Eesti uudised

Linnahalli arhitekt: kunstnike grafiti on ajutiselt parim lahendus! (86)

Toimetas Merilyn Närep, 10. september 2017 16:47
Foto: Tiina Kõrtsini
Linnahalli fassaadile joonistatud grafiti on tekitanud palju eriarvamusi inimeste seas. Nüüd on sõna sekka öelnud ka Linnahalli arhitekt Raine Karp, kelle sõnul on grafiti parim hetkene lahendus.
Arhitekt Raine KarpFoto: Kalev Lilleorg

Samal teemal

Avaldame arvamuse muutmata kujul:

„Linnahalli ahritektina arvan, et Silver Seeblumi ja kogu Pirados Stuudio kunstnike äsja fassaadile maalitud teos on palju parem ajutine lahendus, kui eelnevalt halvasti säilitatud ja täissoditud välimusega hoone välispind seda oli. Kogu fassaad on niikuinii juba praeguseks täies ulatuses amortiseerunud ning tuleb renoveerimise käigus kogu mahus välja vahetada.

Seega on selle pesemine või puhastamine täiesti mõttetu. Parem oleks võimaluse korral hoopiski lasta lõpuni maalida ning hoida hoone selliselt kuni täielike renoveerimistööde alguseni.

Pesemine jätab kodanikele ja väliskülastajatele eriti lolli mulje - ühel päeval maalivad ja teisel päeval pesevad. Mingil määral heakorrastatud fassaad parandab kindlasti olemasolevat räämas tagahoovi miljööd.

Raine Karp,                                                                                                             10.09.2017“

Foto: Era

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee