Eesti uudised

Repsi lävendiplaani taga on rahalised kaalutlused?

Toimetas Denes Kattago, 9. september 2017 15:15

40 KOMMENTAARI

o
On/ 11. september 2017 07:17
ka teine kava: kuna maakeskkoolid võtavad vastu keda iganes, siis lävend suruks paljud välja ning need maakeskkoolid pandaks väikese õpilaste arvu tõttu kinni. Jääks vaid põhikooli osa, keskkooliõpilased suunataks mitmekümne kilomeetri kaugusele linnakeskkoolidesse. Ikka rahva tahtel ja hea hariduse nimel.
t
Toivo/ 10. september 2017 08:19
iq ib alla ühe siis saab neist linna- peavõib alati maha võtta jääb romp ikka alles peadpole vaja ega see amet polnagu kulest sõltub munade kvaliteet, kaskoorub või jäävad poliitikutele loopimiseks
t
toivo/ 10. september 2017 08:16
lõpu eksam loebkahest võib saada üleöö viis ja ongi valmis minister haridusele.õpetadaoskavad kõik ise teha ei oska sest vajaläheb annet.kui matemaatika on kaks siis tuleb minna lõbumajja seal ple vaja lugeda arve, vaid spermaliitreid
k
kas paadimees rahandusest ütles et kõik ei pea koolis kaima , kes siis meestsugu või naisugu peavad elatuma seksist./ 10. september 2017 08:12
ma mäletan et tüdrukud kesolid vaesest perest läksid autjuhtiidele seksi müüma.reps käis ka võikuidas siis lävendiga alt ikka vastu. igatorkele venekeeles lõndivad.jääb
n
Nipitiri/ 10. september 2017 08:01
See lävend on arvutatud välja, lähtudes Mailis Repsi enda võimetest. Tallinna 20. keskkoolis töötades oli igavene jama, kui püüdlikule aga vähevõimekale komsomoliaktivistile Mailisele kahe või kolme panid - kohe tuli õppealajuhataja rääkima, et mailis on meil selline tubli ja talle tuleks neli või viis panna...
a
ain/ 10. september 2017 06:26
ma nöustun ,,,NÕUE-,ga..miks ei saaks nüüd koondada ka toompeal rahvast? valdasid ju poole vähem vöi kolm-4 korda? niisiis-toompeale ainult 21 tegelast ja ministreid 2 -sise,-ja välisminister.
k
klassiühiskonna sünd/ 9. september 2017 23:33
Vaja ju kindlustada järeltulijatele priviligeeritud seisus. Loogiline, et nn tegijad (Eesti mõistes) suudavad ja soovivad oma järeltulijatela parema hariduse anda. Samas on vaja ka lihttöötegijaid, eks nendeks saavadki kehvematest oludest pärinejad. Keskerakonna imidžiga see nagu hästi ei haaku, aga eks eesmärk pühendab abinõu.
n
Nõue.../ 9. september 2017 21:53
Riigikokku kandideerijad peavad läbi tegema testid, k.a. IQ jm ja ilma kõrghariduseta riigikokku ei saa ja IQ peab olema 75. Komisjonide juhatajateks saavad ainult 85 IQ-ga, ministriks 99% .
Nii lolli valitsust pole meil EV ajal olnud. Loll ja raiskaja ja valetaja ja kriminaalne...

k
Kala/ 9. september 2017 20:37
Ma ei tea, kas Reps ei ole teadlik tüdrukute ja poiste kesknärvisüsteemi erinevast arengust, sest selline klassifitseerimine soosib tüdrukuid, kelle aju küpseb juba 16. eluaastaks ( just frontaalpiirkond, mis vastutab emotsioonide, seoste leidmise ja andmete töötlemise eest). Poistel areneb aju lõplikult aga alles 20daks eluaastaks! Selles polegi seetõttu midagi imelikku, et poisid selles vanuses (16) gümnaasiumi uue lävendi korral lihtsalt ei pääsegi. See on ette nähtav.
ä
ära uduta/ 9. september 2017 21:43
hooliv keskerakond teostab võimu vaid rahva haridustaseme ja läbi kobarseaduste ka heaolu tõstmiseks. Selles võid raudselt kindel olla !
p
Pöörduda Zoovoliniku poole/ 10. september 2017 19:30
Gümnaasiumi võrdselt tüdrukuid ja poisse - mõlemaid 50%. Kui kehvade võimetega naised peavad saama mittevõimetekohased töökohad, miks siis halvemate tulemustega poisid ei pea pääsema gümnaasiumi?
j
Jauram/ 9. september 2017 20:33
Töötasin üle 20 aasta kunagi meditsiini süsteemis. Organiseeriti tasuta oma töötajatele autojuhi kursused. meil töötas üks ülevalt ladvast potentsiaalne Tondi või Ristiku kooli järglane... Vaja med.tõendit, tol ajal veel ka hullumajast ! Üheltöökaaslasel pea-arst tuttav, tol ajal Haug. Läksid vastuvõtule. See hakkab rääkima: Olin noor ja ei tahtnud sõjaväkke minna...ja mängisin lolli ! Haug kohe vastama, pannes käe õlale: Tead mees, sul poleks olnud vajagi lolli mängida....!? Nii ka praeguse ministriga !
q
Qwert/ 9. september 2017 20:31
Iga tegevuse taga on raha. Lasta nüüd lapsepõlve venitada gümnaasiumi näol, ei ole mõistlik. See on maksumaksja rahva raiskamine. Seega on Repsi ideel jumet. Teiseks, ei saa unustada, et tänapäeva kutsekoolid, ei ole need, mis olid nõukogude ajal. Nende poolt pakutav haridus on konkurentsivõimeline Lääne-Euroopas pakutavaga. Haridusministeeriumil tuleb lihtsalt ameti-/kutsekoolide populariseerimisse rohkem vaeva näha, sest parem juba kindel ja leiba igas olukorras toov amet kui mingi kõrgkooli haridus, mille teadmistega kaugele elus ei jõua.
e
eesti mees/ 9. september 2017 20:33
Kes õppida ei viitsi vüi kelle VAIMSED võimed on viletsad - nendel ei ole küll gümnaasiumi mingit asja! See olgu selge igaühele juba PÕHIKOOLIS!
s
sa pole mingi eesti mees / 9. september 2017 21:45
kui sellist jama suust välja ajad.Lase vähemalt lastel ise otsustada, kas tahavad keskkooli minna või kohe torujürideks hakkata.
l
Loomulikult on rahapuudus./ 9. september 2017 20:24
Tuleb ju saabuvatele kõrgharidusega ("medresse"- islamiusu kool) inseneridele, günekoloogidele jt. alghariduse andmiseks teha suuri kulutusi. Lisaks ülalpidamiskulud - meie keskmine palk vähemalt. Muidu nad solvuvad.
e
Ehk elaks ausalt/ 9. september 2017 20:21
Reps ! Kaalutle nii, et : 1) Koolides ei oleks ,,konkurentsivõimelise palga" saajaid ! 2) Ka kooli juhtkonnad tunneks kella, teaks sõna,,ausus", ,,töökus" tähendust ja ilmuks tööle hommikul kl. 8 kui kool algab ! Et kl. 2-3 aja ei öeldak ,,Tere hommikut!" või oma rahalisi sissetulekuid ei parandataks lausa mitmepäevaste tööle mitte ilmumisega.
n
nojah/ 9. september 2017 20:19
Ega Eesti ei saa ju sarnaneda Putini Venemaaga, kus kohustuslik keskharidus!
a
Aga putini venemaad/ 9. september 2017 22:57
see tegelane oma sônavôtutes ju on korduvalt ülistanud. Mis puutub keskharidust, siis pole see ka venemaal kohustuslikum kui meil.
l
lõpetage lollused!/ 9. september 2017 20:16
Kas tõesti Eestist ei vaevuta leidma normaalset haritud haridusministrit?! See keerab ju lausa mitmne põlvkonna elud tuksi! Jätame oma lapsed hariduseta ja muudkui ostame haritlased sisse !?
Kui suunaks on võetud rahvuse hävitamine, siis öelge seda otse!
m
Ministril on ÕIGUS!/ 9. september 2017 20:36
Ministril on ÕIGUS! Nii tehti juba nõuka ajal, kus nõrgema tunnistusega õpilased pidid minema kutsekooli! See ei ole enam mingi uudis! Ja ka paljudes välisriikides läheb 50....60% õpilasi meie mõistes KUTSEKOOLI!
n
Nöuka ajal/ 10. september 2017 08:16
ei sunnitud kedagi minema kutsekooli.
p
Paraku / 9. september 2017 23:01
ainuke asjalik haridusminister oli Peeter Kreutzberg.
õ
Õigus on/ 9. september 2017 19:30
minister Repsil!!! 16aastane on valija! Seega peaks tal selleks ajaks ju aru peas olema, kuidas oma eluga edasi minna! Kas omandada esiteks väärt amet kutseharidussüsteemis, ja kui meeldib, siis edasi minna kõrgkooli! Kui on otsustanud keskkooli järel minna ülikooli, siis peavad seda otsust kinnitama põhikooli hinded! Keskkool pole lapsepõlve pikendamise koht!!! Ja 15:47 - ärge rääkige lollidest, ! Jutt on lihtsalt laiskadest! Kui Te sellest aga aru ei saanud, siis Teie seda siiski oletegi! Loll nimelt!
1
16 aastane valija/ 9. september 2017 23:05
Aga miks ma ei saa sellisel korral juhiluba, ei saa osta alkot ega tubakat, ja sôjaväes kes on minust isegi paar aastat vanem käituvad relvaga nagu tited. Kes laseb endale kuuli pähe kes teise keha ossa? Nii et minulgi aru sama palju kui haridusministril.
m
mulle tundub/ 10. september 2017 22:15
et ülikoolgi on veel lapsepõlve pikendamise koht. Kas saaks statistikat selle kohta, kui paljud ülikooli sisse saanud eriala vahetavad ja kui paljud üldse loobuvad? Mul kaks tütart. Üks neist vahetas 3 korda eriala, enne kui lõpetas, teine vahetas 1 kord. Praegu mõlemad eluga rahul. Kui ülikooli sisse saanu ei tea, mida ta tahab, siis põhikooli lõpetajalt on seda teadmist suht raske eeldada. Kui selline lävend kehtestatakse, siis peaks HM vähemalt juba seitsmendas klassis hakkama kohustuslikus korras nii kutsekoolide erialasid kui ka kõrgkoolide omi tutvustama. Ka nõuetest teatud eriala omandamiseks peab rääkima. Võib olla korraldada meeste seas küsitlus, kui rahul nad oma haridusega on. Selgelt on poisid ja mehed selles olukorras haavatavam pool.

h
Hetk/ 9. september 2017 18:26
Leian, et Reps ei sobi riigikogusse, veel vähem ministriks. Vastupidiselt tuleb noori ergutada omandama kõrgharidust. Eesti vajab haritud inimesi, mistõttu tuleks Repsil oma tööst loobuda.
Reps soov on ilmselt, et eestlastest saaks jälle hariduseta talupojad. Leian, et ministritena ja riigikogus tohiksid siiski tegutseda ainult eestlased. Reps pole sünnilt eestlane ja hariduseta talupoegade eest hoolitsegu Lätis.
p
Profiõpe/ 9. september 2017 16:59
Kutsekoolid ei tohiks üldse anda keskharidust vaid ainult
ametiõpet peale kohustuslikku keskkoolist saadud keskharidust.
a
9. september 2017 18:06
ainult ühel tingimusel. kutseõpe peaks sel juhul olema põhikooli järel ja kohustuslik peaks olema nimelt kutsekas, aga gümnaasium vabatahtlik.
see on pragmaatiline lähenemine - ütleme ausalt, et kõigi mõistus nagunii akadeemiliste kõrgusteni ei küündi, aga praktiline kutse annab sellistele vähemalt eluspüsimise võime.
ja ega see va kutsekas nohikutele ka külgi mööda maha jookse :DD
t
tegelikult/ 9. september 2017 18:23
mõistlik, aga teostumatu mõte. Pidin omal ajal valima õmbluskallaku, kuigi olin kobakäpp. Praegu olen õnnelik. Õmblejana ei tööta, aga rõivaid parandada ja voodipesu õmmelda suudan ikka, kududa ja heegeldada ka.
t
Tark/ 9. september 2017 18:32
Eestis pole keskharidus kohustuslik,et sa teaks!
p
poliitbroilerid/ 9. september 2017 16:48
Kesikutelt tuleb rumalaid mõtteid nagu küllusesarvest.
m
Maxx/ 9. september 2017 16:42
Reps on lolliks õppinud ennast.
s
selleks pole ôppida vaja./ 9. september 2017 23:08
Teiseks see ôppimine oli rohkem formaatset laadi.
s
see on ainuõige plaan/ 9. september 2017 16:31
kui õppida ei viitsi/suuda/taha, siis pole vaja gümnaasiumi minna, kutsekoolis tuleb amet õppida
õ
õppija/ 9. september 2017 20:39
KAHEMEESTEST saavad ka gümnaasiumis KAHEMEHED...!
t
tse/ 9. september 2017 16:25
Tegelikult mis asjad on gümnaasiumid? Asutused, mis valmistavad ette ülikooliks. Kuid probleem ongi, et misjaoks meile nii palju "pehmeid" ülikooli haritlasi? Alustagem nendest ja küll siis saab ka sotti, mida nimelt teha gümnaasiumidega.
s
see kehva maine/ 9. september 2017 16:24
on kutsekoolidel just tänu sellisele lävendipõhisusele - kutsekooli lähevad ju l o l l i d !!
tegelikult lähevad kutsekooli elulisest vajadusest ka mõned kõrgharidusega, sest neil ei ole rakendust
ei mingit lävendit, küll elu ise seab asjad paika
k
kui riigil / 9. september 2017 16:03
on kavas gümnaasiumide arvu vähendada (nagu telekast kuulda oli), siis tuleb ka gümnasistide arvu piirata. Võib-olla on aeg ka poistel varem arenema hakata või aasta hiljem kooli minna.

r
REPS/ 9. september 2017 15:47
on ikka puhta l-o-l-l-i-k-s läinud, et poetakse raha taha. Raha ei anna haridust, sa viieline peaksid seda teadma aga tuleb välja, et oled lihtsalt l-o-l-l-.