Eesti uudised

FOTOD | Balti riikide õhuruumi asusid valvama Belgia hävitajad F-16 (3)

Toimetas Kristin Aasma, 5. september 2017 17:40
Foto: Eesti Kaitsevägi
Täna andsid Ämari lennubaasis peetud tseremoonial Hispaania õhuväelased Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvamise üle Belgia õhuväelastele, kelle kasutuses on hävitajad F-16."Aktiivne õhuturve on asendamatu osa NATO nähtavast kohalolust ja heidutusest alliansi idapiiril," ütles kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Kristjan Prikk, kelle sõnul tuli viimase rotatsiooni hävitajatel sooritada häire korras 32 väljalendu. 

Eesti õhuväe ülem kolonel Riivo Valge andis Hispaania õhuväelastele üle Balti õhuturbemissiooni medalid ja tänas neid Eesti ja teiste Balti riikide õhuruumi turvamise eest. Samuti tervitas ta Belgia õhuväelasi, kellel seisab ees neljakuune teenistus Eestis. 

Ämaris baseeruv Belgia lennusalk on moodustatud Belgia õhuväe 10. ja 2. taktikalise lennuüksuse koosseisu baasil. Belgia üksus oli Ämaris ka 2016. aasta jaanuari algusest aprilli lõpuni.

USA päritoluga mitmefunktsionaalne hävitaja F-16 Fighting Falcon on ühemootoriline kerge lahingulennuk, mida saab kasutada hävitajana õhuruumi kaitseks, ründelennukina maapealsete ja merel olevate objektide hävitamiseks ning luureülesannete täitmiseks.

Samal teemal

04.09.2017
Belgias jäi kadunuks kopterist alla kukkunud piloot
18.02.2015
Hispaania õhuväelased tervitavad Eestit sünnipäeval ülelendudega Eesti linnade kohal
29.12.2014
Hispaania hävituslennukid saabusid Ämari lennubaasi