Laadin videot...
1
foto
Kukruse mägi tehissilma läbi. (TTÜ)

Teadlased, kes panid termokaamera drooni külge lendama, tõestavad nüüd fotode ja videote abil ka uskmatutele, et Kukruse mäe sees on paras palang lahti.

“Kuigi vaatepilt oli mõjus, näitas kaamera tegelikult maapinna temperatuuri 30 ja enam kraadi,” rääkis jäädvustustest samuti meeldivalt üllatunud Kukruse mäe asukoha, Kohtla vallavanem Etti Kagarov.

AS Kobras juhataja ja juhtekspert Urmas Uri mainis, et mäe sees toimuvat põlengut illustreerivad foto- ja videomaterjalid ongi eelkõige vajalikud kummutamaks arusaama, et mäega pole vaja midagi ette võtta.

Keskkonnaministeeriumi Kukruse aherainemäe korrastamise projektijuht Raimo Jaaksoo nentis: “Termo­pildis­tamise tulemusel leidis tõestust asjaolu, et kuumenemiskolded katavad tunduvalt suuremat osa mäest, kui seni arvatud, samuti eralduvad gaasid palju suuremalt alalt kui siiani arvatud mõnest lõhest. See omakorda viitab, et mäe korrastamisega tuleb viivitamatult tegeleda, et lõpetada vingugaasi ja teiste tervist kahjustavate gaaside levik elamupiirkondadesse ning ennetada suurema põlengu või suurõnnetuse teket.”

Refereeritud artikli täisteksti loe edasi Maalehest.

Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledži ja AS Kobras koostöös viidi selle aasta 5. ja 12. mail läbi Ida-Virumaal Kukruse aherainemäe uuringud kaugseire meetodite abil. Uuringu läbiviimiseks kasutati mehitamata õhusõidukit (drooni), mille pardal olid mitmesugused erinevad kaamerad.

Kaardistamiste eesmärk oli katsetada erinevate kaamerate võimalusi keskkonnavaatluste läbiviimiseks, et välja selgitada temperatuuri anomaaliate asukohad ja ulatus Kukruse aherainemäel.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis