Maailm

ORKAAN IRMA | Lennufirmad kasseerivad orkaani eest põgenejatelt suuri summasid (8)

Toimetas Greete Kõrvits, 7. september 2017, 16:39
Foto: Reuters / Scanpix
Mitut lennufirmat USA-s on tabanud süüdistused piletihindade tõstmises piirkondades, kus inimesed läheneva orkaan Irma eest põgeneda tahavad. Lennud Miamist ja Fort Lauderdale'ist on järsku tavalisest kuni viis korda kõrgemad ja rohkemgi veel.

New York Posti videos on näha, kuidas 193-dollarilisest piletist on saanud 1500 taala maksev pilet. Potentsiaalsele ostjale hüppab ette ka teade, mis tuletab meelde, et hinnad võivad sageli muutuda ning soovitab pileti kohe ära osta, et jääda selle hinna juurde. Üks põhja poole, New Jerseysse lennata soovinud naine oli püha viha täis, sest pidi pileti eest maksma lausa 2000 dollarit. American Airlinesi lend Miamist Bostonisse maksis 3000 dollarit.

Tõsi küll, võimalik, et hind sõltub ka sihtkoha populaarsusest. Õhtuleht võttis ette veebilehe Kayak, kus saab lennupiletite hindu võrrelda. Valisime väljalennuks homse päeva ja sihtkohaks tagasihoidliku Detroidi. American Airlinesi lennu hind tuli vaid 182 taala (16.30 seisuga).

Yahoo! News teatab aga, et mõned firmad nagu JetBlue on just piletihindu langetanud. Ka eelmainitud American Airlines näib kriitika järel taktikat muutvat.

Samal teemal

9. september 2017, 13:24
VIDEO ja FOTOD | Vaata orkaan Irma hävitustööd Kariibidel, valmistub Florida
8. september 2017, 15:02
Orkaan Irma tappis tuntud ja eduka kergejõustikutreeneri
8. september 2017, 14:54
Floridas elav eestlanna: „Alguses ma ei kartnud, kuid nüüd on hirm suur!“
8. september 2017, 11:14
KAART | Kus asub Irma praegu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee