Eesti uudised

Salapärase reostusega määrdunud kured peavad talvituma Eestis (4)

Geidi Raud, 9. september 2017, 00:02
METSLOOMADE KAITSEINGLID: Janno, Sibelle ja Eesti metsloomaühingu juhatuse liige Katrin Kivi tegid kõik, et kured puhtaks saada.Foto: Stanislav Moškov
Kolm valge-toonekurge tipivad hoiukodu puuris ringi, vitsutavad kala ning näivad olevat kosunud ja rõõmsad. Veel nädalake tagasi hulkusid need linnud määrdunud ja kokku kleepunud sulgedega mööda Mustveed kui pigitondid. Suure vaevaga pesti linnud küll enam-vähem puhtaks, kuid lend lõunamaale jääb neil tänavu ära.

Augusti lõpul teatati vabatahtlikele loomapäästjatele, et Mustvee kandis jalutab ringi neli kurge, kelle suled on vahataolise väga kleepuva ja sitke ainega kinni hakanud. Päästjate kohale jõudes jalutas autopesula õuel ringi aga vaid kolm määrdunud kurge. Kohalike väitel oli neljas kurepoeg tapetud. Ka ühe päästetud kure seljapiirkonnast leiti märke julmast vägivallast – tal oli kolm õhupüssihaavli suurust haava. 

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

23. märts 2018, 10:25
VIDEO | Eestisse saabus eriti varajane valge-toonekurg
30. august 2017, 08:10
FOTOD | Mustvees muutis tundmatu aine kured lennuvõimetuks

4 KOMMENTAARI

j
Jah 9. september 2017, 23:31
Kas tõesti need 3 tarka seal aia najal nüüd teavad milline on haavliauk või muidu vigastus.Ilma igasuguse vet. hariduseta inimesed teevad nüüd siis otsuseid ,kes lendab,kes sureb,keda ravida ja kuidas ravida ja millega .Ohh mulle tundub ,et teevad ennast liialt targaks.
p
pildil kolm kurge 9. september 2017, 11:00
kui nii siis nii
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee