Järva maavanema korraldusel viidi Koeru vallas kiriku vastuseisu tõttu valimisjaoskond koguduse pastoraadist üle vallavalitsusse.

Koeru Maarja-Magdaleena koguduselt laekus selline avaldus, ütles Järva maasekretär Rainer Eidemiller. Nii tuligi maavanemal muuta  valimisjaoskonna asukohta, nüüd on see Koeru vallavalitsuse hoones.

„Meie saime vallajuhtidega kokku ja otsustasime, et mitte kogukonnaga riidu minna ja sellest halb maik ei jääks, siis tõmbusime tagasi ja ei toimu valimised meie pastoraadis ja oleme sellest eemale tõmbunud,“ on öelnud  EELK Koeru Maarja-Magdaleena koguduse juhatuse esimees Eltsa Lõoke ERRile.

Jaga artiklit

17 kommentaari

V
vabaduse võti  /   14:07, 14. sept 2017
Kirik on nagu kastis elu,kus dikteeritakse kõik ette.Hirmutamis taktikad,et enda külge siduda kogu pere koos maise varaga.Aga mis papid ise tegelikult teevad,sellest ei räägita.Libapapid elatuvad lust elu teiste arvelt.Olulisem on ringi käiv korjandus karp.See vagadus on võlts ja valesid täis.
Majandagu ennast ise mitte ärgu kerjaku linnadelt riigilt raha,maid ja varasid,läbi ajuloputuse.
S
struula  /   12:25, 14. sept 2017
Näide ÕL räpsmeediast ja rämpsuudisest. Mitte kogudus ei olnud vastu, vaid hoopis A. Jõks. ERR: ''Paljusid omavalitsusi kohtus esindav jurist Allar Jõks ütleb, et maavanema otsus võib olla vastuolus põhiseadusega. Vabariigi valimiskomisjoni hinnangul pole aga tegemist seaduserikkumisega.'

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis