Erna Sohlberg (AFP / Scanpix)

Täna valivad norralased parlamenti. Küsitlused näidavad, et peaminister Erna Sohlbergi parempoolne partei Höyre on pooldajate hulgalt peaaegu võrdne opositsioonis olevate sotsiaaldemokraatidega.

Majanduselt edukas riigis on valmiste üheks olulisemaks teemaks kerkinud maksud. Üllatavalt kuulutas sotsiaaldemokraat Jonas Gahr Störe, et kavatseb makse tõsta, sest parempoolsed on käinud rahaga pillavalt ümber ja kergendanud rikaste maksukoormust. Stohlberg lubab valijatele, et talitab vastupidi ja vähendab makse. Võimuparteil on kivina kaelas ka koostöö populistliku Fremskittspartietiga, mille liider Sylvie Listhaug on nõudnud riigi pagulaspoliitika karmistamist.

 

Jaga artiklit

5 kommentaari

U
Uued väärtused  /   12:19, 11. sept 2017
Kõik, kes reaalselt ilma roosade prillideta toimuvat vaatavad on populistid, aga kuidas täielikult reaalsustaju kaotanud võimulolijaid nimetada? Varsti jõuab ka kõige rumalamale kohale, et rikka ja turvalise Euroopaga on igaveseks lõpp, see ei tule enam iial tagasi. Tuleb harjuda jõhkrate röövide, tapmiste ja plahvatustega ning pikalt ei suudeta muidusööjate kontingenti kuninglikult ülal pidada, mis omakorda suurendab vägivalda.
Ä
äkki on jama selles  /   08:38, 11. sept 2017
et riigike Norra elab vaid naftarahadest, need aga on teatavatel põhjustel maadligi surutud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis