Fotol on Westonis asuv Publixi pood, mis eestlanna sõnul on muidu täiesti tavaline supermarketFoto: Erakogu
Piret Kütt 8. september 2017 14:54
USA Florida osariigi poole on teel võimas orkaan Irma, mis peaks USA kaguosa tabama juba sel nädalalõpul. Viienda kategooria orkaan on kohalike inimeste elud pea peale keeranud juba enne oma saabumist. Floridas elav eestlanna Helena (perekonnanimi toimetusele teada) ütles Õhtulehele, et väga raske on leida nii vett kui bensiini. Samuti on poed kaupadest tühjaks ostetud.

Fotol on Westonis asuv Publixi pood, mis eestlanna sõnul on muidu täiesti tavaline supermarket Foto: Erakogu

Viimased 14 aastat Floridas elanud Helena on enda sõnul kogenud palju torme, nende hulgas on üle elatud 2005. aastal palju kurja teinud kolmanda astme orkaan Wilma. „Aga see torm, mis nüüd tuleb, on päris jube!“ tunnistas ta.

„On olnud väga raske leida bensiini ja vett – täpselt nagu vahepeal Vene ajal.“

Eestlanna sõnul on väga paljud Floridast evakueerunud. „Mul on ka väike laps. Kaalun veel evakueerumist, aga kuna on ummikud ja vabu hotellikohti ei ole isegi Alabamas, siis otsustasin kohapeale jääda,“ rääkis ta.  

„Alguses ma ei kartnud, sest panime majale metallist plaadid ja mõtlesime, et pole hullu – kõigest järjekordne orkaan. Nüüd on hirm suur!“ tunnistas Helena täna pärastlõunal.

Õnneks tulid metallplaadid kaasa juba majaostuga. „Poest võib leida vaid puidust plaate. Neid loomulikult ei ole juba mitu päeva,“ ütles naine. Elu korraldamisel ning asjade varumisel tuleb floridalastel hirmsa orkaani eel pingsalt jälgida Facbookis tegutsevaid gruppe. „Näiteks eile südaööl teatati, et on võimalik saada bensiini ning sõitsin kohale.“

VAIKUS ENNE TORMI: „Praegu on vaikne, õhtupoole läheb tuulisemaks,“ ütleb eestlanna pildi kommentaariks. Foto: Erakogu