6 kommentaari

!
!  /   12:17, 13. sept 2017
Moderaator ei lubahead nõu anda, kuidas terroriohtu oluliselt vähendada. Seega jäävad tulevased kannatanud küll tema hinge peale.
S
Siis Wikis ka viga  /   09:52, 13. sept 2017
Basílica i Temple Expiatori de la Sagrada Família, tuntud ka kui Sagrada Família, on katoliiklik kirik Hispaanias Barcelonas.
!
!  /   12:20, 13. sept 2017
Lihtne lahendus terrori vastu. Asendada senise r-i-s,t,.d lihtsalt pool k,u,u,d,e.g.a!
I
Indrek2  /   09:43, 13. sept 2017
Lehvitage parem salliga.
A
Artiklis on oluline viga  /   05:51, 13. sept 2017
Kristin, palun paranda ära. La Sagrada Familia ei ole kirik. See on tempel. Vajadusel tee kodutööd, selgita, mis on mis, et teinekord säärseid vigu ei juhtuks.
T
to Artiklis on oliline viga  /   16:32, 13. sept 2017
Mis mõttes ei ole kirik? Tempel on laiemas mõttes pühakoda. Kirik on kristlik pühakoda. Seega tempel on ülemmõiste, kirik on alammõiste. Nii nagu lill on ülemmõiste, aga roos, tulp jne on alammõisted. La Sagrada Familia (eesti keeles Püha perekond) all mõistetakse Kristuse perekonda ehk siis Jeesus Kristust, Joosepit ja Neitsi Maarjat. Järelikult on tegu kristliku pühakojaga ehk kristliku templiga ehk kirikuga. Hispaania keeles on võiamlikud järgmised variandid: Templo de la Sagrada Familia (Sagrada Familia tempel), basilica de la Sagrada Familia (Sagrada Familia basiilika), iglesia de la Sagrada Familia (Sagrada Familia kirik). Iglesia on hispaania keeles kirik.
Mõtle loogiliselt. Mis tempel seal Hispaanias siis veel olla saab, kui mitte kristlik kirik. Ah-jaa. Kui hispaania vallutati moslemite poolt siis olid seal ka islamitemplid ehk mošeed. Ma pole täpselt kursis, kas ja kui palju on islamipühakodasid seal praegu. Nii või teisiti on Hispaania põline kristlik-katoliiklik maa. Ja sealsed nn templid on kirikud. Antonio Gaudi (Sagrada Familia arhitekt ) oli sügavalt usklik kristlane ja katoliiklane.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis