103 kommentaari

S
sirp ja vasar  /   10:07, 10. sept 2017
Mina võtaksin selle väeosa ülemal pea maha. Poisse kamandada ja nende kallal verbaalselt vägivallatseda oskab, aga nende hingelistest vajadustest ei hooli üldse. Ajateenijad ei ole hingetu kahuriliha, vaid neil kõigil on hing, vajadus hoolimise , ärakuulamise mõistmise ja lohutuse järele.Kui ajateenija kogeb kaiseväes mõnitusi, vägivalda ja ebaõiglust ning ta hingelised vajadused jäävad rahuldamata, muutub selline poiss viitsütikuga pommiks- ta kas sooritab väeosas enestapu, nagu seda tegi see õnnetu Jarmo Jõhvi pataljonis või laseb teda mõnitanud teenistuskaaslased maha nagu tegi seda õnnetu leedu noormees Arturas Sakalauskas 1987.aastal NõUKOGUDE Armee ühes väeosas, kus ta viidi mõnitamise ja peksuga nii kaugele, et ta laskis teenistusrelvast maha seitse teda mõnitanud teenistuskaaslast. Hiljem oli ta psühhiaatrilisel ravil ja tema edasine saatus kujunes kindlasti traagiliseks. Sellest räägib ka otsekohene ja hoiatav dokfilm "Tellislipp" ("Kirpitshnõi flag", NSV Liit 1987). Uuema aja Vene sõjaväest meenub sama võigas kuritöö, kui ajateenijal Andrei Sõtshovil lõikasid teenistuskaaslased peenise maha. Eesti Kaitseväes toimuvada ajateeniate surmad ja vigastused annavad järgmiste aastakäikude kutsealustele sõnumi, et kaitseväe ajateenistus on eluohtlik ja seetõttu hakkavad nad kaitseväest kõrvale hoidma. Ma nõuan: lõpetage jalamaid ajateenijate mõnitamine kaitseväes ja kohelge neid inimlikult, hoolige nende hingelistest vajadustest ja kuulake neid ära!!!
M
mees57  /   19:41, 9. sept 2017
Tere tulemast Eesti sõjavägi! Vene kroonus polnud ka selliseid seike eriti kahe aasta jooksul. Ole ise mees ja kurat võtaks, ära ole äpu!
Baaris on kõik mehed, aga ei saa seda 8 kuud ära oldud..., häbi!
X
xx  /   18:50, 9. sept 2017
Jälle peab selle vene sõjaväe teemaks võtma,automaat seisis öökapi Kõrval,laetud ja puha,ei lasknud keegi ennast maha ega teisele varbasse:) ,vene kroonus sai olla kaks aastat...
1
123  /   13:44, 9. sept 2017
anna lollile veel relv kätte
K
Kaldun arvama,  /   11:36, 9. sept 2017
et kogu maailmas on midagi valesti, kui juba noored ei taha siin elada...
S
Sageli noortel  /   14:05, 9. sept 2017
lihtsalt vasika aru. Armsam saadab rse ja sellise tühja asja pärast juba elu isu otsas.
K
kaevumeister  /   09:40, 9. sept 2017
Nõrganärvilisi kõik kohad täis. Tööd pole tehtud ja kui koolst järsku ajateenistusse juhtub, kus isegi nutitelefoni ei saa igal ajal kasutada ja sõjamänge mängida ongi tulemus käes.
K
kanaema  /   22:17, 8. sept 2017
Kui noor inimene hukkub on see suur õnnetus, kui aga endalt ise elu võtab, tekivad küsimused. Miks just nii, miks just tema, kuidas oleks saanud ära hoida. Kaitsevägi ei ole lasteaed ega puhkekodu, kaitseteenistust läbivad täiskasvanud, mitte lapsed. Täiskasvanud, kellele on öökimiseni ohutusest räägitud, nad teavad ju kõik kuidas relvaga ümber käia, aga ikkagi. Ei saa süüdistada kaitseväelasi, et nad midagi tegemata jätsid, olen kindel et kõik võimalik oli tehtud ja enamgi veel... Kahju elamata jäänud elust ja poisi lähedastest. Kaastunne.
  /   22:40, 8. sept 2017
laip leiti väidetavalt kaks tundi hiljem. kui see tõsi on, siis kuidas on selline asi võimalik?
R
Reservis  /   21:44, 8. sept 2017
Mainin siia veel siis, et relvaga tehakse nädalaid kuiva trenni enne, kui pauku tegema hakatakse. Peale seda tuleb paukmoonaga harjutused. Terav moona ei ANTA enne kätte, kui ülemad on rahul relva käitlemisega! Tänapäeva noored on ülbeks läinud, igatepidi uhkeks, ei allu isegi lihtsatele asjadele, nii kui asi natuke raskemaks läheb loobutakse + igast vägevate sõnadega. Mina pooldan kohustuslikku värbamist ja eriti austan naisi kes sinna lähevad. Nemad on reaalsed vabatahtlikud. Kui nemad suudavad seda läbi teha siis peaks suur häbi olema meestel kes mõtlevad igast asju välja et minema saada "kõvad mehed". Teenisin mehega, kes ei olnud absoluitselt vaimselt tugev, kannatas igasuguseid asju välja, nuttis ja tegi. Hambad ristis tegi selle ära. Väes õpid ennast rohkem tundma, kannatama tõelist raskust. Välja tulles sa taipad, kui palju sa tegelikult õppinud oled ja kaugele jõudnud, maailma pilt muutub reaalsemaks
S
spets  /   21:36, 8. sept 2017
"põõsast kuuldus kaks lasku" kes lasi teise lasu?
J
jaa  /   20:42, 8. sept 2017
enesetapp põõsas- peab ikka väga suurt viha enda vastu pidama!
T
Toslem  /   19:48, 8. sept 2017
Ehk oli poiss lihtsalt väsinud kruusahunnikuid ühest paigast teise kühveldamast, öösel paelapoistele kanakoibade küpsetamisest ja muude teenuste osutamisest? Kunagi öösel Koidula piiripunktis piiriületust oodates sai seda köike nähtud.
R
rks  /   08:21, 9. sept 2017
Kunagi olid sõjaväes ka musketid ja anti piitsa või karistuseks kadalipp,söödi koormahobuseid jne .... Ajad on edasi läinud kulla mees. 99 prossu ajateenijatest on ikkagi päeva alustades pigem naerul kui nutul näoga. Asju võib juhtuda aga need on üliüksikud erandid mis võivad juhtuda ka koolis või mujal tsiviilelus.
V
vaimuhaiged  /   17:51, 8. sept 2017
Kui ikka peas miski paigast ära aetud on mis sinnamaani ühe noore inimese viib, et lausa endalt elu võtab siis ei saa siin küll süüdistada vaid kaitseväge ega seal töötavat kaadrit, kõigil ei jõutagi koguaeg silma peal hoida ja asi toimub siiski eeldusel et tegemist on täiskasvanud inimestega kes ehk siis ka käituvad vastavalt, pigem süüdistaks ennem ebapädevat arstilku komisjoni ja ilmselgelt tuleks ka uurida milline "lõbus" eraelu tal olla võis mis võis selle tembuni viia aga eesti kaitsevägi on üks lihtsamaid kohti ja kui keegi ikka veel ulub kui raske ja nad ei saa hakkama siis no tõsiselt aeg ikka peeglisse minna vahtima, vene kroonus oli 1 aasta raske teine oli lihtsalt nii öelda passimine, eesti kaitsevägi 3 kuud rügamist ja siis ka sisuliselt passimine kui just nak-i minek pole siis saad tõesti törts rohkem aktiivsust.
J
Jaan  /   14:32, 8. sept 2017
Võtke ära laste käest relvad...
  /   14:21, 8. sept 2017
jõhvis ja mujalgi on asi hull,oh tuleks VALGE LAEV
S
Suitsiid?  /   14:12, 8. sept 2017
Kontrolllask oli liiast!
E
ehk oli nii,et  /   14:19, 9. sept 2017
salves oli kaks padrunit ja relv oli automaatrežiimil...
P
Paks koer   /   10:07, 8. sept 2017
Paraku on nii, enesetapjaid ei austata.
.
.  /   11:14, 8. sept 2017
Mina lapsevanemana arvan, et nende sündmuste uurimustulemused peaks panema meediasse ning lisama juurde anonüümse kommenteerimise võimaluse ilma ohuta, et kommenteerija üles otsitaks ja talle süüdistus esitataks. Vaid siis, kui anonüümsete kommenteerijate keskmine arvamus klapib uurimustulemustega, võib oletada, et tulemused on objektiivsed. Igasuguste vene kroonu meenutajate, lumehelbekestele viitajate, mammapoegadele ja nannipunnidele osutajate arvamused ei maksa seejuures midagi. Ma tahaks teada, kuidas näevad juhtunud sündmuseid need, kes poistega koos teenivad, ja need, kelle ülesanne on jälgida, et sõjaväesüsteem toimiks mõtestatult ja hoolivalt.
Ma tahan olla kindel, et mu sõjaväkke minevad lapsed tulevad sealt eluga tagasi. Jah, ka lasteaias võib laps surma saada, kui lasteaednik ei oska ette mõelda ega suuda kõigil lastel silma peal hoida. Aga sõjaväes on ju koos täiskasvanud, ehk isegi arukad inimesed. Kuidas on võimalik, et arukate täiskasvanute seltskonnas tekib selline olukord, kus vabatahtlikult ajateenistusse tulnud inimesel ei ole muud võimalust ületamatult ebameeldivast olukorrast pääsemiseks kui end maha lasta? Mis asi on see, mis on jäänud tähelepanuta? Või millest lihtsalt ei hoolita?
Kes te siin parastate ja ilgute - mõelge sellele, et kui see traagiline juhtum kalevi alla lükatakse, siis ei muutu süsteemis mitte midagi, ning järgmine, kes rahuajal elu kaotab, võib olla teie enda lähedane. Loodetavasti ei ole parastajad ise mitte mingil moel praeguse Eesti kaitseväega seotud.
6
678  /   12:37, 8. sept 2017
Tuleks uurida ka seda, mis tsiviilis toimus. Samahästi võis põhjus olla hoopis eraelus ning tänu KVle sai ligi relvadele ning tegi asja ära. Kuna Eestis tegelikult niisama ikka suht raske relvale ligipääs saada.
T
Teeline  /   20:51, 8. sept 2017
Ja ongi lumehelbekesed. 8 - 9 kuud teenistust, sellest iga jupi aja tagant puhkus ja ikka nutetakse, et raske. Just nimelt vene kroonuga tulebki võrrelda.
V
võrdle kui tahad  /   06:52, 9. sept 2017
kõik oleneb ümbrusest, sisekliimast ja ülemuste sobivusest inimesi juhtida.. Millisel ajal midagi toimub ei omagi tähtsust. Käisin sõjaväes vene ajal ja nägin inimese murdumist . Kui keegi sattus kiusu ja mõnituste alla , siis inimlikkus kadus . Seda polegi võimalik kaugemalt näha. Pääseteeks oli ka siis paar juhust, kus nooruk kas lihtsalt põgenes, relva kaasa haarates või tegi lihtsalt julgema otsuse ja lõpetas lahendamatu olukorra koheselt.
Õ
Õhtulehe toimetusele  /   08:41, 8. sept 2017
Kohutav, milliseid ilkuvaid kommentaare siia kirjutatud on. Õhtuleht, palun sulgege see kommentaarium.
-
---  /   08:37, 8. sept 2017
jajah, saadame kõik lapsed peale põhikooli gümnaasiumi ja ärme nõuam eneil matemaatikat rohkem kui 1+1. Lastele ei tohi liiga teha. Ja enamus lapsukesi pole elus kunagi ka oma tuba koristanud, taldrikut puhtaks pesnud, oma jalakesega palli löönud. Kindlasti on neil käpas arvuti, alkohol, narkots. Õrnad lillekesed puutuvad kokku elu t'õsise poolega esmakordselt, kui kaitseväkke satuvad. Kõik algab kodust. Kindlasti hoiaksid mammakesed oma pojukesi haigeks tunnistades oma kodukeses turvaliselt. Kui palju poisse on hukkunud ja vigaseks jäänud joomasena autoavariides, üledoosis... See on loomulik kadu ja õnnetus. kaitseväes hukkunud noormees on riigi süü.
E
Ed  /   08:54, 8. sept 2017
Sa nagu oleks tundnud noormeest? Ma oleks täpselt sama tahtnud öelda.
E
eduardile  /   12:57, 8. sept 2017
lugesid ikka lõpuni selle, mida --- kirjutas? täielikku jama ajad.
V
vikat  /   08:15, 8. sept 2017
vene kroonus oli kaks aastat ikka ohutum lasksid püssi,loopisid granaate ,suitsupomme hüppasid langevarjuga ja tulid elusa ja tervena tagasi ja olusid ei anna praegustega võrreldagi
E
Eesti...  /   07:39, 8. sept 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   08:04, 8. sept 2017
Kui inimene on l. siis seda igavesti. Õnnitlen rossijaani.
V
viljandlane  /   07:30, 8. sept 2017
Avalikkus ei tea,miks see poiss ennast maha lasi aga spekuleerib sellest hoolimata täistuuridel.Korraldatakse uurimine,kuid pole lootustki,et TEGELIKEST põhjustest avalikkus teada saab.Ja pole vajagi...!Üldiselt pean mingit dedovšinat kellegi omal ajal vene sõjaväes teeninute fantaasia viljaks.Olen rääkinud päris paljude armees käinud poistega ja keegi pole sellisest nähtusest rääkinud,et see ka meil eksisteeriks.Kes teab kindlalt,et põhjus polnud kasvõi näiteks armusuhetes....?
E
eks  /   07:05, 8. sept 2017
mõni kindral saab jälle tärni juurde
T
Tõik  /   06:59, 8. sept 2017
on, et tänased junsud on nannipunnid, seda juba kodusest kasvatusest tingitult. Pealegi võimutseb ülelüldine pohhuism, seda peaministrist ja presidendist alates. Nii on isegi ime, et nii vähe pupujukusid mõnda kuud ei suuda läbida. NA-s teenides oleks esinenud massienesetapud.
Seega on põhjus meie enesekasvatuses, seda tuleb kiiresti muuta. Palju nõudlikumaks ja karistuslikumaks. Et meie arad pätid muutuks julgeks ja mittepätiks. Muidu panevad terved roodud venelaste sissetungi ajal metsa plehku või lähevad rivilaulu lauldes käed üleval üle Putini poole.
A
artikkel maiäss!  /   06:12, 8. sept 2017
Ei tehta kuulil ja padrunilgi vahet.
P
Padrun  /   07:00, 8. sept 2017
ärastatakse eraldi. Ja rohi eraldi.
M
mis toimub  /   03:21, 8. sept 2017
aga statistiliselt on selle aasta kaheksa kuuga üks hukkunud ja üks vigastatud... oleneb rõhu asetusest.
M
mul on  /   02:17, 8. sept 2017
kahju, et see kellegagi nii läks. siiras kaastunne omastele. aga lõppeks, me ei saa olla nii nõrgad. sõjavägi on koht, kus vahel saadaksegi surma. olen minagi vene sõjaväes seda näinud. enamus oma lollusest. mina küll eesti sõjaväes ei kahtle. sõda on kõige jubedam asi, mida ma suudan välja mõelda ja samas olen ma kogu aeg selleks valmis. kui keegi tuleb, siis ma lähen talle vastu, kasvõi paljakäsi.
T
tsuhkna  /   23:10, 7. sept 2017
miks kommentaari ei avaldata?
  /   23:09, 7. sept 2017
Kahjuks olen samuti nende hulgas, kes Eesti Kaitseväe ajateenistuses toimuva pärast olen sügavalt kurb. See noorsõdurite mõnitamine ja alandamine ning ebaproportsionaalne kollektiivne karistamine on igapäevane ajateenistusega kaasnev nähtus. Olin uhke, et minu poeg ei püüdnud simulanti mängida, kuigi tagantjärele tarkusena oleks seda pidanud tegema. Sa võid saada sõdurieksami kuldmärgi ja läbida lõpurännaku parima jaona ning teha Nato testi suurepärase tulemusega, kuid alandamiseks sa valmis ei ole. See on ju meie oma riik ja kaitsevägi, kelle üle peaksime uhked olema. Nii kurb, et vaatan nüüd Vabariigi Aastapäeval sammuvaid sõdureid hoopis teise, vihaga segatud nukra pilguga.
T
Tegu  /   07:02, 8. sept 2017
on pigem memmekatega, kel seni kõik õigused, nüüd aga peavad alluma rangele korrale. Tavaline kooliklass, kus igaüks võib vastu haukuda, õpetajat mõnitada või kuularitega musa kuulata, erineb sõjaväest 100%. Meiekasvatatud ludrid aga on tähtsust ja õigust täis ega taha alluda seerude käskudele, targutamine on eestlastele üldse omane.
N
nojah?  /   22:41, 7. sept 2017
See nüüd mõni ajateenistus, see teenistus oma talu sauna taga. Olin kolm aastat vene sõjaväes, siis oli lubatud 7 protsenti õppustel inimkadu, mille eest ükski ohvitser ei vastutanud. Nägin, kuidas poisid poosid endid ja ülemuste lohakuse tõttu õppustel surid.
  /   07:15, 8. sept 2017
Ole siis rahul, et nii "kõva mees" oled. 7% jutt on jama.
E
ei noh  /   22:30, 7. sept 2017
"kahetsusväärne vahejuhtum" on siis ajakirjanike (?!) või kaitseväe (??!!) nimetus tragöödiale, kus inimene kaotab elu... mnjah
R
Reservväelane  /   22:25, 7. sept 2017
vôiks ikkagi kuuli ja padruni vahel vahet teha. Vôi on tänapäeva kaitseväes tôesti ôhupüssid ja musketid relvastuses? :)
O
ottkosmos  /   22:31, 7. sept 2017
lugesin ja naersin, nooremseeru v ajakirjaduslik liialdus - loe: rumalus? kuul...teadmiseks, nn tavalugejale on ainult padruni otsas olev metallist teravik, mis peale lasku välja lendab ja see on täiesti ohutu asi eraldiseisvalt asi va kui selle alla neelad. Kuul on see, mis tapab, kuid selleks, et ta tapaks on vaja, et padrun saaks lööknõeldaga laksu tongi sisse, mis paneb plahvatama püssirohu. Ilma selleta on isegi padrun täiesit ohutu asi, võid haamriga lüüa ning yldjuhul ei juhtu midagi, läheb katki ainult ja püssirohi tuleb väja ja kuul otsast ära. Terminid on olulised! Peale seda ma rohkem artiklit ei viitsinud edasi lugeda, kui juba sellises asjas eksitakse, siis ei ole lootustki, et muus osas tark jutt on.
L
lenda kosmoses edasi  /   07:57, 8. sept 2017
Tong on tegelikult sütik, püssirohi mitte ei plahvata, aga põleb, kuul ei pruugi olla "teravik" nt watcutter tüüpi kuul, haamriga pole tark padrunit peksta- üks mees jäi tervest labakäest nii ilma jne...
Tahtsid "terninoloogiliselt" tarka panna, kuid ei tulnud just hästi välja.
P
PPV  /   10:38, 8. sept 2017
Ega su oma jutta ka palju targem pole, loe n. Plahvatuse selgitust,
Aga haamriga padruni pihta . . . isegi paukpadruniga saab "heal juhul viga".
A
Arkebuus  /   11:56, 8. sept 2017
Must püssirohi põleb tõesti, aga tänapäevane püssirohi plahvatab, sa isetehtud tarkpea.
Ä
Ära vaidle  /   21:18, 8. sept 2017
Ballistikas ei loeta nitrorohu põlemist plahvatuseks. Plahvatuse tahke aine gaasiliseks muutumine plahvatuse korral on nt 9000 m/sek. Püssirohu põlemist loetakse kiireks põlemiseks, tuleb eristada lõhkeaineid ja nitropüssirohtu.
A
Arkebuusile  /   01:22, 9. sept 2017
Plahvatab KOKKUPRESSITUD püssirohi, aga padrunus ta ei ole kokkupressitud ja seal ta pôleb.
A
Arkebuus  /   11:54, 8. sept 2017
Pole need ainsad ajakirjanikud, kes ei tunne terminoloogiat. Vaata meie keelde tõlgitud filme - alatihti saavad kuulid otsa:-) ... ning isane hirv on sokk ja põdral on tall ja nii edasi. Eks ta üks üldhariduse allakäigu tunnus ole.
  /   22:25, 7. sept 2017
Kaastunne omastele Ja see on meie eesti riik kes ise hävitab oma rahvast Uskumatu
S
See on lihtne  /   22:17, 7. sept 2017
Äkitse DEDOVSHINA tagajäejed !
A
Anaalseks ei ole tabu!  /   22:16, 7. sept 2017
Mis toimub?! Keegi Rõivas sai kahe kuuga staabiohvitseriks! Aga palju selliseid Rõivaseid Eesti sõjaväes töötab? Või kaitseministeeriumis?
E
eks ole  /   22:45, 7. sept 2017
kahe kuuga ohvitseriks, kuue kuuga trollijuhiks!
O
on jah  /   07:57, 8. sept 2017
Üheksa kuuga emaks!
  /   07:17, 8. sept 2017
2 nädalaga ikka
R
Rätsep  /   12:15, 8. sept 2017
Kui palju selliseid töötab? Vastan sulle: väga vähe! Niiii andekaid nagu Rõivas ei saa lihtsalt kuigi palju olla.
S
Soomest  /   22:07, 7. sept 2017
Mida Eesti riik on teinud, et toetada peresid,lisaks paljulapselisi? Mitte midagi, et toetada peresid, kus kasvavad poisid, kaitseväkke minevad, pole neil mingeid fyysilisi harrastusi olnud, kõik maksab! Poiss käis mitu korda arsti vastuvötul seal- löpuks andis alla. Kurb! Kaastunne ja sygav selline.
R
reamees  /   22:16, 7. sept 2017
raske õppustel, kerge lahingus.
Kindel aga on üks. Keskerakond hoolib !
K
kuidagi väga  /   22:01, 7. sept 2017
veider, poiss sai ehk valesti aru, ülemus ütles, et lase jalga ja tema kuuleka sõdurina kohe laskis, mõtlemata, et kästi vaateväljast kaduda.
T
terror  /   21:54, 7. sept 2017
Niigi saadame raske südamega oma pojad teenima ja siis..., sellised uudised. Masendav!!!
A
Ai-ai-ai  /   22:29, 7. sept 2017
Saatke oma memmekad kerge südamega vene kroonusse siis. Kaks aastat kuskil Siberi karu P-s vôi Keskaasia kôrbes, ja ei mingit kodus töllerdamist igal nädalavahetusel.
A
Ants  /   21:53, 7. sept 2017
Riho astu tagasi !
S
Sõjaväes pole lapsed, vaid on sõdurid.  /   21:52, 7. sept 2017
Võetakse asja mänguna. Aga tapmine ja surm (kõigi relvade ainukene eesmärk see ongi) ei ole mäng. Pikaleveninud rahu on inimestes ohutunde kustutanud. Sellised vahejuhtumid näitavad vaid ühte - Eesti Kaitsevägi pole tõsiselt võetav.
N
Nato  /   22:32, 8. sept 2017
Lisaks juurde. Need noored poisid-lapsed-mehed, kuidas keegi neid suvatseb nimetada peaksid teoreetiliselt kaitsma Eesti Vabariiki. Tänapäeval siis need loetud tunnid, kui jõuavad appi NATO "kõrilõikajad". Muideks, teiste riikide, kaasaarvatud NATO armeed koosnevad ju samasugustest "lastest". Vabadussõjas otsustasid sarnased "lapsed" sõja saatuse. Aga küllap siis olid poisid poisid, mitte munadega tüdrukud.
M
matilda  /   21:51, 7. sept 2017
Häbi Eesti pärast! Muud tegelikult siin riigis ei tehta,kui JUUAKSE, LAABERDATAKSE ja tehakse PÄTTUSI!!!!! Igal jumala õhtul lähen pisarad silmas magama,hommikul ärkan ja loen juba UUT Estonian Horror Story-t!!! Kõik mandub,kõik!!!:(
H
Hetk  /   21:51, 7. sept 2017
Ajateenistuses peavad vastu ainult füüsiliselt ja vaimselt tugevad poisid. Kuid palju neid on? Paljude lapsepõlv pole andnud neid omadusi, mida on ajateenistuses tarvis.
Arvestades paljude noorte tervist tuleks kohustuslik ajateenistus kaotada. Kus on garantii, et järgmisel korral ei lenda kuulid kaaslaste pihta?
R
R.N  /   22:31, 7. sept 2017
Sinu jutt on tõsi Kes on neid ettevalmistanud? Mitte keegi, jutumärkides arstlik komisjon ja ja valmis saime taas 1 rivvi. Kurb, Jarmo ju käis arsti juures, paistes jalad, ma ei jäta seda asja nii, sest mu lähedased kannatavad, tahan teada, kes se nii tark arst seal oli, et kaebas ainult fyysilisi kaebuseid, mis on fyysilised kaebused- VALUD ja valud ajavad inimese hulliks sõna otsese mõttes. Teda viidi enetapuni!
J
just  /   22:47, 7. sept 2017
ka see arst peab vastutama
  /   23:03, 7. sept 2017
Jah
R
R.N  /   23:23, 7. sept 2017
Loomulikult peab, kui poiss vaevleb valudes, kas sina vastutaksid, halloo
R
R.N  /   23:53, 7. sept 2017
Kui oled arst, siis õige arst, pead patsiendi vaevused ka tõsiselt võtma! Tekkis kysimus sellele arstile, millise vandenõu ta andis, enne kui sai arsti "paberid"
N
noor naine  /   05:53, 8. sept 2017
julgustan ja tungivalt soovitan asja edasi uurida kõrgemal tasemel. muidu jääb selline tavapärane jama seal korduma. seal ei kiusa harimata matsid mitte ainult noori ajateenijaid, vaid oma kaastöötajaid. harimata, s.t võetakse vastu krim. korras karistatud isikuid, töötajad ei oska korralikult eesti keelt ja jagasid siin mõni aasta tagasi facebookis rumalusi ja isegi roppusi, ülbitsetakse, mõnitatakse ja tehakse veel palju muud, mis sööb närvid ära, või õigemini... jäetakse õige tegemata ja kuulatakse endast lollimaid. väga paljud normaalsed inimesed on sellepärast sealt töölt ära tulnud. seal lihtsalt ei ole võimalik töötada. sõjaväes peaks olema peaaegu laitmatu käitumisega inimesed, kes teavad midagi meditsiinist ja ajukeemiast üldisemalt. head arstid seal töötada ei saa, sest kui tööd teha hinge ja täie pühendumisega, ei tule patsientidel lõppu. ja las ma rõhutan, MITTE simulandid, vaid tõelised patsiendid. samamoodi võiks vaadata üle töötajate perekonnad, sest sealt võib leida vähemalt ühe abikaasa, kes käib mõrvari, kui isegi mitte mitmega läbi. mida rohkem inimesi asjaga tegeleb, seda paremaks olukord muutub. palun ärge pigistage ebaõiglusest kuuldes silmi kinni, muidu ei muutu midagi. aa, muide hoiatuseks... osa neist töötajatest on võimelised valetama ka kohtupingis.
A
ajateenija ema  /   08:47, 8. sept 2017
Jah,,olen ka Jõhvis toimuva pärast vihane.
J
jh  /   18:04, 8. sept 2017
Kas oled vihane, et ei ole suutnud oma poega kasvatada... tea, et ajateenijad on ühiskonna peegel ja seal tuleb välja väga hästi see, kuidas on neil kodune kasvatus.
T
to Hetk  /   23:32, 7. sept 2017
Minu arust on kõige tähtsam siiski vaimne pool. Füüsilist poolt saab enne kaitseväge treenida. Aga katsu sa vaimset poolt treenida. Mõnitamist on kaitseväes küll ja küll, nii kaadriväelaste, kui oma kaas-ajateenijate hulgas. Mingit ühtekuuluvustunde jura võib kohata vaid rasketel treeningutel ja rännakutel, aga ka seal mitte alati. Vabal ajal ja tähtsamate ninade silma alt ära olles käib tihti peedistamine. Näiteks ajateenijad jaoülemad - nooremseerud või kapralid lähevad pahatihti lihtsama vastupanu teed ja kõige vaiksemad, tagasihoidlikumad, enese eest mitte seisvad poisid pannakse kõige ebameeldivamaid kohustusi täitma. Pidevalt. Tihti on ajateenijad ka ühest kandist, tunnevad üksteist ja no kuidas sa paned oma kamraadi või kõva kuti mingit ebameeldivat jama korrastama? Pärast võid tsiviilelus üle tahi saada ju. Seda on olnud.
Nii et soovitus kaitseväkke minejale: ära anna alla, ära ole memmekas, ära lase endale kunagi pähe istuda, ära solvu, ole õiglane, võta elu huumoriga ja kõik see jama läheb sinust vaikselt mööda. Kui oled ara ja tagasihoidliku loomuga, siis kaitseväkke minnes ära seda mingil juhul välja näita. Oma huvides.
P.S. Kui ikka ei jõua ega suuda enam, siis jätka oma rasket tegevust ja küll näed, et sa polegi esimene, kes kukub.
T
tonxx  /   07:54, 8. sept 2017
5+
H
Hetk-ele  /   14:12, 9. sept 2017
Nôus, AGA koos kohustusliku ajateenistuse kaotamisega peaks järgnema ka kohustuslik juhiloast ilma jäämine, sarnaselt nôuka ajaga, sest kus on garantii, et järgmine hetk ei sööstu auto rahvamassi sekka. Lisaks jääb tepeal J obusi ja ummikuid vähemaks.
K
kaitaeminister  /   21:45, 7. sept 2017
astugu tagasi
J
jäta jama  /   22:07, 7. sept 2017
kes meid siis kaitsma hakkab kui minister tagasi astuks ?
S
soovitus  /   21:39, 7. sept 2017
Ajakirjanikud Kristjan Väli ja Denes Kattago ilmselt ei ole kaitseväes teeninud. Käige ära poisid,saate teada mis tegelikult toimub. Praegu peate kõlavaid pealkirju sulepeast välja imema.
V
veltveebel  /   22:48, 7. sept 2017
toetan. toenglamang - võtt!
O
oh heldene aeg  /   21:38, 7. sept 2017
räme mätsimine käimas
H
Hakkab  /   21:36, 7. sept 2017
juba vene sõjaväge meenutama ,kaastunne omastele , haavatud poiss ,saa terveks,miskit peab siin ilmselt viga olema.
M
Meijor   /   21:30, 7. sept 2017
Enne ikka laske ohvitserid jm sellised jobud maha. Mis te ennast augustate.
.
...  /   00:42, 8. sept 2017
kes siia komentaarile like pani uksumatu lihtsalt
T
to idix mejor  /   08:07, 8. sept 2017
Medikamentide kuritarvitamine põhjustab pöördumatuid kahjustusi teie vaimsele tervisele.
:
:(  /   21:29, 7. sept 2017
Oli just täna kolleegidega haridusametis ,teemaks ,et mis toimub?? Päris jube..mitmel poisid just teenimas ja omal poiss ka kohe minemas.Poisid lähevad vabatahtlikult ülikoolist,et see ära teha..ja suhtumine on lihtsalt kohutav! Nagu viimased nartsud.Alandatakse,kiusatakse,mõnitatakse.Täna,neid jutte kuulates on uskumatu,et sellised asjad on võimalikud??!!Huvitav,et seda pole veel teemaks võetud. Mõni Ime,et mõni nõrga närviline omale relva kätte saades,seda sedasi kasutab..Kurb,et nii peab Oma Riiki Teenima!
K
Kui  /   21:50, 7. sept 2017
vaid võimalik oleks, sooviksin, et Sa koos minuga oleks 70-tel vene kroonu läbi teinud. Oleksid näinud, mis on elu ja kuidas seda säilitada.
O
olen   /   00:11, 8. sept 2017
käinud
W
W7207  /   00:38, 8. sept 2017
Mereväes oli hea, kuigi 3 a. Ei teadnud mis oli automaat....!!
M
miks te...  /   22:16, 7. sept 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
  /   07:21, 8. sept 2017
Ära soni
O
oot,  /   23:09, 7. sept 2017
kas düsgraafikutel on nüüd oma haridusamet?
  /   23:32, 7. sept 2017
See on võimalik Jeestis kust ei saa arstlikku abi!
E
Emmed...  /   12:13, 8. sept 2017
...võiksid oma poegadest ikka mehi kasvatada, kui hellitatud ja nina väga taevasse hoidev illikuku aega teenima läheb võib esmane ehmatus tõesti suur olla, kui ei tea mis on kord ja käskudele allumine. Sa võid minna ju vabatahtlikult, ega keegi sind kohvi ja koogiga seepärast vastu ei võta, kõik saavad ühe kapaga. Näha oli neid hellikuid ka oma ajateenistuse ajal, kümmnenda kätekõverduse ajal juba pisar väljas ja kui jaoülem veel kõvemat häält tegi oli nutt ja hala lahti. Ei ole ka ise suurem spordipoiss olnud, aga midagi ületamatut ka teha ei tulnud. Raske oli, aga surusid hambad risti ja tegid ära, pärast oli ka endal hea meel. Ütlen ausalt, et ei enne ajateenistust, ega ka peale seda pole ma nii palju sporti teinud. Ja ka meelekindlus kasvas tublisti, peale ajateenistust hindad ikka probleeme hoopis teise pilguga. Noored mehed võiks ikka ajateenistuses ära käia, tänapäeval see ikka suht lihtsaks tehtud.
H
hmm  /   13:46, 8. sept 2017
Isiklikke kogemusi oskame me kõik tuua. vastupidi.... mitte ei lähe need memmekad sinna vabatahtlikud, vaid nad tassitakse sinna, sest vastuvõtukomisjonides on ebapädevad inimesed. Erik Tamre on ideaalne näide... aga näiteid on küll ja veel ka omadest kogemustest, nagu sinulgi. Targad sinna väga ei kipu, ja olgem ausad, vaimsed tasemed on ka erinevad. Ja see pole üldse halb... see on normaalne! Aga siis targemad avastavad, et neil pole kellegagi suhelda... btw targem ei võrdu ainult ülikooliga. Aga nt Küberkaitsehuvilised väldivad sinna minekut. Arstitudengid ja farmatseudid on vabastatud. Ja need andekad, kes tagasi on tulnud, kahetsevad kohutavalt. Aasta on pikk aeg, et seda käest lasta...paljud baka lõpetanud magistrandid teenivad ja aitavad oma perekonda üleval pidada. Paljud saavad juba lapse baka ajal või lõpus, mis tähendab, et tuleb teha valikuid. Sõjavägi ei oleks hull, kui seal töötaksid EV patrioodid ja oma ala tipud.... kahjuks on seal kõik segi nagu pudru ja kapsad.See on veel pehmelt öelduna. Muide sportlased lõhuvad seal end nii ära, et ei suudagi enam sealt tulles sporti teha. Nn hakkamasaamine on vähe seotud treenitusega.. palju on asi vaimus, mõni ongi minnalaskva loomuga... läheb läbi tule ja vee.See on juba koolis niimoodi. ja Palju tänaval madala rasvaprotsendi,tugeva lihaskonna ja hea rühiga noori mehi näed? Enamus neistsõjaväes käinud. Sõjaväelased on ise paksud siin Eestis. Minu järgmine anekdootlik näide... need, kes koolis said kehka viie, ei tee enam trenni, kuid viilijad avastasid hiljem omale sobiva spordiala, mida regulaarselt harrastavad ja sellega oma füüsist parandavad. Probleemi lahendaks see, kui ajateenijaid tõesti komisjonis põhjalikult hinnataks. Erinevate töötajate seas võiks samuti puhastuse läbi viia. Siis on lootust, et need noored, kes kohe edasi õppima ei läinud, saavad oma ala parimate all õppida ja areneda. Nii kehaliselt kui vaimselt. Ja tulemus on märksa parem. Kasvaks lõpuks sõjaväest auväärne asutus, mida ta ju olema peakski. Muide sõjavägi ei kasvata hellikust mingit meest. Mõni ei saa selleks kunagi. A milline see õige mees üldse on? Tänapäeval on raha see, mis loob turvalisuse ja paneb paika, kes on mees, kes mitte. Ja ka see on normaalne. Miks sõjavägi kohustuslik on? Eks ikka sellepärast, et sinna muidu ei mindaks. ja sellepärast tahab komisjon konveieristiilis kindlasti kõik läbi lasta. Tuleb aru anda, et väevõimuga ei pane kedagi midagi tegema ega millestki huvituma. Lühiajaliselt ehk küll... aga see pole pikas perspektiivis midagi väärt. Eestlased on nagunii nõrgad ja mõtlevad ainult iseendale. Nagu siin kommentaariumis ka välja tulnud. Loodad tõesti neid koogisöödikutest memmekaid kaitsta? Lisaks, samal ajal kui ühed sõjaväes olid, tegid memmekad samuti tööd: ühed programmeerivad su elu lihtsamaks, teised mõtlevad, kuidas elektrivõrku remontida.
H
hullem , kui veneväes  /   21:21, 7. sept 2017
90 ndatel lasti kuul pähe , kui ohvitserile vastu hakkasid, kui palju poisse pole enam:)
  /   07:22, 8. sept 2017
Palun fakte ja kui pole siis vabandust laimamise eest.
K
kellegil  /   21:09, 7. sept 2017
tuleb ametitest tagasi astuda.
J
juku  /   22:03, 7. sept 2017
Juhataja peab tagasi astuma.
  /   22:09, 7. sept 2017
aga kellel? Ilmselt jefreitoril.
A
aaa  /   11:02, 8. sept 2017
Vastupidi. Sellistel tõstetakse kibekiirelt auastet ja viiakse kuhugi staapi vms soojale kohale.