Eesti uudised

Savisaar maksis Urmas Sõõrumaa pojale üürikorteri eest vaid sularahas 

Johanna-Kadri Kuusk, 6. september 2017 00:01
AINULT SULAS: Tõnis Sõõrumaa ei osanud eile seletada, miks tahtis Edgar Savisaar maksta üüritud korteri eest just sularahas.Foto: Martin Ahven
Eile jätkus Edgar Savisaare kohtuprotsess istungiga, kus käis teiste seas tunnistusi andmas Urmas Sõõrumaa poeg Tõnis Sõõrumaa, kellelt Savisaar üüris korterit ja tasus sularahas. 

Tõnis Sõõrumaa, kelle isa teeb praegu Edgar Savisaarega kohalikeks valimisteks ühist valimisliitu, rääkis tunnistajapingis, et Savisaar üüris 2014. aastal tema Tallinna korterit. Savisaare üürikorteri otsingutest kuulis ta toona oma isalt. Meeste vahendajaks oli Priit Põld, kes Tõnis Sõõrumaa sõnul tundis Savisaart juba aastaid. Lepingu sõlmimisel lepiti kokku, et igasugune arveldamine käib sularahas. Edaspidi tõi Põld Savisaare raha Sõõrumaale, kes kättesaamise kohta märke tegi. Ta eeldas, et raha tuli Savisaarelt, kuid kinnitada ta seda kuidagi ei saanud. Sõõrumaa ei osanud eile seletada, miks tahtis Savisaar kõige eest sularahas maksta.

Foto: Martin Ahven

Samal teemal

Istungil võeti ette ka Savisaare naabrid Hundisilmalt. Abielupaar Aare ja Maiga Niilikse tegid Hundisilma talus majapidamistöid ja said selle eest raha. Sellest tulenevalt olid Niiliksete perekonna väljaminekud suuremad, kui nende ametlik tulu lubas.

Aare Niilikse ütles kohtus, et oli Fixor Holdinguga seotud ja talle maksti sealt töö eest pangaülekannetega väikseid summasid. Mehe otseseks ülemuseks oli Edgari poeg Erki Savisaar. Maiga Niilikse tegi Hundisilma talus majapidamistöid Vilja Savisaare tuttava Ülle Johansoni firma Karia OÜ kaudu. Maiga Niilikse ei mäletanud, kui palju ta täpselt selle eest raha sai, kuid märkis, et teenis sellega umbes 200 eurot kuus.

Tunnistusi andis ka Savisaare naabrinaine ja Keskerakonna liige Galina Krivorutško, kes rääkis, et neil olid Savisaarega tavalised suhted, nagu naabritel ikka. Savisaar lubas naabrinaisel Hundisilmal köögiviljade kasvatamiseks kaht kasvuhoonet kasutada ja vastutasuks hooldas Krivorutško Hundisilma lillepeenraid. Mingist rahast neil Krivorutško sõnul juttu ei olnud.

Kohtuprotsess jätkub täna kell 10.

Samal teemal

06.09.2018
Edgar Savisaar välistab kokkuleppe prokuröriga
06.08.2017
Savisaar: kasutasin laenu lahutuseks, Vilja sai raha, mina sain kriminaalasja
05.08.2017
Keskerakonna asutajad on eri meelt: on see tõpra käitumine või andestatav erand, et Savisaar lõi oma valimisliidu?
01.08.2017
Kohtutoimik: Savisaar kulutas palju rohkem, kui ta ametlikult teenis