Keskkonnaagentuuri endine asedirektor, hilisem nõunik Madis Helm lõi hankeid korraldades ühe võitjaga käed nii, et pea pool miljonit eurot laekus Helmi enda firmadele.

„Ma ei taha eriti kommenteerida,“ sõnas Helm, kes läks prokuratuuriga kokkuleppele, edastab Äripäev. „Et mitte raisata aega ja raha,“ kostis Helm ja rõhutas, et kahju keegi ei kannatanud.

Tegelikult oli kannatanu olemas. Helmi toonane tööandja keskkonnaagentuur kaotas reaalselt umbes 29 000 eurot. 

Keskkonnaministeeriumis on korruptsioonile null-tolerants!

Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv ütles Õhtulehele, et Keskkonnaagentuurist jõudsid ministeeriumisse tähelepanekud, et on kahtlus riigihangete lepingute ebakorrektses täitmises.

„Kuna kahtlused jäid üles, siis käimasolnud siseauditiga paralleelselt pöördus Keskkonnaministeeriumi juhtkond korruptsioonikahtluse sügavuti uurimiseks Kaitsepolitsei poole. Probleeme nähti Madis Helmi vastutusvaldkonna tegevustes. Edaspidiseks võimaliku pettuseriski maandamiseks on Keskkonnaagentuuris otsustatud võtta tarvitusele meetmed tööde ja teenuste vastuvõtmisel,“ selgitas Talijärv.

Keskkonnaagentuur on kansleri sõnul muutnud ka töökorraldust – varade haldamine ja hooldamine on koondatud teise osakonda, kes sai ülesandeks ka varade asukoha ja seisundi üle järelevalve teostamise. Korrastati ka KAURi kulude juhtimise süsteemi, vaadati üle vastutajad, ajakohastati juhendmaterjal. 

„Oleme korruptsiooni ennetamiseks rakendanud mitmeid tegevusi: tegeleme süstemaatiliselt riskide hindamisega, oleme kehtestanud riskijuhtimise töökorra, oleme seadnud tööprotsesside kontrollid ning oleme läbi viinud ka koolitusi. Välja on töötatud ka ametiisikute eetilise käitumise reeglid ja juhised käitumiseks korruptsiooniohtlikes olukordades ning kehtestatud on kohustus teavitada teise tööandja juures töötamisest,“ lisas Talijärv.

Jaga artiklit

22 kommentaari

M
Matvei Murakas  /   13:23, 12. sept 2017
Kas nüüd lõpuks võetakse mees korruptsioonipealinna aparatuuri tööle,sest proovitöö on tehtud?
M
Millal korruptsioonibüroo iseenda ridades puhastust tegema hakkab.  /   08:11, 12. sept 2017
ÄÄremaadel on korruptsioon politseis, kohtusja prokuratuuris sellised tuurid peale pannud, et kraavisõit on vaid aja küsimus. Kahjuks on selle korruptsioonisüsteemi taga hirmsuured kindlustuspettuste summad, kust paistab jaguvat raha kõigile asjaosalistele. Isegi kaitsja makstakse kümnekordselt üle ja seegi astub vapralt korruptantidest kurjategijate poolele , kistes kaitsealuselt välja avastatud apsakaid ja infot, mis tuleb kiiremas korras e-süsteemidest kustutada või ümber vahetada.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis