Välk (Alar Truu)

Suve lõpus Eestit tabanud äikesetormide valguses otsis „Pealtnägija“ üles need harukordsed inimesed, kes said välgutabamuse ja jäid ellu.

Õnneks jäävad enamus välgutabamuse saanud inimestest ellu – tegelikult ei saa nad otsetabamust, vaid pihta läbi maa või mõne objekti, vahendas novaator.err.ee „Pealtnägijat“.

Nii jõudis tänavu augustis Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse alles teine välgutabamuse saanud patsient viimase viie aasta jooksul.

Pika staažiga anestesioloog Valdo Toome sõnul on lausa ime, et 12. augustil äikesetormi ajal järve ujuma läinud hulljulge mees üleüldse nädal hiljem haiglast omal jalal välja jalutas.

Väliselt tekkis mehe kaela ümber metallist kaelakeest või -ristist põletuse jälg, aga Toome sõnul ta välgutabamust ise ei mäletanudki.

Jaga artiklit

1 kommentaar

J
JUHAN  /   23:53, 13. sept 2017
Siit on pool sajandit, kui välguga sai pihta meie naabertalu poiss Volli. ( oli ta siis passis Voldemar või Vladimir, ei tea). Välk lõi poisi sirakile, toibumine võttis üsna mitu minutit. Aga elama jäi.
Muuseas, see naabritalu lausa tõmbas välkusid ligi Sajakonna aasta jooksul mitu välgutabamust. On seal pinna all äkki rauamaaki või kulda, mine tea.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis