2
fotot
AVARII: Sõiduteele jooksnud laps sai autolt löögi. (Tiina Kõrtsini)

Möödunud reede varahommikul jäi Rapla maakonnas Hagudi alevikus auto alla 13aastane tüdruk. Laps liikus mööda kergliiklusteed ning hakkas ületama märgistamata kohas sõiduteed, kui talle sõitis otsa sõidauto Toyota Avensis. Kohalike sõnul on nad ammuilma soovinud sellesse kohta ülekäigurada, ent seni pole keegi nende palvetele vastanud.  

Reede varahommikul kell 8.02 jooksis 13aastane tüdruk Rapla maakonnas Hagudi alevikus sõiduteele selleks mitte ettenähtud kohas. Laps sai löögi Rapla poole liikunud sõiduautolt Toyota Avensis, mida juhtis 60aastane mees. Tüdruk toimetati Tallinna lastehaiglasse.

Juhtunut pealt näinud Õhtulehe fotograaf kinnitab, et selles kohas oli reedehommikusel tipptunnil väga tihe liiklus, seetõttu oli õnnetus kerge juhtuma. Õnnetuspaigale tulnud kohalikud rääkisid, et on ohtlikule teeületuskohale korduvalt tähelepanu juhtinud, kuid ülekäigurada pole seal siiani.

ÕNNETUSPAIK: Kergliiklustee, mida mööda liikus auto alla jäänud laps, jookseb üle sõidutee. Ülekäigurada aga selles kohas pole.  (Tiina Kõrtsini)

Maanteeameti liiklusohtlike kohtade koordinaator Janno Vilberg ütleb, et ülekäiguraja puudumine ei tee teeületuskohta ohtlikuks: statistika järgi toimub liiklusõnnetusi sageli just ülekäiguradadel. „Maanteeamet on varem otsustanud reguleerimata ülekäigurada antud kohta mitte teha, sest teeületus ei ole seal väga intensiivne,“ selgitab Vilberg. Tema sõnul on teeületus märksa intensiivsem mõnisada meetrit eemal bussipeatuste ja kaupluse juures, kus ülekäigurada on olemas. 

Vilbergi sõnul on maanteeametil kavas see koht üle vaadata, lähtuvalt politseimenetluse käigus selguvast infost, ja vajadusel muuta liikluskorraldust, et ületuskoht oleks ohutum.

Jaga artiklit

58 kommentaari

E
Eve  /   12:44, 13. sept 2017
Tegelikult on see koht vägagi intensiivse kasutusega.
P
pidev jalakäija  /   10:15, 13. sept 2017
Ülekäigurada e ole garantii, "statistika järgi toimub liiklusõnnetusi sageli just ülekäiguradade". Ja nii ongi ,sest ka ülekäigurajal peab vaatama vasakule ja paremale, vähemalt meile nii kunagi koolis õpetati. Nüüd aga mitu korda olen näinud, kuidas tuimalt astutakse üle tee ja isegi pilku ei tõsta. Ohtu ei tunne või ei taheta tunda, ja nii saab hauakivil sisse raiuda - "Tal oli õigus"

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis