Kultuuriminister Indrek Saar valis õige kujundi, kui ta rääkis Tallinna jooksumaratoni avakõnes spordipisikust. Et liikumine on tõepoolest nakkav, nägime nädalavahetusel, kui rahvaspordi suursündmus ei võtnud võhmale mitte ainult pealinna kokku tulnud jooksusõpru, vaid neidki linnaelanikke, kes avastasid, et plaanitud sihtkohta ei jõua suletud liikluse tõttu sõiduautoga kas üldse mitte või suure hilinemisega, ja olid sunnitud jalameheks hakkama.

Kes on süüdi, kui elutoiminguteks vajalik info ei jõua õigete inimesteni? Ühelt poolt tuleb tõdeda, et kodukohas toimuvaga kursis olemine on iga kodaniku enda asi, ja Tallinna linnavalitsuse kodulehel oli kolmepäevast jooksuüritust puudutav liiklusinfo tõesti olemas. Teisalt on isegi nutiriigis naiivne loota, et inimesed linnavalitsuse kodulehel kogu aeg silma peal hoiaksid või just neile vajaliku liiklusinfo meediaportaalide infotulvast üles leiaksid. Millest täpsemalt teadmatusse jäänud inimesed puudust tundsid, sellele leiavad nii linnavalitsuse ametnikud kui ka maratoni korraldajad hõlpsalt vastuse (sotsiaal)meediast: ümbersõiduviidad autodele, teavituslehed trammi- ja bussipeatustes ning trepikodades ja jooksu ajal väljas olnud liiklusreguleerijatelt üheselt selge info selle kohta, kuidas jõuda sihtkohta. On lubamatu, kui Põhja-Tallinna elanikele anti mõista, et nende linnaosast ei saagi autoga välja, ja nad jäid seetõttu koju lõksu.

Omaette küsimus on, kas selle ja sarnaste rahvaspordiürituste koht on kesklinnas. Sügisjooksul osalejate suur hulk ja tervisespordi kasvav populaarsus räägib enda eest. Harrastussportlaste autodesse sundimine, et stardipauk saaks kõlada kuskil linnast väljas, räägib vastu sõnumile, et tervislikult elamiseks pole vaja erilisi tingimusi – sporti saab harrastada igaüks ja igal pool. Ja seda saab teha teisi segamata – seda tõestab tõsiasi, et suurem kära sügisese maratoni ümber tõusis alles nüüd, kui valiti uued jooksurajad, ja autovaba päev jõudis nii mõnelegi linnaelanikule üllatuslikult kaks nädalat varem kätte.

Jaga artiklit

10 kommentaari

Z
zz  /   08:24, 11. sept 2017
Väga tore yritus oli ja nii tore,et Pelgulinnas.Kahjuks liiklus oli korraldamata ja see on tösine viga,aga kindlasti peab jooks jatkuma.Myts maha nende inimeste ees,kes sellise jooksu ette vötavad.Ärge vinguge jooksu peale vaid nende peale,kes orgunnivad meil liiklust,st kysige keskidelt,miks sellised saamatud neil töötavad.Peaks ikka spetsialiste rohkem tööle vötma
W
Wiki-Hiir  /   22:24, 10. sept 2017
NB! Selle-aastane "Autovaba päev" ei ole veel toimunud ja on ette teada.
Autovaba päev 2017
Sellel aastal toimub 24. septembril
http://www.tallinn.ee/est/Autovaba-paev-2017
Sõit on sel päeval tasuta kõigile ühistranspordi kasutajatele, kes valideerivad oma sõiduõiguse Ühiskaardiga või mõne muu piletimüügisüsteemis registreeritud andmekandjaga. Andmekandja valideerimisel ühissõidukis sõitjale 24. septembril piletit ei müüda.
http://www.tallinn.ee/est/tasutauhistransport/Uudis-SEB-Tallinna-Maratonil-osalejad-saavad-tasuta-uh...
Viimasest uudise lingist (23.08) sai ka seda teada:
Maratonist osavõtjatele kehtib ühistranspordis tasuta sõidu õigus ajavahemikul 8.-10. september. Tasuta sõidu õigust tõendavaks tunnuseks on igale võistlustel osalejale Mittetulundusühingu Spordiürituste Korraldamise Klubi poolt väljastatud SEB Tallinna Maratonil osaleja rinnanumber.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis