Indias otsustas riigikohus, et 13aastane vägistamisohver võib oma lapse ilmale tuua enne tähtaega. Kuid 32. rasedusenädalal keisrilõike abil siia ilma saabunud beebi suri juba oma teisel elupäeval.

Kuigi arstid olid seisukohal, et loode peaks emaüsas arenema veel vähemalt kaks nädalat, jäi kohus kohese tegutsemise juurde. Tüdruk tõi poisslapse ilmale läinud reedel, vahendab BBC. Väljaande andmeil oli beebi pärast sündi viidud Mumbais asuvasse vastsündinute intensiivravipalatisse, kus ta pühapäeval siiski suri. Kuigi lapse täpset surma põhjust pole avalikustatud, on Times of Indial infot, et imikul oli probleeme kopsude ja hingamisega.

Imiku ilmale toonud arst Ashok Anand sõnas, et beebi oli sündides alakaaluline, kaaludes 1,8 kilogrammi.  Anand kinnitas ka, et lapse emaga on kõik korras ning ta lubatakse lähipäevil koju.

Indias tohib rasedust pärast 20. nädalat katkestada vaid juhul, kui see seab ohtu ema elu. 

Tüdruku vägistas isa kolleeg, kes viibib hetkel vahi all. 

Lapse rasedus avastati 9. augustil. 

Jaga artiklit

3 kommentaari

.
....  /   10:36, 12. sept 2017
India ligi pooleteise miljardi juures on see kaduvväike. Ja suures osas sellest rahvast on tütarlapsed üsna väheolulised pereliikmed. 13 aastased lapsed on seal sageli juba ammu mehele pandud. Suur ja suurte kontrastide maa väga paljude erinevate rahvaste ja kommetega. Üks avalikustatud juhus ilmselt oluliselt suuremast hulgast.
  /   06:25, 12. sept 2017
Esilehe uudis.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis