Seisukoht

Seisukoht | Ole nõudlik ostja (2)

Elis Kusma, toimetaja, 10. september 2017, 19:49
Foto: ALDO LUUD
Tõupaberid, info sugupuu kohta, ostu-müügileping, võimalus looma heaolus kohapeal veenduda, mõistlik ooteaeg ja aretaja veatu taust olid kriteeriumid, mis olid mulle olulised lemmiklooma valides. Mind hämmastab ikka ja jälle, kui palju on inimesi, kes on nõus tõulooma eest maksma küll kallist raha, ent vastu ootavad väga vähe – isegi esmane arstivisiit võib tegemata olla, kui selle võrra natuke soodsama hinnaga saab.

Kui kalliks selline vähenõudlik suhtumine võib minna, kirjutasime hiljuti Õhtuleheski – vaid paar päeva kodus olnud kutsikas heitis tervisehädade tõttu hinge. „Leebem“ variant on loomaarstilt saadavad arved, mis võivad looma esialgu soodsana näinud hinna mitu korda ületada. Ta ei pruugigi päris terveks saada. Ebaaus aretaja, kellelt kahjutasu nõuda, on aga selleks ajaks juba nelja tuule poole kadunud.

Kui poleks inimesi, kes on valmis sellist riski võtma, ei peaks loomavabrikutest rääkimagi – neil poleks lihtsalt turgu. Aga kui ainuüksi looma soetamisprotsess tundub juba liiga tülikas ja keeruline, siis on veel vara (tõu)looma omanikuks hakata.

2 KOMMENTAARI

p
Perekond Tanner 11. september 2017, 21:52
Aitäh, Õhtuleht, et „koeravabrikute“ teemat päevakorras hoiate. Kurb on see, et ka meie tõukoerakasvatajate organisatsioon Eesti Kenelliit ei tee mida...
(loe edasi)
k
Kaua võib jahuda 11. september 2017, 06:02
loomaarstid itsitavad pihku ja kasseerivad raha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee