Maailm

VENE TEADLANE: vältige võimsa päikesetormi tõttu lähipäevil liiklusvahendeid (41)

Aadu Hiietamm, 7. september 2017 17:01
Päike.Foto: Reuters/Scanpix
Päikesel kolmapäeval toimunud ülitugeva purske tagajärjel tabas Maad tugev kiirgusvoog, mis mõjutab nii ilma, sidet kui ka inimeste tervist. Venemaa Teaduste Akadeemia Pulkovo observatooriumi juhtiva spetsialisti Georgi Gontšarovi sõnul oli purse viimase 12 aasta tugevaim ning selle tagajärgi on Maal tunda mitme päeva jooksul, vahendab Viies kanal.   

Purse oli võrreldav miljardite aatomipommide üheaegse plahvatamisega, kirjutab ajaleht Berliner Morgenpost. Ta lisas, et suure tõenäosusega saab Saksamaal näha virmalisi.

Samal teemal

Georgi Gontšorov soovitas lähipäevil vältida rooli taha istumist või lennukiga lendamist. Ta ütles, et Päikesel toimunud purse mõjutab Maad kõige tugevamini reede pärastlõunal ning siis tõuseb järsult oht sattuda liiklusõnnetustesse. Jalakäijadki peaksid olema tähelepanelikud. 

Gontšarov ütles, et purske mõjud võivad kesta koguni mitu kuud. Ta ei välistanud võimalust, et oktoobris sajab lund ja detsembris puhkevad roosid õide. Kiirgusvoo tugevnemisega kaasnevad tõenäoliselt magnettormid, mis võivad tehnika rivist välja viia.  

Kosmosemeteoroloog Tamitha Skov hoiatas samuti, et purse võib mõjutada lennuliiklust ja rõhutas, et astronautide väljumised rahvusvahelisest kosmosejaamast avakosmosesse on lähipäevadel välistatud. 

Samal teemal

08.08.2017
ÜLESKUTSE: kui näed virmalisi, pildista ja saada foto!
08.08.2017
Täna on erakordselt tugev magnettorm
07.08.2017
Mitte just eriti suur üllatus: Suvi oli keskmisest jahedam ja kuivem
06.08.2017
Kaheksa tervisehäda, milles võivad süüdi olla ilmamuutused