Arvamus

Toivo Tänavsuu on vähiravifondi “Kingitud elu” juhataja ja Ekspressi ajakirjanik.

Toivo Tänavsuu: viie inimese elud kaalul – mida soovitad, terviseminister Ossinovski? (105)

LISA KOMMENTAAR

Suur 8. september 2017 13:45
lugupidamine ja tänu Toivo Tänavsuu ! Aus ja valus artikkel. Seni,kuni meie hulgas leidub T.Tänavsuu taolisi inimesi säilub lootuskiir , et kõik ei ole veel ( peen) rahaks vahetatud.
eks see oss 8. september 2017 08:36
alko aktsiisi tõstab või siis muid makse. Muud see ju ei oska , lihtsalt ei oska teha. Terviseminister oma ametinimetust pole mitte kunagi välja kandnud, arusaamatu, et nii kaua selle koha täiteks lastakse olla.
kopraonu 8. september 2017 04:05
Miks on need vähiravimid nii üüratult kallid?Miks ei julge ükski riik ravimitootjatele päitseid pähe panna-peaks äkki sealt otsast alustama.
8. september 2017 08:41
need arutud alko aktsiisid viivad sadu miljoneid Lätti ja keegi ei tee midagi?
Kuiv seadus oli kunagi,oli,mis sellest paremaks läks?See valitsus ei tea midagi majandusest ja raha kogumisest.Järgmine aasta alles hinnad töusevad ja haigeks jäämine on luksus.
Elvi 7. september 2017 20:03
Meditsiin ei tohiks olla äri. PERH teenis aastaga 15 miljonit. On palju perearste, kes võtavad välja miljoneid. Kõik see raha peaks olema suunatud inimeste ravisse, aga mitte haiglate omanikele ja perearstidele. Siis veel arvukad Haigekassast raha välja pressimised, mida "Pealtnägija" on avastanud. Kuidas Haigekassa ei oma ülevaadet, mis meditsiinis toimub?
kodanik 7. september 2017 18:35
Väga hea artikkel.Aga mina isiklikult kahtlen kas see sm.Ossinofskile mõjub.Tähtis on riigikassa täitmine-kõik vigased ideed-ja iseenda heaolu.
ss 7. september 2017 13:15
miks ei saa siia kirjutada?
7. september 2017 17:18
miks muretsete ? vähki surra on ju väga tore !
8. september 2017 13:41
nagu nii ykskord sureme ära ! höissaa ja trullalaa !
Härrased - 7. september 2017 12:10
kas tõesti on neid, kelle elu kaalul on, vaid VIIS? Mina tean, et TUHANDETEL pole võimalik väljakirjutatud ravimeid välja osta: lihtsalt RAHA EI JÄTKU, sest ka süüa on vaja... Vaid ravimitest ei saa kõhtu täis...
kui ostad ravimid välja 7. september 2017 18:08
siis surevad lapsed nälga
Raamatupidaja 7. september 2017 12:00
Ossinnovskil on nende elude päästmiseks leida see raha vaid ,, kommiraha,, kasvõi omast taskust !

ain 7. september 2017 11:23
miks peame vange toitma-katma????las seda teevad nende omaksed!!!
... 9. september 2017 01:29
Väga lihtne variant on siin,kaotame vanglad. Kas omaksed on süüdi kui keegi pätt ? Ei ole ikka küll.
see 7. september 2017 10:37
on ju eelmiste valitsuste tegemata töö.meditsiin on alarahastatud plus veel need mahinatsioonid,mis haigekassas tehti.sõjandusele leiti raha,inimeste tapmiseks raha on aga ravimiseks ei jagu.võtke see sõdalaste rahastamine vähemaks.
AGA 7. september 2017 12:29
rahvusvaheline olukord on ju ka pingeline. Peame midagi ise ka tegema!
laske tondid elada, 7. september 2017 18:55
enamus ei tunne valitsejate vastu mingit huvi,olgu see või Hussein.
Ori jääb alati orjaks,mõelge sellele.
see ei ole nii lihtne 7. september 2017 14:50
1. Haigekassalt küsivad ellujäämiseks rahastust MITTE AINULT vähihaiged, vaid tuhanded teisedki. Praegu jääb Tänavsuu artiklist mulje, et riik on jätnud vaid viis inimest kuidagi teistest eraldi. See ei ole nii - päevas tehakse kümneid operatsioone üle Eesti, mida riik rahastab ning paraku ei ole võimalik ega ka mõistlik kogu maksuraha ainult meditsiini suunata.
2. Meie riigi olemasolu sõltub suuresti meie enda soovist seda vabana hoida. Meil on väga vaba ühiskond - näiteks sõnavabadus, mida kommenteerijad siin praegu nautida saavad. Paraku on meie naabril meie vabadusest natuke teine arusaam. Selleks, et meie oma riik säiliks peame olema valmis seda kaitsma. Ei ole nii, et minu kapsamaad peab kaitsma keegi teine kusagilt kaugelt mujalt ning ma ise ei viitsi lillegi liigutada ega sellesse panustada. See on meie vabadus, seda on kerge kaotada. Ja selle kadumine tähendaks, et poleks enam sedagi rahastust meditsiini, mis siin praegu olemas on. Eesti on üks liberaalsemaid meditsiini rahastajaid. Neid riike on igasse suunda vaadates jalaga segada, kus isegi kiirabi esitab sulle pärast arve, mille pead kinni maksma omast taskust. Meil on riik siiani maksnud iga liigutuse eest, mitte nii nagu enamikes lääneriikides, kus raviarved tuleb suures osas ise kinni maksta. Vean kihla, et enamik ei julgeks perearstile otsagi vaadata, arve tuleks päris kopsakas. Meditsiin on kallis lõbu ja pole ka ime - igal erialal ei käida koolis rohkem kui kümme aastat enne õigust seda tööd teha.
8. september 2017 12:35
Jätke see eelmine valitsus rahule. Sotsid on läbi aegade ja igal pool tegelenud ainult teiste käest võtmisega ja siis selle ümberjagamisega.
Ravimatult haige invaliid 7. september 2017 10:07
kas tõesti on VAID VIIE INIMESE ELU KAALUL? Tegelikult on ravimatuid haigeid MITU TUHAT. Milleks???
Ajakirjanik oskab 7. september 2017 09:13
kirjutada, see ju tema amet. Ning teema on kahtlemata ülimalt valulik. Ministril ainuisikuliselt, olgu see kes tahes, on aga "jagada" vaid see raha, mis tema ministeeriumile on eraldatud!!! Riigi eelarve kinnitab Riigikogu - kui keegi seda ehk ei tea! Minister Ossinovskil (või olgu selles ametis kes tahes - Helme või Talvik või Sults või mõni ajakirjanik ...) ja tema ministeeriumil ei ole keldris rahamasinat! Samuti ei sordi ei tema ega tema ministeerium haigeid - kellele ravim, kellele mitte! Seda otsustab ikkagi ja ainult arstide konsiilium! Millegipärast on arstide ja nende liitude poolt aga kuulda vaid proteste väikese palga pärast! Nad ei streigi selle pärast, et neil pole haigeile ravimeid! Mina küsiks pigem, kuidas tekivad nt PERH-il miljonid kasumit??? "Kasumit suurendas regionaalhaigla märkimisväärselt, see kasvas 8 mln eurolt 13 mln peale."
Eesti Ekspress 06.09.2017 - " ...haiglal maksevõimega probleeme ei ole - PERH on viimase kahe aastaga teeninud 15 miljonit eurot kasumit" ?! Maksevõimet on haiglal aga tarvis selleks, et maksta kinni ravimisel tehtud vigu. Summad on suured, aga suurus konfidentsiaalne. Kokkulepped enne kohut. Kui palju on neid julgeid, kes kohtu poole pöörduvad? PERH on suur ehitustanner - jah, linnulaul ja veevulin on kena kuulata küll, aga haiglavoodis aitab kahjuks vähe. Lasnamäele hiidhaigla - milleks?
meister 8. september 2017 11:12
Jah, õige, nii see asi käib. Oss jagab raha, mida talle eraldatakse. Aga kui on valimised, siis ju Oss räägib, et "iga inimene on oluline" ja meie programm on.... jne., jne. Tähendab seesama Oss teadlikult valetab. VALETAB - ET OLLA KRAANI JUURES, et saada ministripalka.
püksid 7. september 2017 08:51
Teeme habememaksu ja raha laekub riigi kassase.Ja asi lahendatud.
Lõpetage 7. september 2017 08:41
Oma tegemata asjad. Minul on nimekiri kes tulevad minuga põrgu kaasa
ab 7. september 2017 07:29
21 sajandil, euroopa liidus ei tohiks üldse sellist küsimust tekkidagi! Häbi estonia!
7. september 2017 08:03
Ilusas eesti keeles, mitte selles ameerika segapudrus, öeldakse "viie inimese elu", mitte "viie inimese elud".
Lp. ajakirjanik! 7. september 2017 09:11
Olen antud fondi elluviijast siiani vägagi lugu pidanud. Kuni tänaseni, mil ajakirjanik on vahetult enne valimisi maha saanud artikliga, mis talle mitte au ei tee. Meditsiini alarahastatuse tõttu pole mitte kaalul viie vähki põdeva inimese elu , vaid väga paljude inimeste elu ja ajakirjanik teab suurepäraselt , et minister Ossinovski selles patus küll süüdi pole. Ka Teie , Toivo Tänavsuu , suutsite end valimisvankri ette rakendada , väga kurb!
ehk siis ossinovski süüdi pole? 7. september 2017 12:05
need arutud alko aktsiisid viivad sadu miljoneid Lätti ja keegi ei tee midagi?
Kuiv seadus oli kunagi,oli,mis sellest paremaks läks?
Kui valimisvankrist rääkida,siis sealt vankri juurest tuleb sotsid hoopiski kõrvaldada.Punkt.
ei ole... 7. september 2017 12:32
... jah antud probleemis Ossinovski süüdi. Küsige meedikute käest , keda eelmine ( oravate ) valitsus antud probleemi püstitamise eest armutult nuhtles.Kuiv seadus on aga tõeliselt arukas mõte , sest on tõestatud : ainus asi , mis paneb inimesi vähem alkoholi tarbima, on alkoholi hinna tõstmine!
Inimene 7. september 2017 12:34
Inimestele lähevad ikka korda rohkem konkreetsete isikute lood mitte umbisikulised "tuhanded abivajajad". Kindlasti oleks saanud siin artiklis välja tuua ka kõik need kümned fondi poole pöördunud, aga kas see muudaks artikli paremaks või probleemi tähtsamaks või rahavajaduse suuremaks? Pigem mitte. Oli välja toodud 5 konkreetset inimest, kes on fondi poole pöördunud viimastel nädalatel, näitamaks et probleem on püsiv ja aktuaalne. Kui probleemi avalikkuse ette toomine ja siin hoidmine vähendab lugupidamist fondi elluviija suhtes, siis mida oled sina ise teinud nende inimeste aitamiseks? Väga tubli, kui oled annetanud korra või isegi korduvalt, aga abivajaid on ju kümneid, et mitte öelda tuhandeid, kes vajavad meeletuid summasid. See teema peabki inimeste teadvuses pidevalt olema, et selliseid summasid üldse oleks võimalik kokku saada. Ja veel parem, kui leitaks raha ka riigi poolseks abistamiseks.
to lugupeetu 09.11 7. september 2017 14:19
kas mitte sugugi asjast aru ei saanud???? ilmselt sots.
Inimesele 7. september 2017 14:42
Mitte selles pole probleem , et konkreetsed 5 inimest on välja toodud, vaid selles, millal toodi. Pole võimalik, et Tänavsuu pole ajakirjanikuna kursis, miks ja tänu kellele on meditsiin sellises seisus nagu on. Seetõttu tekitabki hämmastust just Ossinovski ründamine ja selle ajastatus. Mida mina olen teinud inimeste aitamiseks? Väga palju , sh. ka annetamine nii vähiravifondi kui ka mitmete lastehaigustega tegelevate fondide heaks ( annetamine on olnud minu tegevuse puhul kõige väiksem asi ).
09.11 7. september 2017 14:44
Sain aru ja sellepärast kommenteeringi. Pole sots ega nende valija. Pole ka Reformierakonna valija, kelle tegevus ja vastutegevus meedikutele on viinud meditsiini hävingusse.
hh 7. september 2017 07:25
me oleme kõik võrdsed. Aha kellel kõrge tool, on võrdetest võrdsem.
Võta kasvõi lastetoetused. Need, kelle palk on tuhandeid kuus saavad samapalju lastetoetusi kui vaesuses elavad lapsed. Savisaar saab kõrget palka+ pensioni. Iga tühisemgi riigikogulane saab peale kõrge palga veel hüvitisi, Uued lossid ministeeriumide jaoks , ametnike armmee pidev kasvamine.
Ekspresidentide ja nende perede ülekuldamine. erakondade nuumamine, n´jne., jne...
Kõige selle juures on ime, et riigil veel raha on, et mitte kokku variseda.
See kõik on riigi alatus, Toompea alatus. Rahva alatus, kes lubab seda kõike.
Aga lõpuks tunnistame - vähki haigestuvate arv kasvab ja ei kahane mitte. Ma ei tea,kas mul oleks jõudu, kas suudaksin võidelda välja haiguse korral 6000 kuus, et mu lastelaste silmad säraksid.

mh 7. september 2017 06:55
Oh ärge "provotseerige" meie sotsinovskit niimoodi. Tuleb sealtpoolt jälle mingeid "säravaid!" mõtteavaldusi ja pärast on jälle kõik teised süüdi. Küll on tema sõnu valesti tõlgendatud ja nii edasi.
Vmaamiis 7. september 2017 03:42
30 miljonit kulutatakse soode taastamisele,võiks parem Toivo fondile anda
Ossinovski 7. september 2017 03:22
ütles ju sõnaselgelt, et eesti mees on probleem.
Ehh 7. september 2017 04:47
Osside jaoks on eestlased üldse probleem, pitsita neid kuidas tahad, ikka hingitsevad siin.
??? 7. september 2017 01:39
Nii et mida soovitada? Mingite täiendavate miljonite eraldamiseks riigil raha nagunii ei ole. Nagunii ripuvad käendatud Kreeka laenud damoklese mõõgana pea kohal. Ja ka kalliste tuumafüüsikute, arstide ning inseneride saabuv voog tahab erurotsmel ülal pidamist. Muidu põgenevad need tulevased maksumaksjad meilt veel minema , Saksamaale või Rootsi. Ja kes meie majanduse siis üles viib, meie tulevased pensinid tagab?
Rootsi lähevad ka pankade miljardid, 7. september 2017 12:13
miljonid lähevad kõrbealadele,kümned tuhanded RK toolivahetus hüvitised,
Need plakatid ja telereklaam,mis valimiste puhul esitatakse pole ka tasuta,kohtunike palgatõus?
priiskamine käib täiega!
Seepärast tulebki EKRE valida.
Teised võitlevad ihu ja hingega oma laiutava eluviisi nimel,seepärast raha ei jätkugi.
Moderaator korjas ära. 7. september 2017 01:29
Esitasin küll vaid iroonilise lühiloendi riigile hädavajalikest, edasilükkamatutest ning primaarsetest kulutustest. Mida kohe-kohe viie rikkaima hulka jõudva riigi imago ülalhoidmine meilt ilmtingimata nõuab. Nii t iga meie loogiliselt mõtlev luheja taipab - üleliigset raha meditsiini jaoks meil lihtsalt ei ole! Aga see lühiloend modereeriti kuhugi minema.
!!! 7. september 2017 01:24
Annaks küll, aga näete, ei piisa ju!
Pagulased tahavad vastuvõtmist ning ülalidamist. Nii kvoodi omad kui ka üleplaailine boonus. Ning seejuures Saksamaa- tasemel, et nad meilt ära ei põgeneks ja sedasi meile häbi ei teeks.
Euro-eesistumised tahavad ära istumist ja see on väga kallis.
Vangid vajavad uut 100.miljonilist eurotasemel tasemel eurovanglat. Iga uue koha hind on võrreldav eramu hinnaga.
Välismssioonidel tuleb käia, kuis muidu? Sest mängus on riigi prestiiž.
Igasugu loodusõnnetuste ohvreid tuleb üle maailma abistada, oma panud anda. Ei sobi ju keelduda, ja koondada, kui kohe-kohe jõuame me viie rikkaima riigi hulka.
Ärma talu-mõisat tuleb ülal pidada, kuniks härra lombi taga residerib. Samuti Ievake ning tema lapsuke ära toita. Ja talu totusrahad korstnasse kirjutada.
Rail Baltic tahab ehitamist. Ja jumaluke,kui palju primaarseid kulutusi veel peale selle. Kustkohast siis veel mingid üleliigsed rahad tervishoiule?
6. september 2017 23:36
Ossu mõtleb nii: keda kotib 5 inimest kui on võimalik päästa sadu tuhandeid alkoholi mõju käest. irw
Tulutõhus 6. september 2017 23:35
Lähtudes sm.ossinovski kulutõhususest on mõistlik sotside peale oma häält mitte kulutada, on tõhusam!

Anneli 6. september 2017 23:00
Toivo Tänavsuu - respekt !
üks variant 6. september 2017 22:58
Lõpetaks riigipoolse erakondade rahastamise ja suunaks selle raha tervishoidu.
Jep 7. september 2017 05:04
Eelmine aasta oli selleks n-ö katuserahaks eelarvest kulunud 5,5 milli. See on hüüratu summa, sealt jätkub nii tervishoiule kui kultuurile.
Kuid see Riigikogu koosseis pole võimeline selleks teoks, et loobuksid kergelt tulnud rahast. Siiani on ainult EKRE avaldanud arvamust, et need miljonid võiks eelarvesse alles jätta.
Nii et tuleb valida uus Riigikogu koosseis, kes hakkab tegelema riigi uueks reformimisega.
jeh 7. september 2017 07:38
siis saaks Haigekassa laamendada.
solidaarsus 6. september 2017 22:50
Meil ju solidaarsuskindlustus. Kuhu jääb solidaarsus, kui inimene haigestub? Solidaarselt peab ka haigust vaatama. Kas inimene on tõesti ise süüdi, et ta vähki jäi? Miks mõne haigusega on ravimid soodustusega, aga osade haigustega tuleb ravim osta täishinnaga?
Riigisakste kuluhüvitised on häbiväärsus kuubis. Need on "eriti" kulupõhised.
no aga keski aktiivne arst vassiljev 7. september 2017 12:19
ütles nädalalõpu seitsmestes sõnaselgelt,et TEMA PEAB kuluhüvitistega oma Subaru saama,ta on seda väärt ja arstivande andnud,et saaks ikka abivajajate juures kinnitust,et teda edasi valitakse! irw.
Kõiki hädalisi ei jõua ju aidata ja arstivanne võimatut ka ei sisalda...
6. september 2017 22:45
Vähiravi ei ole kulutõhus, küll aga on kulutõhus ajuinvaliidist perverdi nn. soovahetusoperatsioon ja seda loomulikult haigekassa toel, sest isend tunneb end olevat hoopis keegi teine? Ülimalt kulutõhus on läbi nn. sotsiaal (või äkki sotsialismi?) ministeeriumi perverssuste propaganda haridusasutustes jne. jne., ikka suurest kulutõhususest, onju sm.ossinovski?
Sotsid on niivõrd kulutõhusad, et eelseisvatel valimistel nende peale häälekulutusi ei soovita teha kellelgi, on tõhusam!
ei valigi sotse, 7. september 2017 12:20
oikj 6. september 2017 22:19
Meenub kulutõhus EASi matrjoskade ost, kuhu kulus 180 000 eurot. Meenub kulutõhusus, kus maksumaksja raha sadades tuhandetes lihtsalt teatud kikilipsuga inimesele "andeks anti", meenub kulutõhusus kus tuhandete eurode eest osteti Toompeale kallis piljardilaud, kulutõhus Vabaduserist, kulutõhus, kulutõhusad loosungid "welcome to Estonia", "work in Estonia", arengufondi poolt rahastatud "koera-kassi portaal" jnejnejne.
Ossi huvitavad 6. september 2017 22:16
ainult pepupoisid ja läti riigi toetamine. Kuulda oli, et ossi vana on yks superalko salaosanikke. Kuna ossi papa kohtuette astub? Sai ju ka sotserakond kriminaalsest tulust omaosa. Ossile ostis papa kriminaalse raha eest sotside esinumbri koha. Teatud ajal maksis esinumbri koht miljon eurot. Oma esimest sidrunit käis leedolt nurumas ka indrek saar.
... 7. september 2017 07:31
läti riigi toetajad küll ei peaks tulevikus ootama raviraha annetusi. Kes saab elu jooksul kätte kõik oma naudingud, viinad ja eriti odavad viinad ja vaheltkasu, peaksid küll moka maha panema.
Ehk olekski aeg hakata perearstil registreerima tervislike eluviiside eirajaid jha pidama seda omavastutuseks ka haiguste puhul.
Küsimus ossinovskile 6. september 2017 22:09
Kui palju su papake läti raudtee juhile altkäemaksu andis? Oli see 5 või 50 miljonit eurot. Mõtetule ERmile kulutati üle 50 või 500 miljonit eurot, reffi toetusel kanditi eesti energiast 10 kuni 50 miljonit eurot jutahhisse, jordaaniasse kellegile inglise juud ist nn konsultandile kingiti 10 miljonit. Nyyd kanditakse e valimispettuse säilitamiseks 5 kuni 50 miljonit eurot patsiga poistele, jne jne. Eesti on ylirikas riik me võiksime kõikide haigete kulud kinni maksta, kui selleks oleks tahet.
mis te nüüd,riigil pappi jagub, 7. september 2017 19:16
just hiljuti kinkis justmin sada kilo kohtunike pillerkaarile,mis Kuressaares kõmukalt maha peeti. Samas,et vähihaigele opp teha,seda ei saa,sest see pidavat kuus kilo maksma ja haigekassa pidavat lubama ainult üheksa sellist oppi aastas teha.
Noh, modereerige kui valetan.
Kulupõhine Tervishoiuminister - kes ta on, või võiks olla ? 6. september 2017 22:03
Kulupõhine Tervishoiuminister peaks olema selline isik kes tema haldusalas juba tekkinud, või siis tulevikus tekkivad kahjumid otseselt omast taskust kinni maksaks.
Lihtne näide: Riigikontrolli 2017. aasta alguses avaldatud raporti põhjal tekitab Töövõimereform järgneva viie aasta jooksul Sotsiaalministeeriumile, ehk siis Eesti Vabariigile 77 miljoni euro suuruse kahjumi !
Kui kaua suudab EV taluda ministreid, kes on otsustusvõimetud tuleviku kahjumite suhtes mida nad omas taskust kohe kuidagi kinni maksta ei suuda?
Ja palun ärge hakake süüdistama eelnevaid ministreid kes on taolise olukora tekitanud - sest otsustusvõime "olla või mitte olla" on iga ministri tagataskus reaalselt olemas!

Paharet 6. september 2017 21:56
Võrrelge vajaminevat summat sellega mis raisatakse sellele "eesistumisele".
6. september 2017 22:43
Vāhihaigel, kes nagunii surmale antud, peaks natuke eneseuhkust olema, et mitte lasta enda tervise nimelt kellegil āri teha.
NO ANNAKS TAEVAS, 22:43 7. september 2017 12:24
et sa haigena oma sapiseid sõnu ei peaks sööma,kuid karma ei lase sel vist juhtuda...
Helari 6. september 2017 21:51
Mōttetu raha raisata, nigunii surevad varsti ja mida kiiremini, seda kiirem nendele. Ajuv''ahi kāest ei pāāsta kedagi ja vanaisadel elu juba elatud. Mina isiklikult tean, et mul on vāhk ja ma ei lāhe arstilegi, tahan pōhimōtteliselt nii surra, et kellegile kurtnud ei ole. Elan juba vāhiga 5 - 6 aastat.
6. september 2017 22:41
Vanasti oli vāhk ravimatu haigus 100 %, surm oli asja loomulik lōpp.
Ei ole ka praegu asjad targemad. See 1 - 2 aastat, mida suurte rahadega veel vinduda suudame, ei tasu muretsemist.
oled ehk ise vähki põdenud?22:41 7. september 2017 12:25
kui ei,siis ei tohiks ka sõna võtta.
Ppisioss 6. september 2017 21:42
Ttõstame alkoholiakktsiisid 10X - hurraa, seltsimehed,
Urrr 6. september 2017 21:41
Ja milline on riigikogu kulutõhusus - raha viivad aina välja.
hah.. 6. september 2017 21:38
need toompea tegelased saavad sellist palka, et võiksid igaüks, 1000 eurot annetada ja olekski olemas. Huvitav oleks teada kas mõni neist üldse on kunagi midagi sellesse fondi annetanud, raske uskuda
toompea peab kaotama 6. september 2017 21:42
igasugu lisarahad- sehkendavad seal tsekkidega- ometi bensiinitsekke suvel ei peaks olema...
Jah 6. september 2017 21:28
Oh kui paljude inimeste elud on olnud kaalul, kuna eelmine valitsus nullis ära meditsiinilise abi saamise paljudes kohtades.
kkk 6. september 2017 21:27
Toetame parem Kreekat. Vägagi kulutõhus. Või toome sisse süüria penskareid.. Samuti aäärmiselt kulutõhus.
kkk-le 6. september 2017 21:53
Sa meeldid mulle pööraselt,arvan samuti.
No ja 6. september 2017 22:09
vene narklareid on vaja poputada. Muidu saavad yledoosi ega saagi enam varastada ja röövida.
Tubli mees oled 6. september 2017 21:24
ja ajad õiget asja mida riik ei suuda teha oma inimeste suhtes (igasmõttes). Oleks minu teha , paneks Teid Ossi asemele
Toivo - suure südamega mees oled 7. september 2017 18:44
ja õigete põhimõtete järgi kasvatatud.
Ma mõtlen, soovin ja palun, et eestlaste riigikorraldust hakkavad juhtima eestlased.
Eestlased peavad oma riiki, oma vaba riiki ise juhtima ning otsustajad olema.

jajah 6. september 2017 21:22
Eesti kodanike vähiraviks raha ei jatku aga riigikogu kõrvale on nüüd uut monumenti hädasti vaja.
Millist monumenti, seda ei tea, aga suur vajadus on.
Konkurss on välja kuulutatud.
"Kilplaste lood" on ikka tõeline rahvuseepos.
Q tagant 6. september 2017 20:53
Kogu lugupidamise ja kaastunde juures, see pressing ei meeldi. Tuttavaid igasuguste tervise muredega, vannuvad küll aga saavad hakkama. Raha võetakse vähile teiste arvelt, kes kõvemini kisab...Alustaks tervislikest ja mõistlikest eluviisidest. Muidu jääb mulje et Organisaatorid saavad toetust ravimifirmadelt.
Q tagant 6. september 2017 21:15
Miinuse tagujatele...enamus mu oma sugulasi, ka väga lähedasi läinud vähiga. Aga ikkagi vaja maailma laiemalt vaadata..)
Andres 6. september 2017 21:20
Kui ma maailma laiemalt vaatan, jääb pisut segaseks, miks ma pean iga kuu päris suure summa oma sissetulekust sotsiaalmaksuks maksma, kui tegelikult selle eest mingit sisulist garantiid ei saa. Loterii, et ehk tuleb mingi leebem haigus või ei tule üldse haigust? Haigekassa juhtide palgad seevastu garantiiga (koondamisegi korral kopsakas tasu) ja päris kõrged.
Q tagant 6. september 2017 21:29
Garantiiga palgad on kahjuks enamusel "tarkadel ja ilusatel". Tean inimesi kes ei sure ega ela, vähki neil pole aga probleemiks teised tervisemured. Saavad 200 e kuus ja kedagi ei huvita edasine. Ja siis meenub kunagine lugu kus selle et teoreetiliselt saaks elada veel 4 kuud vajati rohule igaks päevaks 200 eurot. Ja häda sellele kes julgeb teisiti mõelda. Lisaks arvestades tõenäosust suguvõsas satun isegi sõralisega kokku, aamen.
haigekassa 6. september 2017 21:45
peaks ära kaotama. mõttetu! kasu ei ole. ainult, et juhtidel ja neid on palju, on aina uhkemad majad ja kallimad autod.
Q tagant 6. september 2017 21:56
Hakkab tulema..) Mäletan uurimust et ka maksuamet enamuse raha iseenda ülalpidamiseks kulutab. Reguleeruks ka see süsteem. USA eeskujuks?
Mätas 6. september 2017 21:22
Ei saa nüüd kõike enda mätta otsast vaadatuna ühte potti panna ja hakata ajama jura kuidas vanad inimesed ebatervislikult elanud on, kui vaadata ajalukku siis see ei olnud just kõige soodsam, samuti miks me maksame makse kui üldpildis mingid eedikud ja sussinovskid selle raha ära virutavad ja omakasuks kuskil komejandi korraldamiseks kasutavad? Teidki suudeta korda teha,politsei,pääste,kiirabi ala rahastatud koguaeg aga iga k...se kuu on vaja euroliidu makse plekkida ja mingeid nigeerlasi kuskil uppumast päästa, andke andeks aga ennem oma olematu rahvas püüda elus hoida ja siis vaatame edasi kuhu ja kellele mida jagada.
Vanamees 6. september 2017 20:45
See ju ongi Eesti , suured tõllas ,väiksed mullas !
/ 6. september 2017 20:45
Toivo Tänavsuu, oled harukordne, suure südame ja hingega inimene. Su ema tunneks uhkust...
aga küllap ta kõike näebki...Edu ja kordaminekuid Sulle!
aff 6. september 2017 22:01
nüüd läheb nädal-ossi advogaadid ja muud pedereerijad koostavad vastuse.
progress 6. september 2017 20:43
ma lugesin pool artiklit,rohkem lihtsalt ei ole mõtet, OÜ Eesti vabariik 2, täiesti masendav! Et pole enam rentaabel oma igipõlist kodaniku ravida?
tuleb meelde, et 6. september 2017 21:47
Vangidel on toit tasuta aga lasteaialapsed peavad maksma.
mitu 6. september 2017 20:35
Mitu miljonit sellele kuninga aseaine ehk presidendi ja tema õukonna ülalpidamiseks aastas kulub?
Mitu miljonit aastas makstakse Sõõrumaa firmadele koolide haldamise eest?
Kui palju maksab uue superministeeriumi rent?
Nimekiri saab väga pikk ja masendav.
kui palju 6. september 2017 20:59
raha kulub siiani veel nätsu näriva klouni ja tema järjekordse emanda arvete maksmiseks? rääkimata sellest, et ta sulitsemisega kanditud raha isegi pärast selle pätitegemise avalikuks tulekut tagasi ei maksnud?
e-"valimised" ju,midagi ei valinud 7. september 2017 19:28
Rüütlile keerati käkki,muud midagi.
Urmas 6. september 2017 20:34
Ega raha eest, näiteks 2015a. diagnoosi saanud Melanoomiga patsient 2017a. enam ei elaks! Pole ravi mis sellise agressiivse ja meile veel tundmatu haiguse vastu aitaks, isegi peale makstes! Melanoomi ravi on edukas, kui haigus avastatakse väga varajases staadiumis, hiljem ei aita elapäevi pikendada mitte-mingisugune fond, sest ravivõimalused puuduvad! 2017a. ei ole ühtegi, ka pealemakstud Fondi poolt toetavat ravivõimalust mis haiguse arenemist aeglustaks! Võib-olla ainult alternatiivmeditsiin? Meditasioon jne...
.. 6. september 2017 21:15
Teie Urmas kummardage ossinovskit edasi, kuid fondilt abisaanutel pole mitte mingisugust kohustust edaspidi tasuda riigimakse, pigem peaksid " riigilt" oma makstu tagasi nõudma. Usun et ossinovski on eestile kindlasti vähem kulutõhus kui fondilt abisaanud inimesed ja kindlasti on meile kõigile tähtis et eesti mees, -naine või -laps elaks vähiga kasvõi aasta kauem.
Arkturus 6. september 2017 20:32
Miks te inimesed maapeal ise ennast ei ravi.Ravi algab õigest toitumisest.Mina ei jõua ka kõike terveks teha.

Juulius 6. september 2017 20:30
Inimeeed on tähtsad parteidele enne valimisi. Pärast saab öelda, et jah, oleksime nõus rahastama, aga näe, teised on vastu ning raha pole. Sedasi siis.
Huvitav 6. september 2017 20:23
Sots ministeerium oleks pidanud kohtunike suvepäevade -läbu asemel toetama vähifondi.Vaat kui palju inimesi läbu asemel abi oleks saanud.
alles 6. september 2017 21:02
oli artikkel, et ekslinnapead saavad Tallinnas rohkem toetust, kui lastega pered. ja Toompea kivipeade kuluhüvitistest ei taha isegi mõelda. sellist Eestit ma kindlasti Balti ketis seistes või 20. augustil 1991 Tallinnas olles ei tahtnud. ja kui mu lapsed tahavad eestist lahkuda, pole mul selle vastu mitte midagi!
Kusti 6. september 2017 21:07
Seda toetas ikka Reinsalu
kusti 6. september 2017 21:12
Samuti presidendi tilu-lilu Roosiaias.
Kurb teema 8. september 2017 16:28
Vähiravimitega on keeruline lugu. Tegemist on inimeludega, millel justkui ei ole hinda, kuid elame siiski materjaalses maailmas. Esiteks toodetakse enamus neist ravimitest USA-s ning ma saan aru, et ravimi hind peab katma arendushinna, kuid 20 eurose omahinnaga ravimit ei peaks riik ostma 10000 euroga. Teiseks need ravimid väga harva ravivad, nad kohati kergendavad ja pidurdavad kulgu, kuid ei ravi. Seega tekib keeruline küsimus, kas kulutada sureva inimese peale miljoneid, et ta saaks mõned kuud kuni mõni aasta kauem elada, samal ajal kui meil on valdkondi, kus inimelusid aitab päästa juba väiksem lisarahastus. Kõigi ja kõige jaoks ei ole ühiskonnas lihtsalt raha. Kui kõik vähiravimid kinni maksta, siis võiks sots maksu tõsta 40% peale ja kärpida muude valdkondade kulutusi - see on reaalsus. Ning selle kõige tulemusena ikka neid inimesi päästa ei anna, üksikute eranditega loomulikult.