Eesti uudised

Repsi lävendiplaani taga on rahalised kaalutlused? (40)

Toimetas Denes Kattago, 9. september 2017 15:15
Foto: Aldo Luud
Haridusminister Mailis Repsi välja pakutud idee kehtestada gümnaasiumi sissesaamiseks lävend tõukub ilmselt rahalistest kaalutlustest ja vajadusest noori kutseharidusse suunata.

Vikerraadio "Rahva teenrid" saate külalise Peeter Helme sõnul võib Repsi idee taga olla kaalutlus, et kuna riik on päris palju vaeva ja raha kulutanud kutsekoolide sisustamiseks, renoveerimiseks ja arendamiseks, aga inimesed ei taha sinna minna, otsitakse nüüd võimalusi, kuidas neid ikkagi sinna suunata, vahendab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

"Arvan, et see mõte on tekkinud Repsil raha vaadates, rahalistel kaalutlustel, mitte sellise eesmärgiga, et anda lastele-noortele paremat haridust, vaid kuidas saaks riik optimaalsemalt haridust jagada," märkis teine saatekülaline Heidit Kaio. 

Kaio lisas, et gümnaasiumi lõpetanud, kuid edasi õppimisest loobunud noored on tööturul üsna mannetu nähtus ja paraku on neid päris palju, mistõttu on ka küsimus, kuidas seda probleemi lahendada.

"See [lävendiettepanek] tundub natuke kirvemeetod. Võib-olla peaks kuidagi nüansseeritult lähenema," sõnas Helme ja tõi näite Soomest, kus ei lähtuta kindlast keskmisest hindest, vaid arvutatakse see igal aastal põhikooli lõpetajate keskmise järgi.

Kogu saadet saab kuulata SIIT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee