AINULT SULAS: Tõnis Sõõrumaa ei osanud eile seletada, miks tahtis Edgar Savisaar maksta üüritud korteri eest just sularahas.Foto: Martin Ahven
Johanna-Kadri Kuusk 6. september 2017 00:01
Eile jätkus Edgar Savisaare kohtuprotsess istungiga, kus käis teiste seas tunnistusi andmas Urmas Sõõrumaa poeg Tõnis Sõõrumaa, kellelt Savisaar üüris korterit ja tasus sularahas. 

Tõnis Sõõrumaa, kelle isa teeb praegu Edgar Savisaarega kohalikeks valimisteks ühist valimisliitu, rääkis tunnistajapingis, et Savisaar üüris 2014. aastal tema Tallinna korterit. Savisaare üürikorteri otsingutest kuulis ta toona oma isalt. Meeste vahendajaks oli Priit Põld, kes Tõnis Sõõrumaa sõnul tundis Savisaart juba aastaid. Lepingu sõlmimisel lepiti kokku, et igasugune arveldamine käib sularahas. Edaspidi tõi Põld Savisaare raha Sõõrumaale, kes kättesaamise kohta märke tegi. Ta eeldas, et raha tuli Savisaarelt, kuid kinnitada ta seda kuidagi ei saanud. Sõõrumaa ei osanud eile seletada, miks tahtis Savisaar kõige eest sularahas maksta.

Foto: Martin Ahven

Istungil võeti ette ka Savisaare naabrid Hundisilmalt. Abielupaar Aare ja Maiga Niilikse tegid Hundisilma talus majapidamistöid ja said selle eest raha. Sellest tulenevalt olid Niiliksete perekonna väljaminekud suuremad, kui nende ametlik tulu lubas.

Aare Niilikse ütles kohtus, et oli Fixor Holdinguga seotud ja talle maksti sealt töö eest pangaülekannetega väikseid summasid. Mehe otseseks ülemuseks oli Edgari poeg Erki Savisaar. Maiga Niilikse tegi Hundisilma talus majapidamistöid Vilja Savisaare tuttava Ülle Johansoni firma Karia OÜ kaudu. Maiga Niilikse ei mäletanud, kui palju ta täpselt selle eest raha sai, kuid märkis, et teenis sellega umbes 200 eurot kuus.

Tunnistusi andis ka Savisaare naabrinaine ja Keskerakonna liige Galina Krivorutško, kes rääkis, et neil olid Savisaarega tavalised suhted, nagu naabritel ikka. Savisaar lubas naabrinaisel Hundisilmal köögiviljade kasvatamiseks kaht kasvuhoonet kasutada ja vastutasuks hooldas Krivorutško Hundisilma lillepeenraid. Mingist rahast neil Krivorutško sõnul juttu ei olnud.

Kohtuprotsess jätkub täna kell 10.