankade keti Trussell Trust andmed näitavad et kõige sagedasem toidupanga külastamise põhjus on puuetega inimeste sanktsioneerimine Töötukassa poolt, ehk igakuise garanteeritud sisetuleku (endise töövõimetuspensioni) lõpetamine.
Sellised juhtumid moodustavad 28% kõigist toidupanga külastustest, järgnevad madal sissetulek 23% ja muudatused toetuste saamisel 14%. Need numbrid on kogutud professionaalsete arstide, sotsiaaltöötajate ja töötukassa amenike poolt, kes väljastavad talonge nende erakorraliste hädaabi-toidupakkide saamiseks.
Oxfordi Ülikooli poolt 2017. aasta kevadel avaldatud uuring leidis, et seal on otsene side sanktsioonide arvu tõusu ja toidupankade külastuste arvu vahel. Kui sanktsioonide arvu vähendati, langes ka toidupankade külastatavus.
Uurija Dr. Rachel Loopstra ütles: "Need kogutud andmed näitavad kindlalt, et sanktsioonid põhjustavad majanduslikku mittetoimetulekut ja nälga." Töötuks, kodutuks või haigeks jäämine on peamised põhjused miks pöördutakse toidupankade poole.
University-of-Oxford-foodbanks-sanctions.pdf
i
Imestaja/ 15. september 2017 10:56
Huvitav kus on lastekaitse silmad laste sihiliku näljutamise ja sandistamise ajal? Kas see pole vägivald? Aga, kui juhtud last sakutama on nada kohe kohal ja last käest ära võtmas- issand milline vanem teed lapsele liiga....jne. Ei saa öelda, et tööd pole, cv keskus kuulutusi täis, kui maal tööd pole, tuleb linna kolida või kuhugi, kus on võimalik oma lastele täis kõhtu garanteerida. Siin ei ole mingeid vabandusi. Sellised elajad ei vääri lapsi, kes ainult oma mugavuse peale mõtlevad. Kuidas te elajad rahus magada saate, kui teie lapsed tühja kõhuga hommikuni voodis siplevad ja nutavad. Kuidas te ise elus olete, kui lastele pole süüa anda aga ise paksud nagu emised. Lastekaitse on küll meie riigis väga mõttetu asutus ja ressursi raiskamine.
b
britt/ 15. september 2017 10:51
Ühendkuningriigi toidupankade rekordtasemel külastamine on muutunud riiklikuks skaandaliks.
See on riiklik skandaal, et paljude perede ja leibkonnade pöördumine toidupankadesse on rekordtasemel, ning see tõus jätkub.
Trussell Trust toidupanga kasutamise aruanne näitab, et üle anti 1.1millionit kolm-päevase erakorralise toiduabi pakki kriisis elavatele inimestele heategevuse võrgustiku kaudu perioodil 2015-16. Võrreldes seda 40 000 pakiga perioodil 2009-10 on see 2612% alandavaim tõus inimestele kes vajavad toiduabi et panna söök lauale.
Madal palk ja tõusvad arved sunnivad sadu tuhandeid inimesi toetuma toidupankadele. Eluasemetoetuse (Bedroom Tax) viivitused ja sanktsioonid Töö- ja Pensioniosakonna
(DWP) poolt on teinud asjad veelgi hullemaks.
Kolmveerand Trussell Trust toidupankadest on teatanud, et just madalad palgad olid suureks probleemiks nende nimekirjas olevatele töötavatele inimestele.
Teised töötavate inimeste olulised probleemid toidupankade külastajatest on 56%-l ebakindlad töölepingud, 47% raporteerivad kõrget elukallidust ja 44% on seotud probleemidega töötu-toetuse saamisega.
Toidupangad on muutunud Tooride valitsuse tõeliselt häbiväärseks sümboliks, kes ei suuda seista tavaliste inimeste toimetuleku ja heaolu eest.
s
15. september 2017 11:31
säh sulle taevamannast GB-s
m
meow/ 15. september 2017 10:16
Vahet pole, ükski laps ei tohiks tühja kõhtu tunda :(
ü
15. september 2017 10:03
Ütlen veel kord, laduge miinuseid palju tahate, selles, et laps on näljas, on süüdi tema vanemad.
ü
Ütlen ka korra/ 15. september 2017 10:13
Selles, et riigis on niipalju sõltlasi, vaeseid, igasugu petiseid, sulisid ja kurjategijaid, selles on süüdi riik!
ü
Ütlejale/ 10. jaanuar 2018 10:49
Kui ikka maaelu on hävitatud ja töökohad kadunud,siis ei ole süüdi vanemad.Samuti tabavad haigused,mida ei ole ette võimalik teada.Riik ei ole midagi teinud,et töökohti juurde tuleks
nipitiri/ 15. september 2017 09:02
minu kommentaari kohta kysiti, et kus ma ten, et toidupanga toit on tihti mädanenud banaanid ja halvaks läinud staff, et kas olen ise saaja , vingun ..ohh häbi vöi jagaja ja korjan parema välja, EI yht ega teist...nnabruses olev pere saab seda abi ja on näidanud mulle, mida pakutakse, olgu inimene milline tahes, aga ma ei leia , et keegi peaks sööma mädanenud toitu vöi hallitanud leiba...TOIDUPANGA tegevus RESTARTI...kohe kindlasti, ma pyyan oma naabreid toetada, nii kuis vöimalik , toiduga, mis on kölblik, aga alati ei ole rahaliselt vöimalik, nii et ei maksa teha sapiseid märkusi,kui ei tea olukorda
15. september 2017 09:45
vaprad ja ilusad hakkavad kohe pidu pidama ja raha korjama heategevuseks, et sellist leiba rohkem oleks...
h
heategevus/ 15. september 2017 10:06
miks sina nendel ei saa jagada parema toidu
k
15. september 2017 06:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
est./ 15. september 2017 08:57
MIne ravile, murunärija.

nipitiri/ 14. september 2017 22:36
tegelikku olukorda ei tea keegi, need ,kes peaksid kursis olema, ma mötlen lastekaitset, sotsiaal asjapulki jne, nad ei teagi tihti,kes nende piirkonnas elavad ja kuiodas nad hakkama saavad, aga toidupanga antav toit on kyll tihtipeale allapoole arvestust ja vahel ka halvaks läinud ja need mädanenud banaanid, uuuh, jube
k
kuidas sa/ 15. september 2017 07:49
tead milline see toidupanga jagatav toit on? Mina küll ei tea. Oled nähtavasti selle saaja ja kui oled siis olgu sul häbi siin vinguda!
m
mina olen toidupanga korvi pannud / 18. september 2017 13:36
purgisuppe, mett, suhkrut, shokolaadi, konserve, õli.Millegipärast aga saavad abivajajad sealt hoopis makarone ja hallitanud saia-leiba.Kadus huvi toidupangale annetada.
e
eestlane/ 15. september 2017 08:59
Paremad palad lähevad ju salaja müüki või omavahel jagamisele. Neid peaks kontrollitama rohkem ja salaja, mitte etteteatamisega. Nii mõnegi neist võiks pokri pista. Vaeste arvelt rikastumise eest ...
l
lähevad salaja müüki?/ 15. september 2017 10:07
Miks ma peaksin sinu käest ostma nt banaane?
e
Ega ei peagi/ 15. september 2017 10:18
Aga kui sa ikka väga kõrgelt kukkunud ei ole ja väga ulatuslikku kahjustust saanud siis soovitan sul kasvõi turul käia tiir teha, seal müüakse samuti toidukaupa ja väikesed külapoekesed jne - keegi ei saa eestilaadses korruptsioonist vohavas riigis milleski kindel olla, kuhu asjad müüki jõuavad ;)
k
käin ja tihti/ 15. september 2017 11:32
turul banaanide hinnad nagu poes
w
Wiki-Hiir/ 14. september 2017 21:40
Innove nuputusülesanne. Täida lüngad sõnadega:
63 000; Indrek Teder; 45 000; pikad; vaesuspiiri; väikesed; halb; viies.
https://eis.ekk.edu.ee/eis/lahendamine/7883/edit
w
Wiki-Hiir/ 14. september 2017 21:20
Lasteombudsman (õiguskantsleri kantselei laste ja noorte õiguste osakond) teatab 2012 aastal (põhinedes statistikaametile):
"Absoluutses vaesuses elas 2010. aastal üle 45 000 lapse. Vaesusriskis elas 2010. aastal ligi 18 000 last. Seega elas vaesuses või vaesusriskis 2010. aastal iga neljas alla 18-aastane laps, see teeb üle 63 000 lapse." (lk.9)
http://www.oiguskantsler.ee/sites/default/files/ylevaade_vaesus_ja_sellega_seotud_probleemid_lastega...
"Eestis elab absoluutses vaesuses üle 45 000 lapse, ja kui neile lisada ka vaesusriskis elavad, puudutab vaesus üle 63 000 lapse."
http://www.ohtuleht.ee/464508/vaesusriskis-elab-63-000-last
n
Nii on/ 14. september 2017 21:19
OLen mõned aastad tagasi ka ise toidupanga abi vajanud aga sellest peagi loobunud,sest see saast,mis jagati lihtsalt solvas. Mädanenud õunad,katkised kuivainepakid,plönniks sulanud külmunud saiakesed,kaljakontsentraat,pakkide viisi vaniljet-kokku tervelt 600 gr, hallituseelsed leivad ja saiad -suurt abi sellest ei saanud ja lõppetasin enda mõnitamise.
j
15. september 2017 10:08
ja mis ime, oled küll hakkama saanud, ju enam ei suitseta ... ma loodan
m
mis ime?/ 15. september 2017 10:23
mis see suitsetamine asjasse puutub? paki suitsuga saab normaalne inimene läbi 2-3 päeva, see on 1,3-2 euri päeva kohta. Samas on eestis hoopis eriti hull probleem selle süstimiseteel manustatava kraamiga - päevas vaja mitu mitmekümneeurist korda või ka alkoholiga mis ka kallim kui tubakas. Seega, mis see suitsetamine siia puutub? Ilmselt oled mingi exsuitsetaja kes kunagi 2 pakki päevas pani ja nüüd hambad ristis kuidagi võõrutatuks saanud, need kekkavad sellega ja kiruvad teisi kel leebe sõltuvus. Tunnen ise ka üht nisukest molo.
s
See/ 15. september 2017 10:45
teeb kuus umbes 50 euri ja selle rahaga saaks päris palju toitu osta.
s
suitsetamine vägagi puutub asjasse,/ 15. september 2017 11:42
2x7x4x12=672 EUR. Selle raha eest lased on söödud ja jääb veel lõbu jaks kah üle
m
miks te laote neid miinuseid/ 15. september 2017 19:54
sest see on tõsi,mis siin kirjas,minu tütre pere käis ka 3 korda seda abi saamas ja see oli tõsiselt mõnitav,tomatimahl oli 3 kuud üle aja,terve pere peale 1 (üks) õun,vana leib,kuidas abistajad ei tea,mis jama nad jagavad!
n
need laovad miinuseid/ 18. september 2017 13:39
kes ise annetajad ei ole.Mind solvab väga, et selle asemel, mida mina annetuskorvi olen pannud jagaatakse hoopis mingit euroabist üle jäänud kuivaineid.
e
eesti vanaema/ 14. september 2017 19:50
Ka 10 000 on väikese Eesti kohta ülisuur arv.
k
ka 10/ 14. september 2017 21:02
nälgivat last 21. sajandil on palju.
v
vana kesik arvab/ 14. september 2017 21:21
keskerakond seisab selle eest, et Eestis ei tohiks ainsamgi laps tühja kõhtu kannatada ja et keskerakond ei sulgeks ainsatki kooli.Selle ebavõrdsuse likvideerivadki kobareelnõud .
m
15. september 2017 10:09
ma nägin jah, eile pargis kamp lapsi näris muru
o
14. september 2017 19:22
Oleneb ikka suuresti EMAST, kes oskab majandada toiduga! Nii, et lapsed pole näljas, vaid vanemad ei oska rahaga ümber käia!
k
K./ 14. september 2017 19:56
Loomulikult emast. Aga kui ema on surnud, kes siis süüdi on?- süüdistame, et julges läbi õnnetuse või haiguse siit elust lahkuda. Või kui ema on raskelt hage ning sügava/raske puudega ning vajab ise abi ja hoolt. Perekonnad on erinevad ja kohe kindlasti ei ole alati ema süüdi. Üldjuhul on igal lapsel ema-isa ja vanavanemad, ka onu-tädi. Ja kui laps tõepoolest on näljas, siis on see ikka kõigi vastutus, mitte ainult lapse ema. Kui on teada, et ema ei suuda mingil põhjusel hakkama saada, siis tuleb teistel appi minna. Ükski laps ei tohiks näljas olla.
k
15. september 2017 10:09
Kas isal käed jalad kah läinud?
o
14. september 2017 19:56
oleneb sellest, kas laps tehakse planeeritult või mitte. raske on, kui peab valima, kas šampooni ja toitu osta, või püksid kellelegi pereliikmele.
l
lug./ 15. september 2017 09:02
Eesti emade iga-aastased puhkused välismaal ... kes neid jõuaks lahuta. laste toiduraha arvelt. Eriti palju käib puhkamas soojal maal töötuid ja lastetoetusi saajaid emasid.
o
15. september 2017 09:04
Olen ka suurest perest, ema laveeris, kuidas oskas, aga ikkagi oli tyhi koht pea igapaevane.
k
kats/ 14. september 2017 19:06
Statistikaametiga on ka kõik korras 12500 on ümmargune 10000.
k
Katariina/ 14. september 2017 18:59
Ja toidupank jagab toitu ka laiskadele, kes ise ei viitsi tööle minna ja lastele söögiraha teenida.
m
14. september 2017 19:09
Minu lugupeetud riigikogulastest sõbrad! Võiks nüüd tulla maa peale tagasi ja võtta vastu seadus, kus eriti pisikestel seentel on keelatud ussitamine. Hea, kui see toimuks enne järgmist seenehooaega. Kirjeldan situatsiooni: lähen ilusat, visuaalselt tervet, lambatatikut noppima, ussitanud. Mõtlen, et pistan oma seeneämbrisse pisikese pilviku. Jälle ussitanud. Kus on õiglus? Väiksed seened on tihtipeale rohkem ussitanud, kui suured. Ehk õnnestuks EL-st mingisugust seeneussi peletavat preparaati soetada ja sellega metsi sellega töödelda? Sama asja eest võiksid seista kõik need, kes praegu kandideerivad kohalikesse omavalitsuse juhtorganitesse.
o
ongi nii/ 14. september 2017 21:23
Võrust riigikogusse siirdunud keskerakondlased just seda üritavadki teha, aga ivanovad, lengid ja singid ei anna selleks võimalust.
n
15. september 2017 10:11
neid ussitatud seni on liiga palju
e
15. september 2017 09:05
Ennekoike maiustavad ise need toidupanga sullerid, siis....
j
Jah, õigus/ 15. september 2017 10:28
Olen ise ikka jälginud kuidas luksusautodega härrad-prouad tööajal toidupangas abi käisid saamas, näha on, et need kes abi vajavad sealt pole eriti midagi sanaud peale vanaksläinu. Samas uutesse ja luksuslikesse sõidukitesse olen näinud küllalt kastideviisi igasugu kauba tõstmist. Aga no ju lastel kõhud liisingukõrvalt tühjad :D :D :D :D :D

ü
14. september 2017 18:55
Ükski laps ei tohi näljas olla. Kui need VIP-id seal peol võtaks igaüks või väikeste gruppidena omale abivajajad, kelle elu-olu nad käiksid kasvõi korra kvartalis vaatamas ja aitamas, oleks suur abi. "Heategevuspeol" selline uhkete tualettide voor ja lookas lauad ei ole näljas laste olemasolul eetiline.
k
kokatädi/ 15. september 2017 10:12
koolitoit on tasuta, aga kui laps kirtsutab nina, jääbki näljas
a
alleaa, alleaaa.../ 14. september 2017 18:49
No see on nüüd küll üks igivana lugulaul
Juba aastaid tagasi karjusid kremli palgalised trollid
hommikust õhtuni ja õhtust hommikuni
söögi alla ja söögi peale:
- Eesti rahvas nälgib,
- Eesti lapsed söövad suure näljaga lepalehti
ja nätivad muru
ja ikka selles vaimus edasi.
Nüüd siis otsustati seda laulu kordama hakata.
--
Kui kusagil mõnedes üksikutes peredes tõesti lapsed on tühjade kõhtudege, siis on need vanemad kas eriliselt suured lorud ja tööpõlgurid või
tavaliselt on aga sellised vanemad kõvad jooma- ja ka suitsumehed, kes ilma südametunnistuspiinadeta oma laste toetusrahad maha joovad ja muidu joomapududeks kasutavad.
Selliste vanemate lapsed kannatavad kindlasti väga tihti tühja kõhtu.
Ja selliseid peresid leidub tõesti siin Eestis.
a
anna andeks,/ 14. september 2017 20:27
elu ei koosne ainult toidust. Elada on ka kuskil vaja, riiet on selga ka vaja, lapsed on vaja ka koolitada - see kõik maksab. Kui sinul on seni vedanud, siis vaata ka endast kaugemale - eesti palgaga on tõesti võimatu inimväärset elu elada. Jutt on inimväärsest elust, mitte hinge sees hoidmisest. Mina süüdistan süsteemi, mitte vanemaid.
p
prioriteedid/ 15. september 2017 10:16
Tüüpiline nähtus - järjest vaesem pere, järjest suurem tõenäolisus, et peres ostatakse suitsu ja viina. Aasta jooksul lastakse "kostnasse" 1300 EUR (miinimum) ja veel hädaldatakse, et lapsed nälga suremas. Sele summa eest saab kõhu täis ja lapsi laagrisse.
v
vale/ 18. september 2017 13:44
juba 3 lapsega oled vaene valmis, kui ise haigeks jääd ja ei saa tööl käia.Olin 7 aastat 3 lapsega kodune ning tean väga hästi mis tähendab, kui kõigile sööki ei jätku..Tavaliselt loobub ema, sest isa peab süüa saama, tema käib tööl.Kui lõpuks nii terveks sain peale oppi, et võisin jälle tööle hakata, siis esimese asjana läksin kaltsupoodi, et võimalikult odavalt leida riided millega sobiks toast välja minna.Päris kaltsakat ju keegi tööle võtta ei taha.
ä
ära lärma / 14. september 2017 21:24
k
kuule alleaa, tule mõistusele!/ 15. september 2017 10:14
Kas Toidupank on sinuarust kremli troll? Toidupank äsja kuulutas 50 000+ näljasest lapsest.
s
Statistika ametkond. / 14. september 2017 18:48
Miks ei kontrolli ? Mõned aastad tagasi tuli minujuurde inimene kellel ei ole lapsi ja kes ei tea mis on tühi kõht ja pakkus mulle sellist kraami mida teadsin suurperedele jagatavat. Need olid EU poolt mingid abipakid suurperedele. Muidugi võtsin paar asja ja otsustasin küsida oma ühelt tuttavalt , et kas temale on pakutud vallamajast EU pakikest sest tal ka suurpere. Tuli välja et oli näpuotsaga antud kuid teatud toodet nende hulgas ei olnud. Kui aus olla siis tegu oli konservidega, nii liha kui kala. Uurisin veel mõneld ja vastused samad, et ei olnud konserve. Tahtsin seda öelda sellepärast et vallas võetakse juba parem kraam vasakule ja siis müüakse see taskukohase hinnaga maha. Ma ei ütle et selline äri toimub igalpool sest seekord kui mulle pakuti , oli teises omavalitsuses need konservid täitsa olemas. Alati ei lähe abi sinna kus seda kõigerohkem vaja oleks.
n
no/ 14. september 2017 19:38
ära unusta neid lugusid, kuidas toidupanga vabatahtlikud parema kraami enne vaestele jagamist vasakule (=oma taskusse) panevad, mitte laiali ei jaga ning juhtkond kiidab takka, et mis see pisku ikka teeb, nad ju aitavad ja tahavad ise ka süüa
k
Kui/ 14. september 2017 18:47
Palju siin Eestis neid inimesi siis on?Tööealised ja pensionärid.Suur hulk elab välismaal ja siis 50 tuhat last ei saa kõhtu täis. Ei usu kuidagi ,et see number on õige.Lugesin hiljuti,et poole aasta jooksul osteti 170 tuhat telefoni,iga kuu ostetakse mitutuhat uut autot,palgad samuti tõusevad,tööpuudus on olemattu.Ja 50 tuhat on näljas.Arumaeisaa.
h
hea kui/ 14. september 2017 21:26
katsu ajaga kaasas käia. Need telefonid on telefonifirmade peen turupoliitika. 90 % nendest telefonidest on ostetud laenu peale ilma sentigi sisse maksmata. Arved hakkavad alles kuu aja pärast endast märku andma.
m
Millise ajaga?/ 15. september 2017 10:18
MIKS sellist telefoni on vaja? Telefon on helistamiseks mitte eputamiseks
a
arumaeivõi/ 15. september 2017 10:38
telefon on eestis tõesti eriline staatusesümbol. sesmõttes küll ei ole see koht kus peaks valima muude asjade pealt kokkuhoidu, see on tarbeese, 100eurine telefon ajab oma funktsiooni samahästi ära kui aiföön-xuihöön
v
15. september 2017 19:56
vabalt saab ka 50 euro eest
m
marek/ 14. september 2017 18:40
Olgu või 100 last, lihtsalt häbi on lugeda. Toetame pagulasi aga lapsed on näljas.
Tule taevas appi, kui tsiteerida klassikuid.
m
marek jt/ 14. september 2017 19:00
ek rii .did karjuvad juba siin kooris nagu katkiläinud plaat - pagulased ja pagulased,
ainult pagulased on kõiges süüdi
k
kuid/ 14. september 2017 18:34
kuipalju lapsi sööb shokolaadi ning kuipalju nendest sööb sedasama shokolaadi teist korda.
j
ja magusamaksust/ 15. september 2017 10:40
ei taheta kuulda kuigi seda olnuks ikka väga vaja - see kisa selleümber näitab ilmekalt, et rasvumine on tõsine probleem, tervisekuludest ilmselt moodustab see ülisuure osa - lapsed on nagu teerullid, peed on uskumatult jämedad juba esimestes põhikooliklassides õppijail.
t
Toidupanga loosung - andke ikka rohkem ja rohkem raha!/ 14. september 2017 18:31
Kuulge, see on selge pilt, et Toidupanga ülespuhutud suurearvulise eesti laste nälgimise jutt on selleks rahvale kondina ette visatud,
sest see TOIDUPANK tahab valitsuselt ikka rohkem ja rohkem raha saada.
Kas see raha siis alati just lastele kulutatakse, pole ju teada.
Usun, et seal töötavad ausad inimesed, aga tihti satuvad meepotti ka mitmed tõrvatilgad.
Midagi ei ole välistatud.
Ja isegi 10 tuhat nälgivat last Eestis on statistikaameti poolt tohutult ülepakutud,
rääkimata Toidupanga 50-tuhande nälgiva lapse ülepakkumisest ja valetamisest!
e
Ega/ 14. september 2017 18:23
statistikaga laste kõhtu ei täida.

e
14. september 2017 18:22
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
N/ 14. september 2017 19:04
Näe,refikas ärkas üles,kes sind üles ajas??
p
Peeter/ 14. september 2017 18:21
Esiteks juba, vaadake selle "vaesuse" põhjuseid - kui paljud lapsevanaemad suitsetavad, kui paljud joovad alkoholi. Pakk suitsu tagaks lapsele juba päevase toidu. Aga vanemad eelistavad suitsu, sest nad on narkosõltlased.
Kõikidelt vanematelt, kelle lapsed kannatavad alatoitumise käes, kuid kelle vanemad suitsetavad või tarvitavad alkoholi, tuleks lapsed käest võtta. Kuna neid kümneid tuhandeid lapsi pole aga kuskile panna, siis pole ka kahjuks lahendust. Teine lahendus oleks need joodikud ära kastreerida, et neid õnnetuid lapsi juurde ei sünniks.
Normaalne, töökas lapsevanem, kellel tubaka- või alkosõltuvust pole, ei lase oma lapsel nälgida. Pole vaja süüdistada riiki lapsevanemate hoolimatus käitumises oma laste suhtes.
a
"kelle vanemad suitsetavad või joovad alkoholi"/ 15. september 2017 10:42
aga need kelle vanemad süstivad või krõbistavad tabletikesi? nendeomi käest ära ei võta, onju?
r
Raivo/ 15. september 2017 16:47
Eile stockmanni poes oli värske juurvili kõik 50 sendi kilo eest ümber.suitsupakk on üle kolme euro.selle eest saaks süüa rohkem kui küll
p
Peetrile/ 18. september 2017 13:48
mis nõrkus teil joodikute vastu on? Vaadake parem neid vanemaid, kes ei joo ega suitseta, kuid palka neile ikkagi rohkem ei maksta kui suitsetajale või lasteta töötajale.
t
Toidupank lihtsalt ei sa aru meie Demokraatia riigist/ 14. september 2017 18:15
Kus elavad kõige rikkamad lapsed? Õige vastu: EESTIS! Meil ei ole vaeseid lapsi ja kui on siis omas vabast tahtest! Aga see vana toidupank see kohe üldse ei saa aru meie statistikaameti kommunikatsiooni. Meil on kõik korras maailma pangale oleme ka maksnud kinni et nende statistikaamet on kinnitus leidnud!
a
Arvata võis/ 14. september 2017 17:58
Olen kogu aeg arvanud, et mingit joga aetakse.
Marketite juures pole eriti kunagi vabu kohti ja uheid autosid on kõik kohad täis, reisid on kuude viisi välja müüdud.
Eestlane elab vägagi korralikult, jutt mingist vaesusepideemiast on sulaselge jama.
o
Orav/ 14. september 2017 18:15
Minu sõltumatu uuring näitas,et tegelik nälgijate arv on veel kõvasti suurem.
j
joga jah,/ 14. september 2017 20:51
järgmine rahvaloendus tehaksegi marketites, kui sind marketis pole, siis sind pole olemas. Lihtne ja loogiline.
v
vaestel/ 18. september 2017 13:51
ju marketisse asja ei ole, neid te ei näe isegi kui prillid ette paneksite ja vaatama õpiksite
p
pets/ 14. september 2017 17:45
e
ekre petsile/ 14. september 2017 18:14
Ükskõik kellest või millest on jutt,
Palgalistele sinistesalkade ekrenautidele on poliitõppustel ikka helmede, kaalepi jt poolt kohe räigelt pealuu sisse tambitud:
-karjuge ainult
-pagulased ja pagulased!
-pagulased on kõiges süüdi!
Siin siis on
pagulased ka selles süüdi, et eesti või vene alkohoolikud ja narkarid oma laste eest elu ja toidu eest ei hoolitse,
kulistades lastele mõeldud toetused lihtsalt kõrist alla.
Löö ainult kahte kätt kokku ja mõtle millised ajuvabad totud need ekrelased ikka on!
m
MAKARONE / 14. september 2017 17:32
süüakse rohkem linnas,maalapsed söövad kartulit,kui seda kasvatatakse.kõht kindlasti tühi ei ole,aga mis sinna kartuli kõrvale käib,see on küsitav.loomulikult maal loomapidamine hävinud,tööd ei ole ja kui ongi,siis see palk on ju naeruväärne.nii,et elataksegi toetuste najal.aga see statistika on tõeline jaburdus,kembelda 1000.ndete lastega,see on liig.kui ka üks laps nälgib,seegi on väga halb.
e
Enot/ 14. september 2017 17:46
Minister iba lubas need toetused kokku korjata, et tõsta maaperede inimväärikust.
m
Maal ei ole mingit kartult!/ 14. september 2017 17:47
meil on vallamaja s kõik sead, keegi ei anna kartult ega midagi, käi või iga päev. Aga näe Tallinas jagatakse kottidega, ainult vea kodu!
v
14. september 2017 17:27
Vahet pole, kas suhtelises või absoluutses vaesuses, mõlemal juhul ei saa lapsed täisväärtuslikult süüa. Juur- ja puuvilju ning korraliku liha-kala saavad vanemad osta peale palgapäeva/toetuste kätte saamist.
j
ja/ 14. september 2017 17:46
köögiviljad on võrreldes läänepoolsete riikidega odavad, nt kapsas, porgand, kartul, kaalikas. Seepärast on nii kahju lugeda, et seda ei suudeta osta ega neist midagi teha. 50 euro eest kuus saaks ca 60-70 kg köögivilju.
t
Tölpa/ 14. september 2017 18:30
Neid juurikaid näri ise! Tänapäeva laps vajab macdonaldsi toitu!
r
Rudi / 14. september 2017 17:25
On väike vale, suur vale ja statistikaamet.

a
ahzoo/ 14. september 2017 17:25
seesama statistikaamet, kes juba mitu aastat mingist müstilisest palgatõusust soiub??
k
Kahjuks/ 14. september 2017 17:22
Ei usu et toidupank päriselt kedagi erit aitab. Moe pärast ehk natuke, aga suures plaanis arvan, et nnagu kōik heategevus, nii on ka see tegijate taskute täitmiseks.
m
MMM/ 14. september 2017 17:17
Statistikaamet näitab arve vaid EXCEL tabelitest,kus neid koostavad kõige rumalamad ja tühisemad inimesed,kes Eesti rahva eluste ei tea midagi.Kurrat ma ütleks sellepeale,statistikaamet on alati oma numbritega valitsusele abiks,,et ikka ja jälle näidata oma valearvestustele tuginedes,kui hästi ikka rahval läheb!!!Toidupank teab paremini neid arve,sest just nemad tegelevad tyhjade kõhtudega.Mine arene ja häbne,,statistika,,!!
v
Vend Johannes/ 14. september 2017 17:16
Kiidetud olgu Jeesus Kristus, et ta statistikatõde seekord sedapidi laskis paista. Areng on tohutu. Veel mõned aastad tagasi sõi 60 000 last Eestis puulehti ja kes ei söönud, need olid näljas.
p
Päästearmee/ 14. september 2017 17:48
Ülejäänud ammu surnud-nälga! Mõned üksikud veel jäänud.
p
14. september 2017 17:13
point on hoopis selles, et toidupank kerjab häbematult valesid vankri ette seades, omaenda täitmatu ta gu men di täitmiseks, vaeste laste toitmine on nende jaoks pehmelt öeldes teisejärguline, otsekoheselt öeldes lihtsalt müügiargument.
m
14. september 2017 17:12
Mõtleks ,kui " tore " siis !!
s
siss/ 14. september 2017 17:06
Kes ja kuidas kontrollis , et laps on näljas ? Lihtsalt laest võttes ja +/- 1000-ga manipuleerimine on kergelt öeldes tobe.
a
Aga/ 14. september 2017 17:05
See väide, et toidupanga auto viis turuputkasse ßokolaadid?

ü
Ülesöömine on reaalsus../ 14. september 2017 16:58
Enamik lapsi on ülekaalulised,vanematest rääkimata.
t
Teemast mõõda/ 14. september 2017 20:59
Täissöönud ei vähenda nälgijate nälga.
j
Joh/ 14. september 2017 16:57
10000? 50000?
Isegi ÜKS on liiga palju!
a
Aus mees-netikommar/ 14. september 2017 16:53
109% lastest on näljas ja ainule söök on puulehed. Vaadake rigi kadriorus, puud lähevad raagu!
k
kergendunud/ 14. september 2017 16:52
ainult 10 000 last! nüüd võib kergendunult hingata
m
MartU/ 14. september 2017 16:48
Statistika on suurim vale. Kas lapsed on siis suhteliselt elus või siiski päris elus?
l
14. september 2017 16:58
Lõpuks on ka iga päev 4x päevas makarone sööv laps näljas, aga sellest ei räägi üldse keegi, keegi ei uurigi, kui paju on lastel toitainete vaegust ja aneemiat.
s
Suhteliselt näljas/ 14. september 2017 20:57
Vaevalt, et 4x päevas, pigem 1-2 x päevas paljaid makarone.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee