Eesti uudised

Savisaar: kasutasin laenu lahutuseks, Vilja sai raha, mina sain kriminaalasja (85)

Teet Teder, 6. september 2017 11:04
Eile võttis Savisaar kohtusse aja sisustamiseks kaasa Indrek Hargla klassikalise põnevuskomöödia ja kelmiromaani „French ja Koulu”.Foto: Martin ahven
Edgar Savisaar kommenteeris oma Facebooki seinal tema vastu käivat kohtuasja, milles ei olevat midagi uut. „Kõiki neid lugusid olen Eesti meediast korduvalt lugenud. Jah, sain laenu, mida lõppkokkuvõttes kasutasin seoses abielulahutusega,“ räägib ta.

„Tuleb tunnistada, et abielulahutus on raske ja delikaatne teema. Lähtusin sellest, et peaksin lahutuse detailide kohta võimalikult vähe aru andma. Ka Šveitsi ametnike kirjavahetus kinnitas, et minu rahavajadus ei tulenenud vorstiputkadest ja ei olnud korruptiivse iseloomuga. Vilja sai raha, mina sain kriminaalasja,“ võtab Savisaar asja rahulikult ja sarjab siis prokurör Steven-Hristo Evestust.

„Millest vaikis prokurör? Sellest, et kaks Šveitsi kohtuinstantsi on juba 2012. aastal seda asja uurinud ja leidnud, et mina ei olnud selle Arsai fondi tegelikuks kasusaajaks. Ja veel: prokurör sai ka lõpuks teada, kuidas maal elu käib. Naabrid on sõbralikud ja aitavad üksteist. Minu naabrid aitasid mul tubasid koristada ja aiatöid teha, mina võimaldasin neil kasvuhooneid kasutada. Kõik siin maailmas ei ole korruptiivne, kuigi Evestus seda ainult nii näebki. Igaüks oma rikutuse tasemel.“

Samal teemal

Eile oli tunnistusi andmas Urmas Sõõrumaa poeg Tõnis Sõõrumaa, kellelt Savisaar üüris korterit ja tasus sularahas. Sõõrumaa ei osanud eile seletada, miks tahtis Savisaar kõige eest sularahas maksta.

Täna on tunnistajapingis muuhulgas Tallinna linnaplaneerimise ametis töötanud Rain Seier. Mees seletas, et kuigi Kofkini viinerikioskitel puudusid ehitusload, mistõttu oleks ehitusjärelevalve pidanud nende osas väärteomenetlust alustama, siis Taavi Aas oli toona öelnud, et menetluse alustamisega peaks veel ootama.

Mis täna kohtus edasi saab, loe SIIT.

Samal teemal

11.08.2017
SAVISAAR MURES: kuhu on kadunud 2000 Facebooki sõpra?
08.08.2017
Alexander Kofkini vorstiputka töötas juba enne ehitusloa saamist
07.08.2017
SAVISAARE PROTSESS KESTAB: tunnistaja sõnul teadis Kofkini kioski lubadeta tegevusest terve linnavalitsuse osakond
06.08.2017
SAVISAARE PROTSESS JÄTKUB: tunnistaja ütles, et Taavi Aas käskis Kofkini vorstiputkade menetlusega viivitada