Florida valmistub orkaan Irma tulekuks (AFP/Scanpix)

USA Florida osariik valmistub orkaaniks Irma, mis pärast purustavat laastamistööd Kariibi mere saartel peaks jõudma osariigi rannikule kohaliku aja järgi laupäeva õhtul.

Miami Beachi linnapea Philip Levine võrdles lähenevat superorkaani tuumakatastroofiga ja soovitas elanikel ajutiselt oma kodu maha jätta. „Ma ei ole kunagi mõelnud, et mul tuleb kunagi öelda: „Lahkuge Miami Beachist!“ kuid nüüd on see päev käes,“ ütles ta. Linnapea lisas, et Florida ja Georgia osariigi rannikul on saanud kodust lahkumise korralduse miljon inimest. Florida osariigi kuberner Rick Scott ütles reedel, et kõigil osariigi elanikel tuleb valmistuda võimalikuks evakueerimiseks. Tegemist viimase aastakümne suurima massievakueerimisega. ÜRO hinnangul mõjutab orkaan Irma kuni 37 miljoni inimese elu. Ettevaatusabinõuna seisati Floridas kaks aatomielektrijaama.  

Jaga artiklit

8 kommentaari

N
Nojah  /   08:19, 9. sept 2017
Eks ongi omal maal natuke tegemist. Käivad tegevusetusest küll Aafrikas, küll Aasias, küll €uroopas oma sõdu pidamas. Jätavad nüüd ehk Korea rahule.
  /   20:59, 8. sept 2017
Texast tabas enam kui 50-ne aasta tugevaim, neljanda kategooria troopiline torm.
Texases on paljud linnad maatasa, miljonid inimesed kodudeta,
kahjud ca 190 MILJARDIT dollarit.
Floridas saab veel õõvastavam olukord olema, sest IRMA on mitu korda suurema purustusjõuga kui seda oli see Harvey orkaan.
Orkaan Irma on ekspertide sõnul Atlandi ookeani üks ajaloo suurematest purustusjõuga orkaanidest.
Mujal ameerikas liigub rahva seas arvamus, et see on Jumala kättemaks just nendele osariikidele, kus oli suurim Trumpi valijate protsent.
Floridas valisid Trumpi rohkem kui 90% valimisõigusega inimestest
Texases oli umbes sama %.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis