Sisuturundus

KULDNE SÜGIS | Tulge Obinitsa pliine küdsämä! 

Taarka Tarõ Köögike, 12. september 2017 12:00
Talvised pühapäevahommikud Setomaal algasid ahjutule praksumise ja supilõhnaga. Vanaema oli pliinikohetusõ ammu käima pannud, ahi küdes ja ahjusuus podises supiliha. 

Lapsed aeti üles – pliine küdsämä. Kui sütt oli juba piisavalt, võeti supipada ahjust välja, lükati suurem tuli tahapoole, tõmmati esimene ahjusiiber lahti, võeti pliinikäpp abiks ja pandi pliinirauad ahju sooja.

Varsti võis peasiibri kinni panna, pliinirauad seapekiga  üle määrida ja pliiniküdsämine sai alata... Ikka pliinitaigen rauale ja ahju ja välja, võitükk kahe pliini vahele ja järgmine pliin ahju ja...

Pane nüüd oma ja naabripere auto peale ja sõida Obinitsa. Kui õigel ajal kohale jõuad, saad ise ka mõned pliinid küdsäda, hiljem suppi peale süüa ning kui õhtuni jääd, siis on kindel, et lapsed ahjupudru kooriku peale kaklema lähevad – lõbus ju!

Taarka Tarõ Köögikesse Obinitsas ootame kütteperioodil peresid ja sõpruskondi pliine küdsämä ja sööma. Korraga saame vastu võtta 10–15 inimest. Keskmine hind inimese kohta võib olla 10–20 eurot sõltuvalt söögi kogusest. Helista ette!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee