Samal ajal kui Põhja-Korea näitab maailmale jõu- ja ilunumbreid, astub Venemaa taas esile suure rahusobitajana. Venemaa ei toeta majandussanktsioonide karmistamist vastsele vesinikupommiriigile ja leiab välisminister Lavrovi suu läbi, et vaja on poliitilist lahendust. Lavrov unustab, et läbirääkimised punadiktatuuririigiga ei ole enam kui kümne aasta jooksul tulemusi andnud, ja unustab mugavalt sellegi, et just Venemaa ise on Põhja-Koreale alusepanija.

Idanaabri telekanalid on täis arutelusid teemal, kas enne ründab Ameerika või Korea. On vähe üllatav, et Venemaa meedia kohaselt tarnis Ukraina Põhja-Korea tuumaprogrammi jaoks raketimootoreid ja -tehnoloogiat. Süüdistuse iroonilisus seisneb selles, et millegipärast ei kasuta Ukraina ise oma arenenud raketitehnoloogiat verise agressori vastu.

Venemaa huvi Süürias on nõrgestada Euroopat ja turvalisust kogu maailmas. Sama huvi on idanaabril ka Põhja-Koreas. Loodetavasti pole tuumanupuga varustatud Põhja-Korea igavene president oma vaimset võimekust veel täielikult kaotanud ja ärpleb vaid profülaktika mõttes.

Küll on üsna kindel, et ülim juht tunnetab oma selja taga Putini mehist õlga. Jääb vaid üle loota, et maailm Venemaad rahusobitajana kuigi tõsiselt ei võtaks ja selle märksa verisemaid rünnakuid ära ei unustaks.

Jaga artiklit

11 kommentaari

R
Radist  /   02:45, 7. sept 2017
Tere, Õhtuleht, üle hulga aja! Viimati kommenteerisin siin vist aastal 2014. Kuna teema on Koreast, üritasin täna omalt poolt mingit mõtet lisada. Suur oli aga üllatus, kui mulle selle peale nähvati "teie kommentaar läheb modereerimisele". Kas mingi uus mood? Vabandust, Õhtuleht, aga sel juhul nägemist! Aastani 2020,
R
Radist  /   02:30, 7. sept 2017
Olen Korea RDV-d ja Korea Vabariiki võrrelnud 30 aastat. Saksamaa taasühines, Vietnam peale pikka sõda samuti. Üks rahvas, üks keel. Ehk nagu ütlevad eelpoolnimetatud sakslased: ein Land, ein Volk. Aga mis on neil korealastel omavahel kana kitkuda?
.
Võtame näiteks autotööstuse. Põhjas vuravad ringi vaid laenu-mercedesed ja fordid. Samal ajal kui Lõunal on koostöötehased isegi ameerikas ja inglismaal, nimetustega Sang, Hyundai, Kia, Daewoo. Kui see pisidetail ei näita tööstuspotentsiaali, siis mis veel?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis