city24 pilt (city24)

Suurimaks arendustegevuse pärssijaks on kiirelt kasvavad ehitushinnad, mis muudab Tallinna ja Tartu mõjusfäärist väljaspool arendamine mõttetuks. 

Pindi Kinnisvara tegevdirektor Elari Udam ütles, et kui näiteks Viljandis ja Rakveres on keskmine korteri ruutmeetrihind ca 650 eurot ning paljudes maakonnakeskustes vähemgi, siis hoolimata suurejoonelistest plaanidest ja toetavast kohalikust omavalitsusest ei ole arendajatel majanduslikult mõistlik koppa maasse lüüa. „Uue korteri ehitushind on üleriigiliselt sarnane- korraliku korteri ehitab täna valmis hinnaga 900 eurot müüdava ruutmeetri kohta, millele lisandub käibemaks. See tähendab, et ainuüksi uute korterite ehituskulu võib sõltuvalt linnast olla pruugitud korterite hindadega võrreldes kahe- või isegi mitmekordne,“ rääkis Udam.

„Ilmselgelt ei ole kohalik elanik valmis maksma uue toote eest nii palju rohkem, pigem soetatakse elamispind mõnda kenasti renoveeritud hoonesse oluliselt odavamalt,“ selgitas Udam.

Udami sõnul kehtib see eelkõige elukondliku vara kohta. „Kauplused ja logistikakeskused on võimalik hea äriplaaniga ka mujal kasumlikuks muuta, kuid paraku ei näe me lähiajal  uusi kortereid mujal, kui Harju- ja Tartumaal,“ lisas ta. 

Foto: Scanpix

Loe lisaks: Ehitushinna kontrollimatu kasv pärsib üleriiklikku arendust

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
Volts  /   13:36, 22. sept 2017
Hinnad kasvavad veelgi, maalritööde hind on juba 12 eur m2 tööraha -koos maksude ja materjalidega
sinna 24 eur kanti,plaatimine alates 15 eur m2 tööraha kokku 30
M
mujal pole inimesigi kes vajaksid neid küprokkorterid kalli hinnaga  /   00:44, 17. sept 2017
buumiaja hinnad on ületataud ja eestlased superrikkaks saanud. Korterid müüdud juba enne ehituse algust projekti järgi ja ulmehindadega. Oleme maailma viie rikkama riigi hulka sattunud nagu Ansip lubas.

Päevatoimetaja

Denes Kattago
Telefon 51993733
denes.kattago@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis