6 kommentaari

.
..  /   10:52, 22. sept 2017
kui kodanikud on nii rumalad olnud,m siis jah maksid ammu aastaid ja maksavad edasi omaniku kasumeid, osad omanikud pole ise iialgi sees elanud, erastasid oma hääl ajal mitu korterit, kes selle lähedal olid ja vaid eesmärgil naastakümneid sealt head kasu teenida, panid kõik kulud juurde ja ok kõik.Kuid selleks olid ja on seadused loetavad, sama ska mõistus peaks aru saama, mis kuulub kinnisvara kui sellise osa juurde ja mis on vaid teenuse osa võõrale- tarbimismõõtude alusel vesi, küte prügi ja elekter, isegi hooldus ei kulu , sest hoolduse alal jääb ka kinnisvara objekti õueala hooldus ,mis kuulub kinnisvara omaniku osasse, niiet olegem targamad, ärge makske ja maksmisel tuleb see ka kirjalikult lisada, et just see osa on maksust välja arvatud, mida omanik on siiski lisanud,,kui näiteks osad ei ole nõus läbi ametliku vormistuse ka veel makse võtma jne....siin on palju nüansse veel.Kuid on võimalik jua nõuda täpsust kõikidel uurijatel ja võtta endale sellelt, kes täidab seadusi, neid valikuid on, samas peaks riiks siiski kehtestama vastavad seadused, mis piiraksid hiigelkasu võtmast, sest see on siiski liiga kõrge tasu,kui 1 toalise korteri maksuks võetakse 350.- pluss maksud, peaks olema õige kui piiriks oleks 200.-pluss maksud, hotellid siiski pole tavakorterid.Et lõpetada selline maffia üüriturul, kus teenitakse hiigelkasumeid aastakümneid ja sellest kõik tulu ei maksa, peaks riik siiski suurendama üürimajanduseks majade ehitust ja üürima
odamavamas skaalas, sest muidu on edaspidi see, et välismaalt tekib rohkem omanikke just üürikasu eesmärgil juurde, sest isegi Tenerifel on üürimine poole odavam kui meil siin.
M
maakas  /   13:59, 15. sept 2017
Palamuse Valla Luua külas puuduvad kõikides majades veel korteriühistud. Samas on korterid erastatud ja vald nõuab kõigilt omanikelt ka remondifondi maksmist. Enne seda oli nõudeks summa põranda ruutmeetri eest. Kui aga on mõnes korteris torustik ummistunud ja vajab san.tehniku sekkumist, siis nõutakse lisana kogu püstaku elanikelt veel lisaks ka san.tehniku kasutuse eest eraldi summa. Samas pole vald majadele väliselt suuremaid remontisid teinud. Kui rahvas on selgitusi nõudnud, siis vallavara ütleb, et pole raha, millega remontida. On julgenud isegi tunnistada, et sundkorras loodavale ühistule polevat remondiraha üle kanda, sest raha ei olevat. Rahvas ju maksab. Niigi on meid juba kaks korda koos korteritega oksjonile pandud. Riik aga ei tee väljagi. Oleme sundseisus ja kohtukulud käivad üle jõu.
H
Helvi.  /   09:53, 14. sept 2017
Elan üürikorteris ja omanik kutsus korstnapoisi korstnaid rookima. Majas on 8 korterit.Kes peab maksma korstnapühkimise eest,kas üürnik või omanik.Olen praegu segatuses, kes peab maksma!
J
Jeejah  /   09:27, 13. sept 2017
Kui üürnik korteri kuuarvel olevat remondifondi summat ei taha maksta, siis üürileandja/korteriomanik lihtsalt tahab saada selle summa võrra suuremat üüriraha. Ja omanik ütleb: ise tead, osta siis endale omaenda korter või üüri kellegi teise käest, kus remondifondi pole.
  /   12:25, 13. sept 2017
Remondifondi raha kogumine käib kõigis korteriühistustes (ühistud on kohustuslikud,) remondifondi kogutakse raha selleks, et maja väliskonstruktsioone ja üldkasutatavaid osi remontida ning kasvõi kütte- ja veeavariid likvideerida. Kui ei meeldi koligu tõesti kusagile kodutute öömajja või era villasse.
U
Urmas  /   06:47, 13. sept 2017
"Näiteks kui üürileandja paneb üürnikule kohustuse maksta remondifondi, siis on see seadusest kõrvalekalduv kokkulepe ja seega tühine."
No aga milles küsimus! Üürileandja lihtsalt tõstab üürimakse remondifondi võrra suuremaks+20%, mille peab ära maksma tulumaksu näol riigile ja ongi ju kõik rahul. Üürnik ei maksa konkreetselt remondifondi, aga kaudselt ikkagi ju maksab. Ei saa aru, milles on vahe? Lihtsalt JOKK!?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis