Foto on illustratiivneFoto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 14. september 2017 15:21
Venezuela presidendi Nicolás Maduro välja töötatud küülikuplaan näljahäda leevendamiseks riigis on saanud tagasilöögi. Lisaks rahvale, kes näeb pikk-kõrvades ennekõike lemmikloomi, on opositsioonipoliitikute sõnul presidendi kava kui halb nali.

Nimelt kutsus Maduro Venezuelat tabanud toidukriisi tõttu küülikuid pidama pigem toidulaua tarbeks kui lemmikloomana, vahendab BBC. Venezuelas on laste alatoitumus hetkel rekordtasemel. 

Venezuela president Nicolas Maduro loodab riigi toidukriisi lahendada küülikute abil Foto: Reuters / Scanpix

Maduro käis oma idee välja riigitelevisioonis, kus teatas, et küülikud on heaks loomsete ainete allikaks, lisaks paljunevad nad nagu jänesed. 

Presidendi väitel anti pilootprojekti korras jänesepoegi 15 kogukonnale, kuid sealse põllumajandusministri Freddy Bernali sõnul on üles kerkinud eetiline probleem. „Inimesed seovad neile lehvikesi külge,“ sõnas minister, lisades, et toidu asemel võeti neid kui lemmikloomi. „Paljud inimesed andsid neile nimed ja võtsid neid voodissegi,“ jätkas Bernal. Minister kutsus rahvast üles nägema küülikuid läbi majanduskriisi prisma. 

Poliitik teatas kabinetiistungil teiste ministrite naeru saatel, et teavitustööd tuleks teha nii raadio, televisiooni kui ka ajalehtede abil. „Inimesed peaksid mõistma, et küülikud ei ole lemmikloomad, vaid kaks ja pool kilo liha!“