Oudekki Loone ja Olga Ivanova (Teet Malsroos)

Kuigi riigikogu liige Olga Ivanova visati Keskerakonnast välja, asusid kolm tegevliiget – Heimar Lenk, Oudekki Loone ja Marika Tuus-Laul – tema kaitseks välja.

„Väljendame sügavat hämmingut Keskerakonna juhatuse 11. septembri otsuse üle heita erakonnast välja riigikogu liige Olga Ivanova ja veel 31 keskerakondlast. Põhjuseks ainult nende lojaalsus Keskerakonna asutajale ja kauaaegsele esimehele Edgar Savisaarele. Meid hämmastab ka silmakirjalikkus, kuna Edgar Savisaare otsus minna valimistel valimisliidus ei too kaasa tema enda erakonnast välja viskamist, küll aga rünnatakse inimesi Savisaare meeskonnas. Meeskonnas, mis seisab eranditult keskerakondlike väärtuste eest,“ kirjutavad Lenk, Loone ja Tuus-Laul meediale saadetud teates.

„Kordame oma soovitust erakonna esimehele Jüri Ratasele ja fraktsiooni esimehele: ärme astume drastilisi samme ajal, kus kogu erakond on pühendunud kohalike volikogude valimiste kampaaniale,“ lisab kolmik, kes enda sõnul on mures erakonna käekäigu ja maine pärast.

„Kui puudub vastastikune usaldus erakonna liikmete ja juhtkonna vahel, pole loota ka tulemusrikast koostööd parlamendis. /---/ Teeme erakonna esimehele ja juhatuse liikmeile ettepaneku eilne valus otsus uuesti läbi vaadata, see tühistada ja tulla küsimuse juurde tagasi rahulikus õhkkonnas pärast kohalikke valimisi.“

Jaga artiklit

108 kommentaari

H
Huugo  /   15:37, 13. sept 2017
Tralivali nalevali tri sjöstra jeedika naebali-:)
V
venemeeelsed  /   23:21, 12. sept 2017
kesikud mida te Eestis teete?ivanova, oudeki,toom jne jne.marss venemaale.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis