2
fotot
Moorapead. (dubler.net)

Šveitsis kogub end rassistlike maiustuste vastaseks komiteeks nimetav rühmitus allkirju petitsioonile, milles nõutakse, et Aargaus alates 1946. aastast moorapea nime kandvaid kvaliteetseid komme (pildil) tootev Dubleri firma peab oma toodangu ümber nimetama. 

Petitsioonis rõhutatakse, et moorapea all mõeldakse üheselt tumedanahalist persooni ning seetõttu on see komminimena selgelt rassistlik. Neljapäeva lõunaks oli petitsioonile allkirja andnud 615 inimest.

Moorapead. (dubler.net)

Moorapäid tootva Dubleri firma omanik Robert Dubler ütles ajalehele 20 Minuten, et ta ei võta niisugust kriitikat tõsiselt ning maailmas on praegu hoopis olulisemaid teemasid. Diskussioon aga jätkub ning juba küsis ka kvaliteetpäevaleht Neue Zürcher Zeitung retooriliselt: „Kas me üldse tohime täna veel „moorapea“ öelda?“ 

Jaga artiklit

111 kommentaari

J
jaa  /   19:19, 15. sept 2017
kui nii edasi läheb, siis kaob must värv ka ajalukku ja peab väga ettevaatlik olema, et ei ütleks, et mingi asi on must.
Kui ma võtan nõukogude aegse entsüklopeedia ette leheküljel, milles on neeger, siis on tutvustus neegrirassi kuuluvatest tumedanahalistest rahvastest, mis tuleneb ladina keelest- must! No on ju musta värvi!
Varsti on keelatud olla ka valge inimene, kuna mustanahalised neegrid on afro.... Ja mis nende kollastega saab- need lisaks ka veel pilusilmad, valged kahvanäod ja indiaanlased punanahad.
Antud hetkel on kõige paremas positsioonis hindud- need pole ei seda teist, ega kolmandat!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis