Rosenblatt ja Savisaar kohtus.Foto: Alar Truu
Toimetas Marge Sillaots 11. september 2017 14:22
Möödunud nädalal teatas nüüdseks endine Edgar Savisaare nõunik ja autojuht Andres-Marius Rosenblatt, et lahkub valimisliidust. Mehe sõnul on tegu manipuleerimisega, mille tulemusel viiakse võimule sobivad ärimehed ja nende lähikondlased.

Savisaare valimisliidus olevad liikmed Feja Räim, Marina Korlinia ja Andres-Marius Rosenblatt saatsid meediale ühise pöördumise, mille avaldame muutmata kujul:

„Мeie, Keskerakonna liikmed, lahkume Savisaare ja Tegusa Tallinna valimisliidust ning peame vajalikuks teavitada avalikust lahkumise põhjustest.

Savisaare valimisliidu moodustamist põhjendati algselt kavatsusega toetada Keskerakonda. Tänaseks on selge, et see valimisliit on loodud Olga Ivanova ja teatud mõjukatest ärimeestest koosnevate ringkondade toetamiseks.

Esimeseks häirekellaks sai meie jaoks liitumine Tegusa Tallinnaga. Ühist programmi polnud veel koostatudki, kui kandidaadid juba ühise nimetuse all esinesid. Kusjuures Tegusat Tallinnat toetavad isikud ütlesid otseselt välja, et Savisaare häältega saab linnavolikogusse sisse kuus-seitse ärimeest. Jüri Mõis läks aga veelgi kaugemale ja rääkis läbirääkimistel valimisliiduga "Vaba Tallinna Kodanik" 40 000 Edgari poolt antud Lasnamäe rumalast häälest, mis aitavad tal saada oma inimesi volikogusse. Mõis ütles samuti, et Savisaarele annavad oma hääle need valijad, keda ühiskonna areng üldse ei huvita. Meil pole ununenud ka Jüri Mõisa poolt ühes intervjuus öeldu, et sundüürnike probleem on pastakast välja imetud. Lisaks nimetas Mõis Paides toimunud Arvamusfestivalil tasuta ühistransporti pealinnas mõttetuks.

Isegi pärast seda kõike uskusime endiselt Edgar Savisaart ja tema Keskerakonna abistamise retoorikat ning jutte tulevasest koalitsioonist Keskerakonnaga.

Viimseks tilgaks sai meie jaoks Keskerakonna ja selle juhtivate poliitikute mustamise plaan. Olga Ivanova otsis vabatahtlike, kes pidid oma nime ja näo panema alla juba ettevalmistatud artiklitele, mis ründasid Keskerakonda ja inimesi erakonnas.

Selgus, et Mõisa ja Ivanova nimekirja peamiseks vastaseks pole mitte Reformierakond, mitte EKRE ega isegi IRL, vaid kogu kampaania on ülesehitatud soovil parasiteerida Keskerakonna häältel. Mingist keskerakondlaste toetusest ei saanud juttugi olla. Tuli välja, et osaleme aktsioonis, mis on kutsutud ellu Savisaare nime katte all viima võimule ärimehi ja nende lähikondlasi.

Tekkinud olukorras ei näe me teist võimalust, kui oma kandidatuuri tagasivõtmine. Edgar Savisaare nime kandev liit on samasugune võltsing, nagu valimisliidu poolt kasutatav valimisreklaam, mis valijate eksitamiseks Keskerakonna värvides.“