Eesti uudised

Lenk, Loone ja Tuus-Laul astusid Olga Ivanova kaitseks välja (108)

Toimetas Marge Sillaots, 12. september 2017 13:27
Oudekki Loone ja Olga IvanovaFoto: Teet Malsroos
Kuigi riigikogu liige Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja, asusid kolm tegevliiget – Heimar Lenk, Oudekki Loone ja Marika Tuus-Laul – tema kaitseks välja.

„Väljendame sügavat hämmingut Keskerakonna juhatuse 11. septembri otsuse üle heita erakonnast välja riigikogu liige Olga Ivanova ja veel 31 keskerakondlast. Põhjuseks ainult nende lojaalsus Keskerakonna asutajale ja kauaaegsele esimehele Edgar Savisaarele. Meid hämmastab ka silmakirjalikkus, kuna Edgar Savisaare otsus minna valimistel valimisliidus ei too kaasa tema enda erakonnast välja viskamist, küll aga rünnatakse inimesi Savisaare meeskonnas. Meeskonnas, mis seisab eranditult keskerakondlike väärtuste eest,“ kirjutavad Lenk, Loone ja Tuus-Laul meediale saadetud teates.

„Kordame oma soovitust erakonna esimehele Jüri Ratasele ja fraktsiooni esimehele: ärme astume drastilisi samme ajal, kus kogu erakond on pühendunud kohalike volikogude valimiste kampaaniale,“ lisab kolmik, kes enda sõnul on mures erakonna käekäigu ja maine pärast.

„Kui puudub vastastikune usaldus erakonna liikmete ja juhtkonna vahel, pole loota ka tulemusrikast koostööd parlamendis. /---/ Teeme erakonna esimehele ja juhatuse liikmeile ettepaneku eilne valus otsus uuesti läbi vaadata, see tühistada ja tulla küsimuse juurde tagasi rahulikus õhkkonnas pärast kohalikke valimisi.“

Samal teemal

14.09.2017
VIDEO | Olga Ivanova selgitab parteist lahkumise põhjusi
13.09.2017
OTSUSTATUD: Olga Ivanova jätkab Keskerakonna fraktsioonis
12.09.2017
Marika Tuus-Laul Savisaare nimekirjas probleemi ei näe: meil on sama maailmavaade ja lubadused, hiljem saab ju volikogus koostööd teha
11.09.2017
Ivanova kavatseb erakonnast välja viskamise vaidlustada