28 kommentaari

M
Maili Kaasik  /   20:07, 20. sept 2017
Erikoolide ōpilased ei vōi olla tavaklassis!Nad segavad ōppimist ja ōpetamist!
Nii lihtne see lahendus olekski:tagaks ōpikeskkonna.
Koolis peaks olema nii noori kui ka staazhikaid ōpetajaid.Soositakse noori,ebasoosingus on just
küpsuse ja suurte kogemustega ōpetajad!!!!
Ōpilasele on antud ōigus olla vaba käitumisega ja see leiab lapsevanemate toetust.
See on vale.Tundi juhtib spetsialist.Siin ei ole vanematel midagi vahele vaja segada.
Kodus kasvatatagu oma last ōpetajat toetavas vaimus.Näiteks:"Tunnis peab ōpetajat kuulama,
halvasti käituda ei vōi ja rääkida tunni ajal on keelatud.",s.t.olema ōpetajaga "ühel lainel."Mitte
vastupidi.Tund on püha,sest seal edastatakse teadmisi ja omandatakse teadmisi.Kogu eluks!
U
Uskumatu,  /   10:09, 18. sept 2017
et inimesed, sh haridusministeeriumi töötajad ning õpetajaid koolitavad juhid unustavad millegipärast ära väga olulise paratammatuse, miks koolides on palju vanemaealisi õpetajaid. Nad nagu polekski kuulnud sellest, et riik on drastiliselt tõstnud vanaduspensionile jäämise piiri! Olen lugenud küünilisi arvamusi, et üle 50 aastaste koht pole koolis õpetajana! Kas need vanemad õpetajad peaksid siis suitsiidiga koolist lahkuma?
Üks varasem kommenteerija tõi välja täpsed protsendid, millest nähtub, et pooled õpetajad on sunnitud tööl käima osalise palgaga. Kuidas saaks noored kooli õpetajaks tulla osalise palgaga, kust nad saaksid elamispinna ja kuidas ennast elatada?
A
Abistaja koolis.  /   17:14, 16. sept 2017
Uskumatu kui maiad on õpetajad raha järele! See on õige, et lapsed on tänapäeval kasvatamatud, lapsed memmekad ja isegi jõhkardid! Vanemate kasvatus puudub, oma last vaid nunnutatakse ja see annab lapsele veelgi suuremad õigused! Õpetaja, kes oma õpilasi hoiab ja südamega oma tööd teevad, hoiavad ja austavad ka lapsed. Õpetajad saavad mitmekordselt suuremat palka kui päästjad ja medtöötajad, nende kätes on meie kõigi elu. Sellist kisa see kontingent küll ei tee, kuigi võiks! Kui õpetaja arvab, et talle makstakse vähe, mingu tootvale tööle, saab nii palju kui on välja teeninud ! Kõik inimesed ei ole vaid rahamaiad!
N
noored ei hakka õpetajaks sellepärast, et  /   17:41, 14. sept 2017
õpetajad on näljarotid
T
tegelik probleem  /   13:14, 14. sept 2017
on selles,et tühikargajaid ja rahapõletamist on ühiskonnas üüratult palju.Debiilne riigi juhtkond annab kõrgelennulisi lubadusi.Näiteks kreeka võla käendamine.millle tõttu on maksumaksjal nüüd kaelas 500 miljonit.Näiteks ka loomaaed eesti suguse mikroriigi kohta on liig ,mis liig.Rahvas kujutab ette,nagu oleksime impeeriumi keskus!Üks rumalus teise otsa ja sellele lisaks veel afrika toetamine!
N
no hallooooo  /   14:58, 14. sept 2017
Rahva käest ei ole mitte kunagi küsitud ei Kreeka käenduse, Aafrakale toetuste ega Loomaaia kohta. Vaata Toompeale, seal on imperium ja arvamus impeeriumi keskusest.
Õ
õps  /   12:14, 14. sept 2017
Palk palgaks. Need erinevad, õpilaste arvud erinevad, vastutus ka aineti erinevad. Olen eksamiaine õpetaja, s.t. et igal aastal valmistan õpilasi ette riigieksamiks ( seni edukalt) . Iga päev tunnis, pidev enesetäiendamine, konsultatsioonid jne. Olen teinud arvutuse, millest selgub, et ühe õpilase õpetamise eest maksab mulle riik 10 eurot kuus. Öelge mulle eriarst, keda te saate selle raha eest iga päev külastada? Või autoremondifirma , kes teid selle raha eest teenindab ja seda kuu jooksul?
P
Palk ja palk...  /   11:41, 14. sept 2017
...ei ole asi ainult palgas ja karjäärivõimalustes. Kõige olulisem põhjus on jäänud mainimata: Ülbete, kasvatamatute laste (ja mõistagi nende vanemate, kes ei soovi mingit koostööd õpetajaga teha!) pealekasv, massiline. Algklasside õpetajad on täna paljuski võimetud teenindajad, kellele kasvatamatu tatt võib vastu vaielda, tundi segada ja lollitada- mitte midagi teha ei tohi neile! Ja asi ei ole kehtestamises, vaid selles, et neid sõnakuulmatudi, tähelepanuhäirega lapsi topitakse tavaklassidesse ja teha nendele midagi ei või, ei klassist välja saata, ega riielda, märkuse võid kirjutada, et laps halvasti käitub, kuid sellise lapse vanematele on see nagu hane selga vesi- mitte midagi ei võeta ette ja kõik see kordub päevast päeva, kannatajaks mitte ainult õpetaja, vaid kogu klass! Kui isegi staazhikad õpetajad on niisuguste õpilastega täna hädas, mida me räägime siis noorest inimesest, kes niigi just ülikoolist tulnud! Selliste lastega ei ole võimalik, ega peagi harjuma! nende koht on erikoolides, väikeklassides, eripedagoogide käe all. Nii kaua, kui käitumishäiretega lapsi topitakse tavakoolidesse, tavaklassidesse, ei tule ükski normaalne inimene õpetajaks oma närve raiskama! See pisike palk ehk noort inimest, kel veel peret ei ole, ei kohutagi nii väga. Töötab paar aastakest, saab kogemusi ja teeb karjääri mõnes kirjastuses kasvõi, aitab õpikuid koostada jne jne.
K
Kui astusin noorena ülikooli.  /   11:35, 14. sept 2017
Siis vanaisa,eluaegne koolmeister ja maakooli juhataja,soovitas hästi õppida,sest vähem edukamad suunatakse õpetajaks.Lisas veel,et õpetaja amet on viimane leib.
T
Tahaks  /   09:34, 14. sept 2017
Õpetajaks tööle aga selleks peab õppima bakalauruse matemaatikat ja füüsikat mida mulle sündides kaasa ei antud õppida ei saa ka 24/7. Kõige parem on sõjaajal siis võetaks igatüht kes tahab küll elu õpetab mitte mingi ülikool
E
Et   /   10:57, 14. sept 2017
öpetajaks üldse öppima hakata, tuleb kindlasti enne miilitsakool läbi teha, muidu nende vabakasvatavate lastega hakkama ei saa; tean omast käest!
K
karjäär  /   09:29, 14. sept 2017
Karjäärivõimaluste puudumine on põhiline, mis noorte seas takistuseks osutub. Hakkad õpsiks, jääd õpsiks, selles ametis muud võimalust pole, kui just juhatajaks või direktoriks ei püri, aga need ametid eeldavad juba muud kui õpetamist. Palk sõltub ka riigi või KOVi suvast, mingeid palgaläbirääkimisi juhtkonnaga ei toimu. Koolitused on jamad ja maksad omast taskust need kinni. Soovid edasi areneda (eriti palga mõttes), lahkud koolis ja lähed muule tööle. Kahe kohaga ei jaksa keegi töötada, kõige rohkem pooleteise koormusega, kui võimaldatakse. Pedagoogika ja lastearmastus on toredad küll, aga õpsil on isiklik elu ka, mis ressursse nõuab.
Õ
õpetaja  /   22:47, 13. sept 2017
Olen õpetaja, töötan 1,0 koormusega ( sest tahan ka enda laste jaoks olemas olla) ja palk 830 kätte
E
Endine õps  /   21:50, 13. sept 2017
Selle palga eest ei osta ega üüri normaalset elamist. Ei reisi, haiguspäevi ei tasustata esimesest päevast, palju keerulisi lapsevanemaid, iga aastaga aina enam erivajadustega lapsi, õpetaja amet ei ole ühiskonnas väärikas, sisuliselt puuduvad karjääri võimalused jne.. Tambid kuni pensionini segaseks aetud õpetusviisidega klassi ees. Pidevad reformid, mis teevad asja ainult halvemaks õpetajale.
J
Jaanek  /   21:36, 13. sept 2017
Ma ei tea mis juttu too räägib, et saavad ulme oalkasid. Ma tean küll mitmeid õpetajaid, kes saavad alla 1000 palka kätte. 800 eur.
M
mis  /   21:12, 13. sept 2017
me ülikooli õppejõududega peale hakkame? Keskmine lektori palk 1100 miinus maksud. Lektori koht eeldab magistrit praegu ja mingi aja pärast sobib õppejõuks ainult doktorikraadi kaitsenud isik. Ok, on küll ka 56 päeva puhkust, aga palka ikka ei ole? Ei ole kuulnud, et keegi ülikoolis tahaks palku tõsta.
O
o.p.t.  /   13:09, 14. sept 2017
opetajal peab ka magister olema.
T
To koolireadlane  /   19:37, 13. sept 2017
Selles on sul õigus. Eelmise valitsuse peaministril polnud magistrit ja enamus valitsuse liikmeid ei oma seda s.t. kooliõpetajaks nad kõlba, ega peaministriks käib küll.
M
Mädanik  /   19:12, 13. sept 2017
Kui õpetaja palga eest ei saa korterit üürida siis oleks õige kool kinni panna.Siis pole ka probleemi enam.
J
Jaanek  /   18:11, 13. sept 2017
Ma arvan ka, et Eestis õpetajad olla ei taha, sest palk nii väike. 700-800 eur kuus max. Mis elu see on. Soomes õpetajad ikka hinnatud ja palgad 3000 eur. Suur vahe ikka juu. Õpetajatest kahju. Neil nii palju tööd ja palka saab niipalju, et vaat et paar nödalat ära elabki.
J
Jaanek, eluvõõras oled!  /   19:16, 13. sept 2017
Õpetajad on ühed enim ülemakstud ühiskonnakiht praegusel ajastul!!!
1200 kuus puhtalt kätte ja ikka vähe....
Keegi ei tööta 1 kohaga, sest EESTI ÕPETAJA NÄDALAKOORMUS on ametlikult PAARKÜMMEND TUNDI (vist 22)! Kõik panevad riiki lüpstes 2-3 kohaga. Korrutagem seega see 1200 ka näiteks 2-ga! Ja töötavad märksa vähem kui tavatööline näiteks nõusid pestes. Lisaks klassijuhataja tasu enamikel, ringijuhendamise tasud jne jne... Kogu jutt õpetajate alamaksmisest on puhas jama! Mitte keegi ei tassi vihikupakke tänapäeval käe otsas koju. See on VALE! Ja 2,5 tasustatud kuud riigi poolt puhkust suvel, 3 vaheaega lebotamist talvel, 1 euro eest koolis söömine iga lõunasöögina, 40 000 poole hinnaga teenust Euroopas "Teacher" kaardiga, Eestis poole hinnaga bussi- ja rongipiletid… Ikka vähe! Ikka vähe... Samal ajal nälgivad isegi ametlikel andmetel nende poolt õpetatavad 50 000 last... Ikka vähe!
V
Vanamees  /   21:09, 13. sept 2017
Jutt õige,ka minu ex on õps ja õhku täis !
K
kaine  /   08:25, 14. sept 2017
Õpetaja ametlik tööaeg on 35 tundi nädalas. Sellest klassi ees seismist on umbes 25-30 tundi nädalas ehk 5-6 õppetundi koolipäevas. Kuidas sinu meelest õpetajal on võimalik 2 ja 3 kohaga töötada? Kas mõnes koolis kestavad tunnid ööpäev läbi?
Eelmisel õppeaastal töötas rohkem kui täiskoormusega 7% õpetajaid, täiskoormusega 49% ja ülejäänud alla täiskoormuse, sj 17% alla poole koormuse.
Õ
õpetja  /   08:45, 14. sept 2017
Rumal jutt. Õpetaja täiskoormus on 22-25 kontakttundi (!) nädalas, üldine nädala töötundide hulk algab 35 tunnist. Sellele lisanduvad peamiselt vabast ajast ettevalmistatavad olümpiaadid, viktoriinid jms. Ja missuguses saunas naised rääkisid, et 1200 euri saab õpetaja kuus puhtalt kätte?. Pole vaja lahmida teemal, mida ei valda!
J
Jauram  /   20:50, 13. sept 2017
...ja õppevahendeid peab oma raha eest ostma, lihtsalt ei ole vahendeid, isegi kõige lihtsamat liimipulka või punast pastakat !!! Pole paljunduseks paberit ...? Töövahendid tuleb õpetajal oma palga eest osta !!!
Organiseerid mõne klassi väljasõidu, keda sa maha jätad ... kui vanemad ,,konkurentsivõimelisel palgal" , joodikud või töötud !? Maksa ... aga oma taskust, oma palgast...!
T
Tule  /   09:36, 14. sept 2017
Ida-virumaale saad teada mis ülejäänud eestis toimub ning kuidas inimesed elavad miinimum palgaga
K
kooliteadlane  /   18:02, 13. sept 2017
kõige tähtsam asi on nimetamata jäänud - miks on vaja igal õpetajal magistrikraadi? see ongi peamine põhjus, miks õpetajaid ei ole. miks peaks inimene 5 aastat ülikoolis olema, selleks et saada riigi keskmist või madalamat palka? magistrikraad võiks olla nõutav näiteks gümnaasiumiosa õpetajate seas, ja sedagi mitte kõigis ainetes. aga põhikool ja alla selle piisab täiesti vabalt ka bakalaureusekraadist + mõned kuud õpetajakoolitus.
U
Uskumatu, et ...  /   11:21, 14. sept 2017
..."kooliteadlane" siia sellise kommentaari kirjutab! Ainult baka-kraadiga õpetajal pole küll mingit autoriteeti ei laste, lastevanemate ega ka kolleegide poolt loota! Nii madalale küll latti lasta ei tohiks! Koolis töötagu ikka magistrikraadiga õpetajad. Seda ka kooli maine huvides. Kui õpetaja ise õppida ei viitsinud, siis kuidas ta väärtustab hariduse tähtsust oma õpilastes?

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis