2
fotot
ÜKSILDANE RAUDHOBU: Rongi ette kukkunud pereisa jalgratas seisis veel möödunud nädalal Kohila rongijaamas. (Stanislav Moshkov)

Kui õnnetuse üks osapool on rong, siis tavaliselt on teise osapoole jaoks lõpp väga traagiline. Kuigi politsei teatas pärast õnnetust, et tarkusekuu esimesel päeval Kohilas rongilt löögi saanud isa ja lapse vigastused on kerged, siis praegu on teada, et pereisa sai ikkagi raskelt kannatada.

31aastase pereisa jalgratas seisis veel möödunud nädalal nukralt rongijaama instruktori tööruumis. Rattaomanik lamab siiani haiglavoodis. Õnnetusest on möödas poolteist nädalat. Kuidas see kõik niimoodi läks?

1. septembri hommikul on kell saanud 10.38. Kohilast oleks pidanud juba paar minutit tagasi väljuma rong, mis suundub Rapla poole. Raudteeülekäigule läheneb jooksusammul pereisa, kuueaastane poeg jalgrattaraamil istumas. Ruttav mees viipab rongijuhile käega, et too nad ära ootaks.

Arvates, et rongijuht tema viipele kohe ka reageerib, lükkab isa ratta väikelapsega otse rongi ette. Rong aga ei jõua peatuda ning isa ja laps kukuvad rongininalt saadud löögist rööbaste vahele. Õnneks pole rongi kiirus sel hetkel veel suur. Kiivrit kandnud laps pääseb rongi alt välja. Isa jääb aga kuni päästjate saabumiseni rööbastele lamama ja kaebab valu jalgades.

1. september ei olnud aga esimene kord, kui pereisa, kes elab rongijaamast vähem kui kilomeetri kaugusel, kiirustab rongile veel viimasel minutil. „Alati kui ta rongijaamale läheneb, siis meil hakkab süda sees taguma,“ räägib üks jaamatöötaja, et mehe jaoks on viimasel minutil rongile jõudmine tavapärane. „See õnnetus ehmatas meid kõiki ära. Ka rongijuht oli šokis, andsime talle suhkruvett juua,“ lisab ta. 

Kõik, kellega Kohila rongijaama lähistel juttu teen, on õnnetusest kuulnud ja meedias ilmunud turvakaameravideotki näinud. „Ma hakkasin kohe muretsema, et äkki oli tegemist meie lasteaia poisiga. Eks omade pärast on ikka kõige suurem mure, aga selgus, et meie lasteaias ta ei käi,“ räägib õnnetuskohalt mööduv kohaliku lasteaia töötaja.

ÕNNETUSPAIK: Isa ja poeg jäid rongi alla Kohila rongijaama raudteeülekäigul. (Stanislav Moshkov)

„Hea, et veel nii läks! Hirmsaid õnnetusi juhtub ju nende rongidega ning tavaliselt on pärast inimese ja rongi kokkupõrget kõik kohad veriseid tükke täis,“ hoiab üks külamees peast kinni.

On aga ka neid, kes ei usugi, et õnnetus juhtus. „See video on lavastatud! Keegi ei teeks nii rumalat tükki,“ hindab kohaliku poe müüja. Kahjuks on aga kõik vägagi reaalne. 

Politsei pressiesindaja Kristi Raidla kinnitab, et õnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumise osas ettevaatamatusest. 27aastane vedurijuht oli kaine, jalgratturi joobe osas ei ole ekspertiisist veel vastust tulnud.

Õhtuleht püüdis õnnetuses kannatada saanud mehe perega ühendust saada, kuid tulutult.

Jaga artiklit

18 kommentaari

V
vanaema  /   11:40, 12. sept 2017
noh mis minu kommentaaril siis viga oli .kas see et roni juht ei saa ju pidama kui üks l... tee peal ees on
5
57  /   10:53, 12. sept 2017
huvitav, miks? mõnikord võtab joobeseisundi määramine nädalaid aega, mõnikord karjutakse kohe: joobes, joobes.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis