Eesti uudised

Kooliaasta algus kiirustas tagant: Gustav Adolfi gümnaasiumi uus õppehoone muutus üleöö kasutuskõlblikuks

Maarit Stepanov, 7. september 2017, 12:18

14 KOMMENTAARI

g
Gert/ 9. september 2017, 11:21
Need klaasist seinad on lihtsalt kohutavad.Millal esimene laps sealt alla kukub.
l
Läkski/ 8. september 2017, 07:09
nii nagu ennustasin. Et 100% kindel, et kui makstakse õigele ametnikule õige summa, siis muutub GAG päevapealt kasutuskõlblikuks.
Loomulikult on tegemist korruptsiooniga, kuid Kapot see ei huvita, sest ei saa Edgarit süüdistada.
u
Urmas/ 7. september 2017, 19:13
"Avamisürituse ajal tuli välisseinalt lahti lipuhoidja, ...."
„Lipuhoidja paigaldamise kvaliteet ei mõjuta kasutusloa andmist, sest see ei ole ehituslik viga,“ sõnab ta.(Lokk)
Ah, et lipuhoidja seina küljes püsimine on lihtsalt visuaalne defekt? Aga kui see "visuaalne defekt" kukub mõnele lapsele servapidi pähe, siis kes jääb süüdi tingimuslikus kasutusloa andmises? Arvata võib, et kohe kindlasti mitte kontrollijad ja tingimusliku kasutusloa andjad.
v
Vastased/ 7. september 2017, 16:35
ˇKüll keeraks kui saaks linnale käru. Ise nad ei ole midagi teinud. Elagu Linnavalitsus ja prääksujad mingu pe pu sse.
r
Room/ 7. september 2017, 14:58
Alustuseks ütlen kohe ära, et Keskerakond ei ole kaugeltki minu esimene valik. Ehkki peale Savisaare lahkumist Keski eesotsast, on see erakond muutunud veidi sümpaatsemaks.
Mis tähendab "muutus üleöö kasutuskõlblikuks"? Kõik ehitatud hooned muutuvad mingil hetkel "üleöö kasutuskõlblikuks". Eile luba ei olnud, täna anti ja seega nüüd luba on. Seekord on Tallinna linnavalitsus käitunud minu arvates korrektselt. Ilma teiste osapoolteta (Tervisekaitse, Päästeamet) kasutusluba ei antud. Vaatamata sellele, et tegemist on nö oma objektiga. Iga ehitaja teab, et igal üleantaval objektil on vaegtöid. Need loetletakse üleandmis-vastuvõtuaktis üles, ehitaja kohustub need kokkulepitud aja jooksul kõrvaldama, aga objekt võetakse vastu. Selline on praktika ja ajakirjanikul ei maksa ära ehmatada, kui mingi tööriistaga meest vastuvõetud objektil kohtab!
n
7. september 2017, 15:57
Nii need kesikute kaitsjad alati alustavad - et alustuseks ütlen, et ... Vana ja läbinähtav jutt.
r
Room/ 8. september 2017, 14:43
Kaitsen kesikuid üliharva, aga seekord tundub, et neid süüdistatakse alusetult. Olen viibinud nii mõnegi hoone üleandmisel tellijale. Alati jääb midagi üleandmise päevaks tegemata. Oluline on see, kas vaegtööd takistavad hoone kastuselevõttu või mitte, kas vaegtööd on hoone kasutamisel kellelegi ohtlikud.
Kooli puhul on oluline ka see, et linnavalitsus on üheaegselt nii tellija kui kasutusloa väljaandja ühes isikus. Sellele vaatamata ei läinud kasutusloa saamine probleemideta. Siiamaani pole kuulnud ühestki märkusest, et hoone on kasutamisel kellelegi ohtlik.
r
ruudix/ 7. september 2017, 14:12
erasektori ehitus- ja kasutusload peaksid sama kiirelt käima, oleks Tallinn palju edumeelsem linn...aga ei, ettevõtjat kotitakse nagu jõutakse, aetakse pilli lõhki ja noritakse pisidetailide kallal olenemata hoone otstarbest. Kokkuvõttes on see kõige nõmedam selle mängu juures
k
kogu lugu/ 7. september 2017, 13:24
kremlikesikud mängivad jumalaid laste ohutuse arvel...
h
Haiguste ravi/ 7. september 2017, 13:15
Varjud koolimajas, kilekotid fyyriga k@es. Sinna kooli sai osta kohta juba vene ajal.
k
7. september 2017, 13:51
Kui päris aus olla, siis oli vene okupatsiooni ajal sellel koolil kehv maine, peeti isegi kaakide kooliks. Tean mitut inimest, kes (olgugi, et elasid selle kooli piirkonnas), valisid hoopis kaugema kooli.
j
Jürka/ 7. september 2017, 14:20
Kui sa mõtled Kotzebue uut maja, siis see oli vene kool, mis ehitati 1956.aastal Sa ilmselt mõtled endise Tümbi klubi kõrval asuvat Kalamaja põhikooli, mis on praegugi üsna kehva mainega.
v
vanamees/ 7. september 2017, 14:21
vena ajal oli see konkreetne koolimaja vene kool.
või kui pidasid silmas 1.kk, siis võis seda kooli 2kaakide kooliks" pidada vaid tõeline vant!
e
7. september 2017, 15:58
Eksite, just GAGi õiget hoonet mõtlen ja just nii seda kutsuti - kaakide kooliks. Vant olen ma tõenäoliselt sama palju kui Teie.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee