9 kommentaari

R
riiklikud hooldekodud  /   15:05, 8. sept 2017
ei tohiks olla tulu tootev ettevõte.Igasuguseid nõukogusid ja juhatusi on palju ja kõik tahavad palka saada,aga tegeliku olukorraga ei tegele keegi vaid istutakse kusagil ja saadakse palka.Hooldaja palk alla 500 euri.
T
tean hooldekodudest  /   14:58, 8. sept 2017
kui dementset luku taha ei panda,siis ta lihtsalt jalutab minema.Ühel hooldajal on keskmiselt 17 hoolealust.kui tegeleb ühes toas lamajaga või peseb kedagi,siis 16 on omapead.Kui nüüd dementne läheb hulkuma,siis minnakse otsima ja jälle ülejäänud üksinda.Hooldekodus ei ole ka võimalik panna igasse tuppa hooldjat,siis võite ettekujutada mis tuleks hooldekodu koha hind.Pakkuge lahendus!
T
Tegelikult nii ongi  /   10:01, 8. sept 2017
Juhtusin kuulma kahe hooldekodu "kliendi" (mis jäle termin selles kontekstis) omavahelist vestlust, milles nad arutlesid oma eelmise hooldekodu asju.
-Kas mäletad seda xxxx, kes meid kummivooliku sisse pandud raudtoruga peksis?-
Teine vastas:
-Jah, mind peksis ka, ta peksis alati kui purjus oli.-
K
Kaldun arvama,  /   09:41, 8. sept 2017
et siin aitaks vaid eutanaasiaseaduse rakendamine.
  /   18:35, 15. sept 2017
ole lahke ja eutaneeri ennast ise!
S
saksamaa hooldekodudes  /   06:47, 8. sept 2017
on vanainimesed antud päevitunud migrantide meelevalla alla.
H
Hetk  /   22:10, 7. sept 2017
Antud olukorrad olid, on ja jäävad hooldekodudes. Tuleb asja parandada, mitte ikka ja jälle rääkida halvast olukorrast hooldekodus. See pidev n.ö. keele sügamine ei paranda olukorda. Igal isikul on õigus saada abi omas kodus temale vajalikul moel, see on suund mida tuleks toetada. Hooldekodu
see on viimane variant. Paraku antud probleemiga ei taheta tegelda, lihtsam on ju mittemidagi teha, kuna meie valitsus ei ole millekski võimeline, kuna elatakse santide arvel.
J
Juhhei  /   19:40, 7. sept 2017
kaua aega valdkonnas toimetanuna paneb jätkuvalt imestama asjatundmatute (sh ÕK büroo ametnike) jutt dementsete vanurite luku taga pidamise kui räige väärkohtlemise kohta. Saage aru- seda tehakse sellesama vanuri enda turvalisuse huvides. Reeglina vähemalt. Erandeid leidub ka ilmselt, aga keegi ei pane vanainimest luku taha tema kiusamiseks, piinamiseks jne. Dementsus on eelkõige vanainimese lähedaste jaoks väga ränk, haige ise oma seisundit ilmselt ei adu. Kes teab ja on kokku puutunud, ilmselt nõustub.
A
Anaalseks ei ole tabu!  /   18:36, 7. sept 2017
Mis viimane aeg korrastada blä-blä. Neid asutusi kontrollivaid ja koordineerivaid riigiametnikke on tuhandeid. Neile on esitatud kannatanute kohta ka tuhandeid selleteemalisi kaebusi. Millega seal õiguskantsleri ametkonnas tegeldakse kuulsime KUU-UUrija saates. Selline olukord on kestnud juba kakskümmend aastat. Järjest suurendatakse ametnike arvu, nende palkasid ja hüvitisi. Ehitatakse uhkeid ministeeriumihooneid. Miks ei võta prokuratuur oma töö tegemata jätnud ametnikke otseselt vastutusele? Kuhu see ametnike vastutus kadunud on? Kes selle vastutamatuse taga seisavad?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis