Maailm

Kaks marokolast, nigeerlane ja kongolane – Rimini vägistajabande on tabatud (88)

Aadu Hiietamm, 4. september 2017, 18:42
JÕUGU JUHT: Viimasena tabas Itaalia politsei Rimini vägistajajõugu neljast liikmest selle juhi, Kongo põgeniku Guerlin Butungu (20). Foto: AP/Scanpix
Itaalia kuurortlinn Rimini hingab kergendatult. Politseinikel kulus nädal turistide seas õudust külvanud neljaliikmelise vägistajajõugu tabamiseks. Abiks oli jõugu kahe liikme isa, kes käskis poegadel vabatahtlikult politseijaoskonda minna.

Vägistajajõugu ohvriks langesid 26. augusti öösel esmalt Poola turistipaar ja seejärel Peruust pärit transseksuaal, vahendab Welt Online.

Samal teemal

Riminis puhkust veetnud Poolast Łódźist pärit noor paar  (26aastane naine ja sama vana mees) otsustas enne tagasilendu kodumaale minna öösel Miramare randa jalutama. Nad tegid fotosid ja meenutasid möödunud puhkust. Rannas lähenesid neile neli noort meest, kes vigases inglise keeles nõudsid miskit joodavat, sigarette või raha. Poolakad vastasid eitavalt.

Eitav vastus ärritas küsijaid sedavõrd, et üks nendest lõi mehele pudeliga mitu korda vastu pead ning viimane kaotas teadvuse. Seni kuni ta rannaliival teadvusetult lamas, viisid ründajad naise lähedal asunud paati ja vägistasid teda üksteise järel. Lahkudes viskasid nad naise vette ning võtsid ohvritelt kaasa kõik vähegi väärtuslikud asjad. Kannatanu suutis siiski veest oma oimetu mehe juurde tagasi roomata. Neid märkas veristena  Rumeenia prostituut, kes kutsus telefonitsi ka abi.

Politseinikud ja kiirabiarstid jõudsid sündmuskohale öösel kella nelja paiku. Mõlemad šokiseisundis ja tõsiste traumadega kannatanud viidi kohalikku haiglasse. Mehel tuvastati peaajupõrutus ja ninaluumurd.

Politsei esialgsetel andmetel ründas Poola paari neli noort migranti Põhja-Aafrikast. Arvatavalt oli tegemist alla 30aastaste meestega, kes olid paari ründamise ajal alkoholi või narkootikumide mõju all. Samad mehed panid pärast poolatari vägistamist toime veel teisegi kuriteo. Nad vägistasid samal ööl kaks tundi hiljem Riminis Peruust pärit transseksuaali, kes jäeti samuti vigastatuna kuriteokohta lamama.

Rimini politsei asus suurte jõududega kurjategijaid otsima ning lubas, et elajaliku kuriteo sooritanud bande tabatakse. Abikäe ulatas ka Poola, kust saadeti eelmisel teisipäeval Riminisse politseinikud ja prokurör.

Poola justiitsministri asetäitja Patryk Jaki kirjutas Twitteris, et sellised ründajad tuleb surma mõista. Hiljem taganes ta sellest ideest ning ütles, et soovis vaid rõhutada rünnaku jõhkrust.

Isa tundis videolt ära oma pojad

Itaalia politsei avaldas valvekaamera videosalvestise oletatavatest kurjategijatest ning sellest oli suur abi. Riminis töötav 51aastane marokolane tundis videolt kõnnaku järgi ära oma 15- ja 17aastase poja ning käskis neil vabatahtlikult politseijaoskonda minna. Isa käsk oli seaduseks ning pojad läksidki laupäeval Riminist lõunas asuva Pesaro linna politseijaoskonda. “Meie olime need,” teatasid vennad. Mõlemad on  Itaalias sündinud ja elavad Aadria mere rannikust 20 kilomeetrit sisemaal Vallefoglias. Nad ütlesid välja ka oma kahe kaasosalise nimed. 

Sama päeva õhtul võtsid politseinikud kinni ka jõugu kolmanda liikme, 16aastase Pesaros elava nigeerlase, kes andis end samuti ise üles.

SÜNDMUSKOHT: Rand Riminis, kus Poola turiste 26. augusti öösel jõhkralt rünnati. Mees löödi pudeliga oimetuks ja naine vägistati grupiviisiliselt.Foto: AP/Scanpix

Politsei teatas, et jõugu kõik liikmed on varem karistamata. “Kongolane kutsus nad Riminisse, kus käidi mitmes baaris alkoholi pruukimas. Ta lubas maksta varastatud mobiiltelefonide eest raha, ütles vanem poeg mulle,” rääkis marokolaste isa. Nende osalemine jõhkras kuriteos üllatas teda, sest pojad olid seni käitunud korralikult ning õppisid turismikallakuga gümnaasiumis. 

Jõugu juht tuli Itaaliasse põgenikuna

Meedia andmetel saabus jõugu juht Itaaliasse 2015. aastal üle Vahemere põgenikuna. Esmalt toodi ta laevaga Lampedusa saarele. Tema varjupaigataotlus lükati küll tagasi, kuid humanitaarsetel kaalutlustel anti talle eriluba, mis võimaldas elada Pesaro lähistel asuvas põgenikekeskuses.

Politsei uurib nüüd jõugu seotust varasemate augustis toimunud röövide ja vägistamiskatsetega Riminis ja selle lähistel.

Itaalia rahvuskonservatiivse Põhjaliiga juht soovitas Rimini vägistajabande liikmed karistuseks kastreerida.

Poola ajaleht Rzeczpospolita pani kohalikele poliitikutele ette nõuda kurjategijate väljaandmist, et mõista nende üle kohut Poolas.

Vägistajajõugu kiire tabamine puhastas Rimini mainet. Aastas külastab seda kuurorti kolm miljonit turisti ning kuriteo lahendamata jäämine oleks ilmselt mõjutanud nii mõndagi potentsiaalset turisti Riminisse sõidust loobuma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee