Ka pealinnas Mexico Citys tulid inimesed pärast maavärinat tänavatele.Foto: REUTERS/Scanpix
Aadu Hiietamm 8. september 2017 17:57
Mehhikot raputas kohaliku aja järgi neljapäeva õhtul kell 23.50 (Eestis oli siis 6.50 reede hommikul) sajandi võimsaim maavärin magnituudiga 8,2, vahendab BBC. Esialgsetel andmetel sai surma 60 inimest. 

Maavärina kese oli Vaikses ookeanis umbes 87 kilomeetri kaugusel Pijijiapani linnast edelas 70 kilomeetri sügavusel. Maavärinat tundis umbes 50 miljonit mehhiklast ning elektrita jäi miljon inimest. President Enrigue Pena Nieto hoiatas, et ohvrite arv võib veel kasvada. 

Samal teemal

Kommentaarid  (5)

!!! 9. september 2017 02:42
Suurem osa hukkub ikka ebakvaliteetsete hoonete kokkuvarisemistes. Mis ei ole taolisteks vappumisteks sobilikud ega piisavalt vastupidavad, Näiteks ühekordne tapp-palkidest palkmaja on märksa vastupidavam kui telliskividest laotud mitmekordne hoone. Aga mongolite vitstest sõrestikul viltjurta püsib püsti isegi 9-pallis maavärina korrel.
??? 8. september 2017 21:05
Sajandi maavärin? Viimase 100 aasta, XX sajandi jooksul on olnud märksa võimsamaid, katastroofilisemaid ning ohvriterohkemaid maavärinaid. Ja XXI sajand on veel ees. Mille põhjal siis nii pretensioonikas tiitel?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS