Maailm

UUS KRIMMI SILD: Venemaa tahab nüüd ehitada silla Jaapanisse (22)

Denes Kattago, 6. september 2017, 13:36
Kuldsarve lahe sild Vladivostokis. Foto: Reuters / Scanpix
Venemaa tegi Jaapanile ettepaneku seda kahe riigi vahel sisse sillaühendus. Sellest rääkis idanaabri esimene asepeaminister Igor Šuvalov tänavu Vladivostokis toimuval Ida Ärifoorumil.

Šuvalov soovib ühendada Hokkaidot ja veel eelmisel sajandil (1907–1945 – toim.) Jaapanile Karafuto nime all pooleldi kuulunud Sahhalini saart, mis on loomulikuks jätkuks Jaapani saarestikule.

Igor Šuvalov ärifoorumilFoto: Reuters / Scanpix

„Kas seda on võimalik teha? On, ja tänapäeva tehnoloogiate puhul pole see isegi kallis. Me oleme seda Jaapani poolega tõsiselt arutanud,“ ütles Šuvalov Interfaxi vahendusel.

Asepeaminister märkis, et Vene pool on juba „nii kaugel, et alustada oma poole ehitust“. Tema sõnul pikendab Venemaa ka raudteed Vaikse ookeani rannikuni ja loob ühenduse Sahhaliniga.

Lõuna-KuriilidFoto: Reuters / Scanpix

Juunikuu lõpul külastas Jaapani äridelegatsioon Venemaa poolt Teises maailmasõja lõpul okupeeritud Lõuna-Kuriili (Põhjaterritoorium ehk Chishima-rettō jaapani keeles) saari. Lähetus oli esindatud kõrgeimal tasemel, seda juhtis Jaapani peaminister Shinzo Abe erinõunik Eiichi Hasegawa.

Detsembris 2016 president Vladimir Putini Jaapani visiidi ajal mõlema riigi juhid kooskõlastasid dokumendi ühise majandustegevuse kohta Lõuna-Kuriilidel.

Idafoorumil VEF-2017 toimub Vladivostokis 6.-7. septembril. Sellest võtavad Putini kutsel lisaks Abele teiste seas osa ka näiteks Korea Vabariigi ja Mongoolia presidendid Moon Jae-in ning Haltmaagiin Battulga.

Hetkel on Venemaal käimas mahukas sillaprojekt Kertšist Ukrainalt hõivatud Krimmi.

Jaapanlased Hokkaidol piirivalve laevu vaatamasFoto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

10. september 2017, 10:27
Riigikogu väliskomisjoni esimees sõitis NATO-ga Koreasse: ennetuslöök tooks katastroofi

22 KOMMENTAARI

K
??? 7. september 2017, 11:24
Kas see "Krimmi silla" jutt pole mitte prohvetlik võrdlus? Et varsti läheb Krimmi teed ka rikas Jaapan. Et roheliste mehikestega vürtsitatud rahvas hääletab seal end oblastiks.
Teiseks, kas sild pole vajalik mitte selleks, et see vene tankidiviiside raskuse välja kannataks?
m
Maamees 7. september 2017, 08:24
Järgmisena siis sild üle vaikse ookeani Ameerikasse.
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee