Veri. Pilt on illustreeriv. (Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix)

Tallinnas algas kohtuprotsess haiglaõe üle, kes Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) andis vereülekande käigus patsiendile vale verd, ning mis veel hullem – patsient ei vajanud üldse vereülekannet ning ta suri.

Põletusravi intensiivravi osakonnas töötav Nadežda, S (55) on kõrgharidusega õde, väga kogenud töötaja ning hinnatud kolleeg.

Süüdistusmaterjalide kohaselt oli 64aastase patsiendi Eha H. soontesse voolanud 115 milliliitrit ehk umbes poole teeklaasi mahus verd, kui Nadežda pidi ülekande katkestama, sest patsiendil tekkis õhupuudus. Kui naisel parem hakkas, pani õde vereüleande uuesti käima, kuid patsiendi olukord läks üha halvemaks, kuni Nadežda taipas õudusega, et mitme patsiendi eest hoolitsedes ta eksis ja tegi vereülekande naisele, kes seda ei vajanudki.

Nadežda sai süüdistuse surma põhjustamine ettevaatamatusest.

Artikkel tervikuna ilmub homses Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

156 kommentaari

M
Miks ainult  /   15:17, 10. sept 2017
USA-s? Ka Soomes ja Rootsis ja Norras ja Taanis jm. ta ei saaks töötada enam med öena, sest ei ole ju garantiid, et ta enam ei eksi! Koristaja ja pesupesija vöi sanitarina saaks tööd teha, mitte aga ametitel kus, on tegemist inimelude eest vastutav eriala vöi amet!
A
Asi  /   15:07, 10. sept 2017
on kysimusi täis. Miks ta ei kutsunud arsti kohale, kui haigel hakkas paha!? Ta siiski katkestas vahepeal vereylekande, kui hakkas haigel parem. Kas kogenud öde ei saanud aru et symptomid mis tekkisid vereylekandel läksid yle, kui katkestati. Sellega asi oli ju selge, et toimus hylgiv reaktsioon vereylekandest.! Ta oli kohustatud arsti kutsuma kui haigel hakkas paha! Aga ei kutsunud- tema arvas, et sidemetest. kui oli selgesti näha, et vereylekandest. Ei kutsunud, vaid jätkas oma hävitavat tööd! Rahvas peab sellele juhtumile reageerima ega kaasa tundma. Ka ei läinud ta otse politseisse, kuigi haigla vanem öde ytles, et peab minema. Tahtis hiilida körvale vastutusest. Haigla vanem ode teatas politseisse, haige surmast. Ja nyyd siis töötab, kyll on ikka närvid ja siis ei olnud vöi. Köik on yks jama ja peab korralikult uurima ja öe kohapeal ta töötada ei tohi enam. USA- s ta oleks vahistatud uurimise ajaks ja töötada ei oleks saanud med. öena enam kunagi. Pealegi USA-s oleks ta välja saadetud riigist, kui ei ole Vastava riigi kodakondsust. Miks Eestis on teisiti, vöi kas on? Muidu me kyll tahame julgeolekut USA-st, aga meie seadused ei vasta teiste riikide seadustega. Enne peab omas riigis kord majja tooma. Ja peaks köik mitte Eesti kodanikud meedikud kontrollima nende ameti oskust ja keelt. Seda peaksid need töötajad läbima, kui on kodakondsus ja enneköike kellel ei ole, kes on vöörad meie maal. Tervishoiu ametile ja ministrile nyyd suur tööpöld kord majja luua!!!
Uued seadused ja eeskirjad haiglatesse ja tööle värbamiskomisjonidele.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis