Õiguskantsleri hinnangul on jalutushoovi puudumine Võru arestikambris kehtiva õigusega vastuolus, kuid õiguskantsler ei saa kohustada politsei- ja piirivalveametit seda rajama.

Kinnipeetava õigus viibida värskes õhus pole tagatud, kui ta paigutatakse jalutuskäigu ajaks vaid avatud aknaga kambrisse. Lõuna prefektuur pole õiguskantsleri seisukohaga nõustunud, teatab õiguskantsler vastuseks vahistatu pöördumisele.

Õiguskantsleri seaduse järgi kohaselt võib õiguskantsler kritiseerida, anda soovitusi, muul viisil väljendada oma arvamust, teha ettepaneku rikkumise kõrvaldamiseks. Õiguskantsleri seisukohad ja muud järelevalve väljundid on iseloomult soovituslikud. Õiguskantsler ei saa kohustada PPA-d Võru arestikambri juurde jalutushoovi rajama.

„Juhul kui leiate, et jalutushoovi puudumine on tekitanud teile kahju, on võimalik esitada PPAle kahju hüvitamise taotlus,“ soovitab õiguskantsler vahistatule. „Kui PPA jätab kahju hüvitamise taotluse rahuldamata, kui te ei nõustu hüvitise suuruse või viisiga,  võib esitada halduskohtule kaebuse hüvitise välja mõistmiseks.“

Jaga artiklit

31 kommentaari

R
RT  /   22:05, 16. sept 2017
VAATA TEADA NII JÕHVI NIINA NEGLASONI JA KAAREL PÜRG KAVAL JA PETIS RAHA PALJU 500.000 EURO RAHA ON KAPIS!
!
!!!  /   00:06, 15. sept 2017
Island on riik, kus sealsetel va.ngidel on erilised, mujal Euroopas seni veel tundmatud privileegid. Neil võib kinnipeetav lisaks juba tuntud vanglapuhkusele lisaks ka veel jahil käia. Kusjuures jahipüsside ning laskeoonaga varustab neid vangla. vanglaülema kohuseks on need soovijatele k,u.r.j.a t e g i j a t e l e välja jagada ning nende üle arvet pidada.
Seega on meil veel väga palju arenguruumi. Ja tulevastel õiguskantsleritel piisavalt tööd.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis