Krimi

Vale patsient, vale veri - meditsiiniõde tegi surmava vea (156)

Eesti Ekspress, 5. september 2017, 21:28
Veri. Pilt on illustreeriv.Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja / Scanpix
Tallinnas algas kohtuprotsess haiglaõe üle, kes Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) andis vereülekande käigus patsiendile vale verd, ning mis veel hullem – patsient ei vajanud üldse vereülekannet ning ta suri.

Põletusravi intensiivravi osakonnas töötav Nadežda, S (55) on kõrgharidusega õde, väga kogenud töötaja ning hinnatud kolleeg.

Samal teemal

Süüdistusmaterjalide kohaselt oli 64aastase patsiendi Eha H. soontesse voolanud 115 milliliitrit ehk umbes poole teeklaasi mahus verd, kui Nadežda pidi ülekande katkestama, sest patsiendil tekkis õhupuudus. Kui naisel parem hakkas, pani õde vereüleande uuesti käima, kuid patsiendi olukord läks üha halvemaks, kuni Nadežda taipas õudusega, et mitme patsiendi eest hoolitsedes ta eksis ja tegi vereülekande naisele, kes seda ei vajanudki.

Nadežda sai süüdistuse surma põhjustamine ettevaatamatusest.

Artikkel tervikuna ilmub homses Eesti Ekspressis.

156 KOMMENTAARI

m
Miks ainult 10. september 2017, 15:17
USA-s? Ka Soomes ja Rootsis ja Norras ja Taanis jm. ta ei saaks töötada enam med öena, sest ei ole ju garantiid, et ta enam ei eksi! Koristaja ja pesupesija vöi sanitarina saaks tööd teha, mitte aga ametitel kus, on tegemist inimelude eest vastutav eriala vöi amet!
a
Asi 10. september 2017, 15:07
on kysimusi täis. Miks ta ei kutsunud arsti kohale, kui haigel hakkas paha!? Ta siiski katkestas vahepeal vereylekande, kui hakkas haigel parem. Kas k...
(loe edasi)
Loe kõiki (156)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee