5
fotot
KITSAS VÄRK: Ajakirjanik proovis enda käel järele, kui kitsas õõnsuses oli. (Tiina Kõrtsini)

Kas sa lihtsalt ei vihka seda tunnet, kui võtad neljapäeva pärastlõunal paar pitsi, teed rolleriga ühe tiiru ja järgmisel hetkel oled lõksus saja-aastase pärnapuu õõnsuses? Just nii ühe külamehega aga juhtus. 

Kui Oliver neljapäeva pärastlõunal töölt Läänemaale Lihula valda koju jõudis, siis esimese asjana riivas tema silma maja ette pargitud võõras roller. Külalisi ta ei oodanud, ka õuevärav oli kindlalt lukus. Rollerijuht ise kadunud kui tina tuhka. „Ma ei leidnud teda alguses, aga siis kuulsin kusagilt mõmisemist. Üks käsi paistis ka. Ja selle iidse puu sees ta oli meil,“ näitab mees taevasse kõrguvat pärnapuud, mille seest leidis sinna lõksu jäänud naabrimehe.

 Põgenes mesilaste eest peitu

„Väidetavalt sai ta mesilase käest nõelata ja jooksis sinna peitu,“ muigab Oliver. „Tal jalad enam ei kandnud. Vist oli õõnsusesse siis kuidagi ülevalt poolt sisse saanud, aga alt enam välja ei mahtunud,“ näitab mees kohta, millel on värsked lõikejäljed. Puuõõnsuse ohver olevat olnud istukil asendis. Oliver kutsus kohale päästeameti, kes hädas naabrimehe mootorsaega pärna seest välja lõikas. Õnneks tuli ära saagida vaid üks väike riba iidset pärna, mis takistas mehel avausest väljumist. 

Oliver arvas esiti, et tegemist on rumala vimkaga, ent ühel hetkel mõistis halenaljakat tõsiasja – naabrimees Andrus oli joobnud ega saanud enam ise õõnsusest välja. „Ta  oskas öelda, et tal on päästet vaja. Suur kogukas mees ka, üle saja kilo kindlasti. Ei jaksanud ma teda ise tõsta,“ meenutab Oliver. Mehe sõnul oli ka päästeametile säärasest olukorrast naljakas teatada. 

Mehel pole õrna aimu, kuidas täpselt Andrus puu õõnsusesse  mahtus, samuti ei oska ta selgitada, mis asja oli mehel tema kodu juurde. Vastuseta jääb ka küsimus - kaua mees puuõõnsuses oli. „Ei tea, ei tea. Ütleme nii, et kui seda rollerit poleks olnud, siis ma poleks teda leidnud. Ma poleks siia niisama kolama tulnud,“ muigab Oliver.  Ta siis päris täpselt ikka aru ei saanud kus ta oli? „Ma mõistsin nii palju, et ta arvas, et ta on kodus. Oma puukuuris kinni ja ta karjus oma naise järele,“ meenutab mees.

Andruse koduõuel kohtasime ta pereliiget, kes ütles, et mees magab hetkel õndsat und, aga arvatavasti ta ei soovi juhtunut kommenteerida.

Jaga artiklit

13 kommentaari

V
veteran  /   12:19, 9. sept 2017
Väga hea nali.
P
pealkiri on   /   10:34, 9. sept 2017
ikka väga hea, sain kohe kõhutäie naerda

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis